הצ'י של מדינת ישראל

 

מאת: שרונה פומס

 

 

עוד על פנג שוואי:

מודל הבית כאדם

הרמוניה משפחתית

להיערך לאנרגיה של האביב

כוחם של המים

חוכמת העיתוי

פנג שוואי - האם אופנה חולפת?

איך מעצימים את השפע?

מהפך אנרגטי ביקום?

פנג שוואי ועיצוב הסביבה הביתית

פנג שוואי והגורל שלנו

שאלה של צבע

רפאי את חייך עם פנג שוואי

אהבה זוגיות ורומנטיקה

שנת הקוף

איך נפטרים מנכס

גלגל המזלות  והסקס שלך

 

כל הכתבות

 

עוד על יופי:

בשביל מה אני צריכה מייקאפ?

סעודות היופי

 

עוד על בריאות:

תזונה ומתח

תזונה וחיי המין

 

 

  בחירתו של עמיר פרץ לראש מפלגת העבודה מתחילה  עידן של שינויים רבים הכתובים בגורל המדינה. מהו הצ'י של מדינת ישראל  ולאן פניה מועדות בראי האסטרולוגיה הסינית.

                                                          

אחרי ההתנתקות  בשלהי עונת הסתיו אנו נדרשים להאט את הקצב כדי להתבונן פנימה כל אחד אל תוך עצמו וכולנו כמדינה אחת החולקת גורל משותף. משברים, זעזועים ולפחות פעם בשנה מבקשים חשבון נפש : מי אנחנו, מה יש ומה אפשרי כדי להיערך לתהליך של צמיחה והתפתחות ולחבר את המודע האישי עם המודע הקולקטיבי.  

האסטרולוגיה הסינית מצאה דרך ייחודית משלה להראות שכל דבר ביקום מרגע הגיחו לעולם מוטבע בו צ'י (אנרגיה) המכיל את התכונות, הכישורים ומערכות היחסים שלו. כך גם המדינה, מיום שנולדה, היא באה לעולם עם אותו הצ'י הקובע את גורלה.

 

מהו אם כן הצ'י של מדינת ישראל ? 

ניתוח המפה עוסק באינטראקציות בין חמשת האלמנטים בטבע: אדמה, מים, אש, עץ ומתכת המייצגים את הצ'י.

 

תאריך הלידה של המדינה: 14.5.48 שעה 16:30

 

שנה

חודש

יום

שעה

יאנג אדמה

חולדה

יין אש

נחש

יין אדמה

חזיר

יאנג מים

קוף

יין מים

יאנג אש

יאנג אדמה

יאנג מתכת

יאנג מים

יאנג עץ

יאנג מתכת

יאנג מים

יאנג אדמה

 

 

מדינת ישראל שייכת ליסוד אדמה יין המראה על ייעוד של נתינה, התגוננות, הענקה ויכולת ספיגה בצורה גבוהה יחד עם יכולת הקרבה. תכונות רכות של אימא אדמה המוכנה להקריב ולתת למען הזולת אך בעיקר תגן בחירוף נפש על גוזליה. אדמה שיש בה עקשנות רבה ונחישות גדולה ועם זאת רכות פנימית המתחזקת בחזיר (בדומה לאפיונים של מזל שור באסטרולוגיה המערבית).  כזה הוא החספוס הצברי המחפה על רכות גדולה.

האדמה הזו יש בה מעט מכל טוב ("זבת חלב ודבש"): היא מכילה מחצבים במידה הנחוצה (שאינה מחלישה את האדמה) ,מקבלת שמש באיכות טובה (אך שמש רבה מידי מייבשת את האדמה של המפה) ומעט מי גשם שאינם מספקים כדי להפרות את האדמה . עצים רבים לא גדלים על האדמה הזו.

המבנה המרכזי של המפה מעיד על קשרים רבים עם מדינות ברחבי העולם, אך בה בעת גם מתחרים ואויבים ,תחושה שאין על מי לסמוך, אלא רק על עצמנו. חשוב להבין  שהמבנה הגורלי של המפה מראה  שישראל נועדה להיות במצב של עימות ,מלחמות, מאבקים עם השכנים, עם אנשים בסביבה ואחד עם השני. לידתה של המדינה בשנה של  חולדה מחזקת את היותה  בודדה בין רבים.

מתוך המקום הזה כל אחד יכול לשאול את עצמו מה ניתן לעשות כדי להביא ליחסים טובים יותר אחד  עם רעהו ועם השכנים בסביבה. השלום הוא תהליך שכל אחד צריך לעבור עם עצמו (,השלום מתחיל בתוכנו") כדי להביא את השלום המיוחל למדינה. מומלץ לחיות כאן ועכשיו ולא לצפות ולקוות שיום אחד יהיה שלום.  חשוב להבין שהתהליך הוא העיקר.

במפת המדינה ניתן לראות תמיכת יקום גדולה (כפי שהובטח בתנ'ך, אפשר לקרוא לזה אמריקה או כוח גדול אחר) ידע רב ,אקדמיה, מחקר, חושים חדים, ידע רוחני ואינטליגנציה טבעית כמו גם על מוניטין , רצון רב בתשומת לב של העולם כולו ה"מתמגנט" אלינו  ובעיקר על הייעוד הגדול להיות "אור לגויים". 

ב"אור לגויים" הכוונה להראות נדיבות, התלהבות ושמחה במקום אגרסביות ואמפולסביות המאפיינת אותנו בעלי "הדם החם" (אש חזקה) הים תיכוני. מומלץ להתחיל בזה כבר היום בזמן נהיגה על הכביש, למשל.

במפה של המדינה יש מעט מיסוד המתכת (מעט מחצבים יש במדינה אם בכלל). אפיוני המתכת  בביטוי  מראים על הקושי שלה ליחצ'ן את עצמה בצורה מרגשת ומלהיבה. מדובר על הדרך שלה לבטא את עצמה באיפוק ובשליטה שלא תמיד מצליחה לגעת בלבבות של אנשים. הימצאותו של ינג מתכת במפה מראה על יצירתיות אך גם על  הדרך המיוחדת שלנו לעשות את הדברים ,מבלי להתחשב בדעת הקהל העולמית ,צורת ביטוי  המביאה גם לחיכוכים לא מעטים.הסינים ממשילים צורת ביטוי כזו כשל אישה סוררת ומורדת.

הביטוי ה"מתכתי" אף מראה על כאב רב , אבל וצער שהיא אוגרת עם השנים. הכאב מתועל יחסית בצורה טובה במקום לגרום לסרטן בריאות של המדינה  ,הוא מתועל לעשייה ולהזדמנויות כלכליות.

חשוב לציין שיסוד המתכת במפה מעורר סקרנות מנטאלית המפתחת כישרונות רבים מתחום ההיי טק, הפיזיקה ,הכימיה, הרפואה והטכנולוגיה.  לזכותה יאמר היא בורכה בזכות כוח הרצון, חושים חדים ויכולת התמדה ביכולת מופלאה להפוך את הידע הזה לכסף בנוסף לרצון לממש את זה אם אפשר גם מעבר לים (מתחזק בכוכב "סוס שמיים" המראה על נסיעות, תנועה, ניידות, נדידות –"העם היהודי הנודד" כן זה בקרמה שלנו). הכסף אמנם מגיע בדרכים עקלקלות עם עליות ומורדות, מלווה בחרדות רבות לעצם קיומו אך בסופו של דבר היא מסתדרת מבחינה כלכלית.

על זה אפשר לומר לכל האימהות המוצאות את ילדם יושב מול המחשב שעות מרובות להסיר דאגה מעל ליבן כי...מי יודע לאן זה יוביל.  

נוכחותו של העץ במפה מחזקת את העוצמה הפנימית של המדינה ,אומץ ליבה, היכולת לתכנן כמה צעדים קדימה, צמיחה מתמדת ,בנייתה של המדינה מאפס ואינדיבידואליזם. העץ המתחזק בחולדה ובחזיר מחזק  את התכונות שהזכרתי.

האינטראקציה בין האלמנטים במפה יוצרים קונפליקטים  פנימיים בחיבור בין :אדמה ומים, מים ואש וכד' המצביעים על עליות ומורדות קיצוניים ,אלימות  וחוסר שקט.

המים המייצגים את השפע נמצאים במפה בקונפליקט עם האדמה בשנה וביום מצביעים  על כך שהמאבקים והעימותים מבית ומחוץ ,הצורך לממן את המלחמות, מחלישים את הצמיחה הכלכלית.  אותו קונפליקט הקיים בין השפע (מים) לתמיכה (אש)  מראה על  רצון לעצמאות כלכלית הנמצא בעימות עם התמיכה שאנו מקבלים מארצות הברית. אחד בא על חשבון השני התחזקות פנימית או כסף, תמיכה מול כסף. ביטחון או צמיחה. בפוטנציאל ההזדמנויות הכלכליות קיימות במפה. סדר העדיפות המדיני מצריך שינוי.

התנגשות נוספת קיימת בין העבר, המסורת, לבין הרצון לפרוץ קדימה. הקשר הבעייתי  בין הקוף לנחש ,בין החודש לשעה  מראה על פערים בין הדור המייסד לדור החדש שאינו יודע להכיר תודה. החיכוך בין החזיר לנחש במפה אף מראה על גורל של  ניתוקים, פרידות ובעיות במערכות יחסים מבית ומחוצה לו. 

היסוד המאזן את המפה כולה הוא מים ין. מי גשם ירוו את האדמה היבשה  ויאפשרו הפריה טובה  ומעט מתכת (התומכת במים).

המבנה הגורלי של המפה הוא נתון אך כיוון שהצ'י משתנה כל עשור, שנה וחודש בתקופות שהצ'י יביא מים ומתכת החיים יהיו נוחים יותר. לעומת זאת, בתקופות שהצ'י יהיה של אדמה או אש  ישראל תחווה מהמורות לא קלות.

 

סקירה קצרה של ההיסטוריה של מדינת ישראל מראה שבעשורים ושנים של אדמה ואש העוצמה הפנימית התחזקה (כיוון שישראל שייכת ליסוד אדמה אנרגיה נוספת של אדמה מחזקת אותה הרבה יותר כמו גם העימותים עם השכנים) והיא מצאה את עצמה במלחמות עם הגויים.

"מלחמת העצמאות" ו"מבצע קדש" פרצו בעשור של אדמה ואש ,למשל, .מלחמת ששת הימים פרצה  בשנה של יין  אדמה כבשה, מלחמת יום הכיפורים  בשנה של יין אדמה שור,מלחמת שלום הגליל בשנה של כלב, ומלחמת המפרץ בשנה של כבשה.  אלמנט האדמה נחשב לאלמנט שלילי המייבש את המים ומוציא את המדינה מהאיזון.

בשנים שבהם היגיע היסוד השימושי הייתה רווחה כלכלית והקלה גדולה:  אחרי מלחמת ששת הימים, למשל  ב 95, 92- הסכם אוסלו, 81 –הפצצת כור עירק וכד'.

 

ומה הלאה?

השנה 2005 שנת יין עץ תרנגול (מתכת). השילוב בין מתכת לעץ גורם לפרידה כתוצאה מבגידה או  פגיעה באמון בנוסף ישראל נמצאת בעשור של חזיר הנמצא בעימות עם הנחש היוצר שינוי, מהפך, גירושים, התנתקות מהמסורת, מכל מה שהיה. זוהי השנה של ההתנתקות מחבל עזה וחווית הבגידה. זוהי שנה של שינויים מרחיקי לכת הן במפה הפוליטית של מדינת ישראל והן מבחינה חברתית. שינויים שיתחזקו ב2007 .

ישראל לא מוכנה להיות במקום בו היא הייתה קודם ושנים של תמורות מרחיקות לכת בכל הרמות ,כמו גם פרידה מוותיקי המדינה,  עשויות להגיע לפחות עד 2014. פרץ נבחר? זו רק ההתחלה לקראת שינויים נוספים. אינטראקציה דומה  חלה  ב 1995 השנה בה רבין נרצח. (מעניין החיבור של חודש נובמבר פרץ נבחר עשור לרבין...).

שנת הכלב (מפברואר 2006) מביאה אופטימיות למדינת ישראל, תמיכה ,מוניטין ,מהמורות בתחום הכלכלי,קשיים למנהיג המדינה, אך גם מביאה להתחזקות פנימית . הרצון להשתחרר מדפוסים ישנים יגבר, תוך כדי עימותים ובעיות ביטחוניות.  (בשנת הכלב פרצה מלחמת שלום הגליל אך גם זכינו לשלום עם ירדן ). משעמם לא יהיה. בשנת 2006 למרות השינויים יגיעו גם הזדמנויות כלכליות ובשנת 2007 עדנה כלכלית.

העתיד וורוד הרבה יותר. בעוד כעשר שנים ישראל נכנסת לתקופה של צמיחה כלכלית והתפתחות מדעית וטכנולוגית...גן עדן קרוב...כדאי להשקיע.

למרות  העליות והמורדות אני רואה את עצמי צומחת עם המדינה. דווקא בגלל שגרתי במדינות שלוות ומשגשגות הרבה יותר אני אומרת "אין לי (גם לא רוצה) ארץ אחרת".

 _______________________ 

רוצה לדעת עוד? (האתר הנבחר של ידיעות אחרונות לשנת 2004) http://www.fengshuitherapy.co.il

 

שרונה פומס היא מדריכה ויועצת בכירה בפאנג שואי , למדה את תורת הפנג שואי בלונדון (שם גרה 7 שנים) ובישראל בהנחייתם של ג'ואי יאפ ("בית הספר למצוינות של גראנד מסטר יאפ שן הי") לילאן טו, גוזף יו, קארן קינגסטון , רוג'ר גרין ואחרים. מעצבת ומייעצת לבתים ועסקים רבים בארץ ובאנגליה. מנחה ומרכזת סדנאות וקורסים במרכזים לרפואה משלימה של "שירותי בריאות כללית"  וב"בית הספר הגבוה לפנג שואי" אשר בניהולה.

בעברה לימודים באוניברסיטת ת'א וחיפה הייתה עיתונאית ב"מעריב" וניהלה

פרויקטים תיירותיים באנגליה וגרמניה.  הופיעו כתבות ב:חיים אחרים, לאישה, מעריב, ידיעות אחרונות (מוסף 7 ימים) ערוץ 2, ועוד.

לסדנאות וקורסים:

שרונה פומס: 053/922661

sharona27@bezeqint.net

__________________________

תגובות: כיתבי לנו                                     מעניין? שילחי לחברה

   

___________________________________________