לתת לאהבת אב לנצח

תגובה על ההתקפה על החד הוריות במעריב 31 יולי 30

מאת: ד"ר חן נרדי, יו"ר משותף (עם גב' סימון שפאק) של התנועה לגבריות חדשה

 

 

המרי האזרחי של החד-הוריות

 

עוד ב"הדרך למעלה":

סדנאות אינטראקטיביות:

בסגנון "מבחן עצמי"

ארועים וכנסים

ספר חדש

 

 מסעה של ויקי כנפו והחיבוק האוהב שהיא זוכה לו מהציבור,  יכול לעורר אצל גברים לא מעטים, את הזעם והנקמה כלפי הנשים החד הוריות, ולהניב תגובות לעג ובוז כדוגמת אלה שפורסמו במעריב 31 יולי 30: "הלובי הפמיניסטי מטפח את תעשיית המסכנות והגירושים", "אישה שמחליטה מראש ללדת ילדים שיגדלו בלי אבא ראויה אולי לעונש אך ודאי לא לפרס", "המדינה  מחלקת פרסים לכל אישה המפרידה בין הילד שלה לבין האבא שלו", את האמהות החד הוריות הוא מכנה כ"ציבור גדול ויקר (למשלם המיסים-הערתי) של עלוקות".

 

הכותב מאשים את כל האמהות הגרושות החד-הוריות במצוקתן מפני ש "שיום אחד הן החליטו לזרוק את הבעל שלהן מהבית",  ושוכח שעוניין של האמהות וילדיהן נוצר לעיתים לא רק על ידי האישה ה'זורקת', אלא גם על ידי גבר נוטש המתכחש למחויבותו כלפי ילדיו והופך אותם לעניים, לעיתים כעונש ונקמה באשה 'הרעה' שזרקה אותו. 

אולם מסעה של ויקי כנפו וחברותיה יכול להיות עבורנו, הגברים, גם שעתנו היפה ביותר.  שעה שבה תנצח חכמת הלב את הזעם והנקמה. שעה בה נאמר לעצמנו: נכון, התגרשנו זה מזו, אבל לא התגרשנו מילדינו. תמיד נמשיך ונהיה ההורים שלהם. 

 מרבית הפניות לקו "מקשיבים לגברים" של התנועה לגבריות חדשה, מגיעות מאבות גרושים הדואגים לילדיהם, ומתעלים על הנקמנות והעוינות כלפי בת הזוג. אבות שאהבתם לילדיהם גורמת להם לשתף פעולה עם האם ילדיהם בכל הנוגע לטיפול המשותף בילדיהם.

 

אבות המבינים כי ילדים שטוב להם, הם בראש וראשונה ילדים שאימן מרגישה טוב. אם שאינה מושפלת ומדוכאת על ידי תנאי חיים עלובים, היא אם טובה יותר.

אהבתנו לילדנו מחייבת אותנו הגברים להצטרף למסעה של ויקי כנפו וחברותיה ולהירתם לשיפור תנאי חייהן של נשים, לא רק בשל היותן צודקות במאבקן כבני אדם, אלא גם כאינטרס גברי אבהי מובהק.   

 

מסע התום והחזון של ויקי כנפו, הנם הזדמנות שלנו האבות - גרושים ושאינם גרושים - שעדיין שבויים ברגשות קיפוח, עלבון זעם ונקמה, לקום ולהוכיח לילדנו, שהם אינם בני ערובה במאבק בינינו לבין בנות זוגינו.   שלמענם יש לנו כוח להתגבר על מטעני העבר הקשים, לקום ולהצטרף אל בנות זוגנו לשעבר, אמהות ילדינו, ולהיאבק לצדן על הזכות לגדל ילדים בתנאים בסיסיים של כבוד ואיכות חיים.

 

זו יכולה להיות שעתנו היפה, בה ניתן לאהבתנו את ילדנו לנצח.

 

קו "מקשיבים לגברים" ימים ב' ד'  בשעות הערב,  טל:

 09-9541998

   ____________________

בואו לדבר על זה בפורום פמיניזם

_______________________________________________