פנג שוואי בנסיקה גבוה

מה יש לפנג שוואי לומר על בתי קומות

 

מאת: שרונה פומס

 

עוד על פנג שוואי:

מסע אל עולם הדרקונים

אתרים ותובנות

פנג שוואי מכוונת לאהבה

הצ'י של מדינת ישראל

מודל הבית כאדם

הרמוניה משפחתית

להיערך לאנרגיה של האביב

כוחם של המים

חוכמת העיתוי

פנג שוואי - האם אופנה חולפת?

איך מעצימים את השפע?

מהפך אנרגטי ביקום?

פנג שוואי ועיצוב הסביבה הביתית

פנג שוואי והגורל שלנו

שאלה של צבע

רפאי את חייך עם פנג שוואי

אהבה זוגיות ורומנטיקה

שנת הקוף

איך נפטרים מנכס

גלגל המזלות  והסקס שלך

 

כל הכתבות

 

עוד על יופי:

בשביל מה אני צריכה מייקאפ?

סעודות היופי

 

עוד על בריאות:

תזונה ומתח

תזונה וחיי המין

 

 

לו מסטר ג'אנג היה רואה את הבניין הגבוה בן מאה הקומות שנבנה לאחרונה בטייוואן ודאי היה מתהפך בקברו. יותר ויותר בניינים מעפילים לגבהים הנוגעים בשמיים דבר שלא היה כדוגמתו בסין העתיקה.  באותם ימים, נבנתה העיר האסורה, עתירת העוצמה, לרוחב והבודדים שהורמו מקרקע היו בעיקר בתי תפילה ומקדשים. עם זאת מומחי פנג שואי הקדמונים היו חכמים דיים כדי להקנות כלים אותם ניתן ליישם על כל מבנה בכל צורה וגודל. ולראיה פנג שואי משגשג בהונג קונג מרובת הבניינים.

המפתיע מכל הוא שלמרות ההתייחסות הזהה במבנים  למושגי  זרימה, איכות ויכולת אגירה של  צ'י (אנרגיית החיים) במרחב קיים הבדל  ביישום השיטה. ייעוץ פנג שואי למבנה בן קומה אחת מבקש התייחסות שונה ממבנה בן מספר קומות כמו גם בית פרטי בו יש יותר מקומה אחת.

דירות רבות הן ברובן קטנות והיכולת לשנות בהם היא קטנה, בין אם ביכולת לעבור מחדר לחדר או בסידור החדר עצמו. ויותר משהיא דורשת חדשנות היא דורשת יצירתיות כאשר רוצים ליישם את עקרונות הפנג שואי הקלאסי.

גם  בבניין עצמו קיימת מגבלה בעריכת שינויים כמו : בסביבת המבנה, מיקום הבריכה, חזית של מבנה ומיקום דלת כניסה. שינויים מזעריים אינם פשוטים לבצוע ודורשים בדרך כלל כינוס ואישור של כל דיירי המבנה.

ללא ספק, ניתן ליישם את תורת הפנג שואי בדירות אך נדרש שימוש בשיטות מתקדמות המתאימות לכך ונקראות: "שואן קונג", "שואן קונג דה גואה" ו"כוכב סגול".

מתוך ההבנה שהיכולת להשפיע על המבנה מבחוץ ובפנים היא מזערית, מומלץ לתת את כל שימת הלב לבחירה ואבחון נכונים של מבנה הבנוי לקדם חיים של אנשים בו.

ככל שהבחירה תעשה בשלב מוקדם יותר כן ייטב, לאור העובדה שיש אדריכלים המאפשרים חופש גם בתכנון הפנימי של המבנה בשלביו הראשונים או לחלופין לעיתים מתאפשרת בחירה של דירה מתוך שורה של בניינים בפרויקט זה או אחר.

מיותר לציין שקבלנים שיכירו בחשיבות תכנון נכון של בניין ייקחו ייעוץ לתוכניות כבר על הנייר.

 

אבחון וייעוץ פנג שואי מקצועי  בבניין לוקח בחשבון : מיקום קומה, תנאי סביבה מחוץ לבניין, מיקום דלת כניסה לדירה ביחס לקומה, מיקום דלת הכניסה ביחס למעלית או למדרגות, בחירת החדרים הטובים לשהייה  ולמגורים, דיירי הבית וצורות סביבתיות בתוך המבנה ומחוצה לו.

 

בחירת הנכס 

ראשית, יש לציין מה אינו חשוב. מספר הבית, מיקומו ואופן תלייתו או צבע הבניין. בייעוץ שעשיתי לא מזמן לדירה ברחובות התפלאה בעלת הבית להיווכח בעימותים ותביעות המשפטיות שהיו מנת חלקה בדירה ובחדר בו היא בחרה למרות ששקדה יחד עם נומרולוגית על בחירה נאותה של מספר לבית.

נושא המספר הוא תלוי תרבות. במזרח לא יקנו דירה בקומה הרביעית או הארבע עשרה ויימנעו מרכב ,מספר טלפון וכרטיס אשראי הנושאים מספרים אלו, בדרך כלל ללא הצדקה. דירות טובות רבות נמצאות בקומה הרביעית. אירופאים רבים  ימנעו מלטוס ביום השלוש עשר וביהדות סבורים שזהו יום המביא מזל.

אחת השגיאות הנפוצות של יועצים היא באבחון חזית של בניין על פי הדירה בבניין, בעיקר אם מדובר בקומה התשיעית ומעלה, במקום להסתמך על האוריינטציה של המבנה.

 

מה חשוב אם כן?

יותר מכל, מיקום הבניין ביחס לסביבה. דלת הכניסה מכונה "פה הצ'י", לכן חשוב שתזכה לקבל זרימה טובה של אנרגיה. זרימה כזו נבחנת ביחס למיקום מאגרים של מים או זרימה של כבישים ביחס לפה הצ'י. לא מומלץ,למשל, לראות מול דלת כניסה בקו ישר או בצורה המתעגלת לכיוון הדלת כביש מהיר, מבנה זוויתי או צורה מוזרה אחרת של מבנה.

כיוון המבנה חשוב.למשל, מבנה הפונה לכיוון דרום מערב טוב יותר ממבנה הפונה לצפון מזרח בשמונה עשרה השנים הקרובות.

כיוון הבניין חשוב גם ביחס לדיירי הבית.  אדם שהכיוון הטוב ביותר עבורו על פי תאריך הלידה שלו הוא צפון מערב,למשל, אם הוא קואה 7 (ניתן לראות כיוונים אישיים במחשבון המופיע ב http://www.fengshuitherapy.co.il) מוטב שימנע מרכישה של דירה בה  דלת הבניין פונה אל המזרח. לעומת זאת, אותו אדם  הגר במבנה בו דלת הכניסה פונה אל כיוון מיטיב עבורו  אך אם כביש או מבנה בעייתי פונים אל אותה הדלת יחווה בעיות בבית באותה מידה.

לכל ביית מציבים מפה אישית של צ'י על פי כווניו ,מיקומו בשטח ותאריך הקמתו ("מפת כוכבים מעופפים" ו"שמונה אחוזות")  כדי לאמוד את הפוטנציאל הגורלי של המבנה והשפעתו על דייריו.

דירות טובות הן  בדרך כלל כאלה שהתחלופה בהם מעטה לעומת דירות בהן  תחלופה גדולה של דיירים בגלל שנויים שהם עוברים. תחלופה גבוהה מביאה בסופו של דבר להזנחת המבנה וירידת ערכו.

 

בחירת הדירה

לאחר בחירה של מבנה על פי אבחון סביבה וחזית. בהנחה שהכל בסדר, יש להחליט מי מהקומות טובה יותר. נכון הוא שדירת הגג נחשבת למוצלחת יותר, עם זאת, נוף יפה יותר או קומה גבוהה יותר אינם מצביעים דווקא על פנג שואי טוב. קומות שונות מאובחנות בצורה שונה בהתבסס על הסביבה,צורת המבנה והיחסים בין הסביבה לקומה.

כל קומה יש לה אלמנט משלה על פי חמשת האלמנטים (הטו). שני מתמודדים היו בבחירות האחרונות על ראשות העיר כפר-סבא, שניהם גרו באותו בניין ,בדירה זהה אך כל אחד מהם גר בקומה אחרת. אחד מהם ראש העיר הנוכחי שזכה לסיפוק והצלחה ,המתמודד השני שהפסיד חווה אתגרים ושינויים. קומות שונות צ'י שונה.  האלמנט של הקומה צריך להתאים לגואה של בעל הבית או לנה יין (NA YIN). הצ'י בקומות הוא סטטי (גורלו נקבע מרגע בנייתו)  ודינאמי בעת ובעונה אחת (מזלו משתנה משנה לשנה).

 

מה עוד חשוב בבחירת דירה?

מוטב לבחור דירה שאינה ממוקמת מול מדרגות עולות ויורדות.

מוטב לבחור דירה ממנה ניתן לראות את דלת המעלית, סמיכות גדולה יותר למעלית טובה יותר.

מומלץ להמנע מדלת של דירה הממוקמת מול דלת דירת השכנים, אם יש בחירה.

מוטב לבחון את הנוף הנשקף מהמרפסת ולוודא שצ'י טוב נכנס מבחוץ פנימה.,שנאי חשמל גדול,למשל,  הניצב מול המרפסת ,יפגע בבריאות הפיזית של הדיירים,גם אם נעשתה בחירה נכונה של מבנה.

 

קל להאמין שאביזרים שונים שימוקמו בבית ישפיעו על זרימת הצ'י,מיקום או כיוון של מבנה ואנשים. והראיה החדשנות המערבית והשטחית המיוחסת בטעות לנושא  וגורמת  לאנשים להאמין שפנג שואי עושה ניסים ושאין בית שאי אפשר ליישם בו פנג שואי טוב.

האמת היא שכמו שיש אנשים נחמדים יותר או פחות כך גם הבתים.  אך  בניגוד לאנשים דירות לא תמיד קל לשנות.

 

 

שרונה פומס – "בית הספר הגבוה לפנג שואי"    http://www.fengshuitherapy.co.il

 

__________________________

תגובות: כיתבי לנו                                     מעניין? שילחי לחברה

   

___________________________________________