האם שנת 2007 היא שנה של חזיר מזהב?

מאת: שרונה פומס

 

עוד על פנג שוואי:

 

פנג שוואי בנסיקה

הצ'י של מדינת ישראל

מודל הבית כאדם

הרמוניה משפחתית

להיערך לאנרגיה של האביב

כוחם של המים

חוכמת העיתוי

פנג שוואי - אופנה חולפת?

איך מעצימים את השפע?

מהפך אנרגטי ביקום?

פנג שוואי ועיצוב הסביבה הביתית

פנג שוואי והגורל שלנו

שאלה של צבע

רפאי את חייך עם פנג שוואי

אהבה זוגיות ורומנטיקה

שנת הקוף

איך נפטרים מנכס

גלגל המזלות  והסקס שלך

 

כל הכתבות

 

עוד על יופי:

בשביל מה אני צריכה מייקאפ?

סעודות היופי

 

עוד על בריאות:

תזונה ומתח

תזונה וחיי המין

 

 

השנה, היא שנת החזיר ובמזרח מאמינים כי השנה אינה שנה רגילה אלא שנה של חזיר זהב המגיעה אחת ל-60 שנה. המאמינים בתיאוריה הזו מסתמכים על לוח השנה הסיני ותאוריית ין וינג. אחרים סבורים  שמדובר במיתוס שאין לו סימוכין בכתובים הקלאסיים. המצדדים בגישה אומרים שאנשים רבים זוכים למזל טוב  כאשר אנרגיה של מיים נקיים ואור בהיר נפגשים יחד בשנת לידתם. טרם הספיקו לבדוק את אמיתותה של התיאוריה וחזירי זהב נמכרים בכל פינה. נשים רבות כך לדברי גניקולוגים בקוריאה מבקשות להיכנס להריון מבעוד מועד כדי ללדת את ילדם בשנה הממוזלת. באזורים אחרים במזרח גורסים לעומתם שכיוון שבשנת 2007 נחוג ראש השנה נחוג ב-18/2 אין בו את  האביב הנחשב על פי הסינים ממוזל ולכן סוברים ששנה זו אינה ממוזלת כלל.

 

מדוע לראש השנה הסיני יש תאריכים שונים? 

כאמור, השנה הסינית החדשה מתחילה על פי לוח השנה הירחי בירח החדש השני לאחר החורף (WINTER SOLISTICE). לוח השנה הירחי של ראש השנה שונה מלוח השנה השמשי המתחיל ב-4/2 . לוח השנה הירחי מתאים את ימי החודש על פי תנועת הירח ואילו שנה שמשית נשלטת על ידי השמש. למרות ששנה סינית שמשית מתחילה בתאריך שונה מהמערב התיאוריה טמונה בזמן שלוקח לכדור הארץ לנוע סביב השמש באותו זמן. כיוון שהמעגל הירחי אורך כ-29.5 ימים כדי שתחילת השנה הירחית לא תהיה רחוקה מידי מזו השמשית הסינים מוסיפים חודש מעובר מידי כמה שנים. זו הסיבה מדוע ראש השנה הסיני נופל על תאריכים שונים בכל אחד מלוחות השנה. בעוד לוח השנה השמשי חל בתחילת האביב הנופל באופן רגיל בין 4-5/2 ,לוח השנה הירחי מציין את ראש השנה ביום השני של תחילת הירח לאחר החורף. ראש השנה הירחי הנחוג במזרח נקרא גם "פסטיבל האביב"  ראש השנה השמשי החל ב4/2 אינו נחגג ונועד לשימוש פנג שואי.

 

מדוע נחגג ראש השנה הסיני באחור השנה?

בדרך כלל ראש השנה הסיני נופל בין 22/1-10/2. בשנת 2006 חגגו  ב29/1 . השנה חוגגים באחור כיוון  שבשנת 2006 היה חודש ירחי נוסף שהכפיל את החודש הירחי השביעי. בכל מקרה אין בכך להפיג את ההכנות לחג: ניקוי יסודי של הבית מחפצים מיותרים,שבורים  ומאבק, החזרת הלוואות עד סוף השנה כדי למנוע סטגנציה של צ'י (אנרגיה) והאפשרות ללוות גם בשנה החדשה. כך יוצאים לדרך רעננים וחדשים.

 

מהו חזיר אש?

האסטרולוגיה הסינית בדרכה הייחודית עוסקת בניבוי באמצעות חמשת האלמנטים (אש,אדמה, עץ, מתכת ומים) המבטאים את מחזוריות האנרגיה הקיימת ביקום. שנת 2007 היא שנת ין אש חזיר.

החזיר בהיותו מסיים את גלגל המזלות הסיני נועד לסיים את השינויים שהחל הכלב לעורר כדי ליצור עולם חדש. (האם יש לכם פרויקטים שטרם סיימתם? ) תפיסה זו מבוטאת בשנת ין אש חזיר(ינג מים) בשילוב הבעייתי בין מיים סוערים (ינג מים) לאש לא יציבה (ין אש). מים ואש מסמלים דיסהרמוניה,חיכוכים אלימות,הסכמים ופריצות דרך.

 

מה צפוי בארץ  

מדינת ישראל על פי מפת לידתה נכנסה לתקופה בה היא עוברת טלטלות, התנתקות מהמסורת, חשבון נפש, שינויים בצורת החשיבה שלה,שינויים דרסטיים במפה הפוליטית, יצירת הסכמים חדשים שיקדמו אותה בסופו של דבר גם מבחינה רוחנית.  התהליך שהחל ב2005 בהתנתקות מחבל עזה יתחזק ב2007  ועשוי להימשך לפחות עד שנת 2014.

מבחינה ביטחונית- בשנת ין אש חזיר (ינג מים) אש ומים באינטראקציה ביניהם יוצרים שילוב של אגרסיה. בשנת החזיר ב1995הגיעה האלימות לשיאה ברצח רבין והביאה לטרנספורמציה בשינוי דרך ותפיסה. בעיות ביטחוניות יוסיפו להתקיים בצורה לא רציפה לאורך השנה (כפגועי התאבדות) רגישים במיוחד הם חודשים ינואר, אפריל ונובמבר.

מבחינה כלכלית- מגמה של התפתחות, קדום, שיפור איכות חיים וצמיחה הדרגתית. עסקים רבים יתאוששו וישגשגו . יחושו התחזקות התיירות,ההיי טק  וצמיחה טכנולוגית.

הדבר הטוב שיקרה למדינה- תהפוכות וסימני שאלה שייוצרו לאורך השנה (ין) יביאו בסופו של דבר לפריצת דרך וצמיחה (ינג)  מדינית, אישית וכלכלית שתראה אותותיה בזעיר אנפין ב2008 ובטווח הארוך.

 

מה צפוי בעולם?

 מבחינה עולמית  מאבקים וקונפליקטים, רציחות, פגועים, פיצוצים בנוסף לתאונות באוויר ובים. בהיות החזיר- כוכב של שינויים ייתכנו הסכמים בינלאומיים  ועשיית סדר חברתי. שנת 2007 עומדת בסימן של בעיות בריאות. יותר אנשים יתמודדו עם  התקפי לב, בעיות בכליות, בעיות עיניים, שיתוק, דלקות, דיכאון ובעיות מנטליות. תיתכן התפרצות של מחלת שפעת בקנה מידה רחב. חיזוק לכך גם בהיבט של הפנג שואי לפיו כוכב החולי ישהה השנה בבתים רבים. משנה זהירות -  אופטימיות ונסיקה בבורסה תאפיין חודשים ראשוניים עד יולי  לאחר מכן ירידה הדרגתית העלולה להסתיים במפח נפש . שנת 2007 היא שנה של שינויים לרבים בעבודה באופן אישי מעברים תנועה נסיעות עסקיות ופרטיות. תיירות, תקשורת,היי טק  וענף הפסיכולוגיה בנסיקה. גו'רג בוש וטוני בלייר יחוו שינויים ובעיות בריאות.

בהיבט הפנג שואי צמיחה באזור דרום מערבי ומזרחי ,יחסים דיסהרמונים ותביעות משפטיות בסקטור הצפון מערבי  ואתגרים באזור הצפון מזרחי של כדור הארץ כמו גם בבתים ועסקים בהם חזית ודלת הכניסה או שהיה בסקטורים  אלו. 

 

 

 

שנה טובה או Gung hay fat choy  ("מי ייתן ותשגשג השנה").

 

שרונה פומס מנהלת "בית הספר הגבוה לפנג שואי"    http://www.fengshuitherapy.co.il

 

 

_______________

שרונה פומס היא מדריכה ויועצת בכירה בפאנג שואי , למדה את תורת הפנג שואי בלונדון (שם גרה 7 שנים) ובישראל בהנחייתם של ג'ואי יאפ ("בית הספר למצוינות של גראנד מסטר יאפ שן הי") לילאן טו, גוזף יו, קארן קינגסטון , רוג'ר גרין ואחרים. מעצבת ומייעצת לבתים ועסקים רבים בארץ ובאנגליה. מנחה ומרכזת סדנאות וקורסים במרכזים לרפואה משלימה של "שירותי בריאות כללית"  וב"בית הספר הגבוה לפנג שואי" אשר בניהולה.

בעברה לימודים באוניברסיטת ת'א וחיפה הייתה עיתונאית ב"מעריב" וניהלה

פרויקטים תיירותיים באנגליה וגרמניה.  הופיעו כתבות ב:חיים אחרים, לאישה, מעריב, ידיעות אחרונות (מוסף 7 ימים) ערוץ 2, ועוד.

לסדנאות וקורסים:

שרונה פומס: 053/922661

sharona27@bezeqint.net

 

__________________________

תגובות: כיתבי לנו                                     מעניין? שילחי לחברה

   

___________________________________________