צ'י של זכרון ועצמאות

מאת: שרונה פומס

 

עוד על פנג שוואי:

 

האם 2007 היא שנת חזיר של זהב

פנג שוואי בנסיקה

הצ'י של מדינת ישראל

מודל הבית כאדם

הרמוניה משפחתית

להיערך לאנרגיה של האביב

כוחם של המים

חוכמת העיתוי

פנג שוואי - אופנה חולפת?

איך מעצימים את השפע?

מהפך אנרגטי ביקום?

פנג שוואי ועיצוב הסביבה הביתית

פנג שוואי והגורל שלנו

שאלה של צבע

רפאי את חייך עם פנג שוואי

אהבה זוגיות ורומנטיקה

שנת הקוף

איך נפטרים מנכס

גלגל המזלות  והסקס שלך

 

כל הכתבות

 

עוד על יופי:

בשביל מה אני צריכה מייקאפ?

סעודות היופי

 

עוד על בריאות:

תזונה ומתח

תזונה וחיי המין

 

 

אנחנו ,הבית שלנו ,הסביבה, הצמחים ,הכוכבים  ואפילו האירועים המשמעותיים בחיי המדינה שלנו עשויים מצ'י המבוטא על פי המטאפיסיקה הסינית בחמשת האלמנטים: אש, עץ, מתכת, מים ועץ.

בהיות הצ'י רב הפנים אוניברסאלי יכולתי להבין סופסוף  איך זה שמיד לאחר יום של זכרון עלינו לשמוח.

 

 

יום זיכרון ויסוד המתכת

יסוד המתכת הוא מהיסודות הקשים הנמצאים בטבע. מאחורי ארשת נוקשה שהמתכת מייצגת מבחינה כללית ,אנושית או כיסוד גולמי מסתתרת רכות גדולה הנחשפת במצבים של  חום ואמפטיה. כזו היא המתכת הנפגשת עם האש המחממת או האדמה המחבקת.  מתכת היא  האלמנט היחיד שיש לו יכולת לזכור. לכן זיכרון קשור למתכת.  ולדוגמה, על פי האסטרולוגיה הסינית אדם שיסוד המתכת אינו מאוזן אצלו ,עלול לסבול מבעיות של זיכרון .

 

מאפיין נוסף הקשור ליסוד המתכת הוא רגש הצער והכאב.

על פי המטאפיסיקה הסינית, הנשענת על תופעות הטבע,  חשוב לתת ביטוי לכל מסכת הרגשות ובוודאי גם לבכי, לצער ולכאב זאת כדי ליצור איזון במערכות הגוף שלנו הפיסיות והנפשיות כאחד..

בתקופת אבלות, כמו בשלכת, בעונת הסתיו (העונה המיוצגת ביסוד המתכת) כאשר העצים מישירים את עליהם, כך גם  האדם אמור לוותר על  ההגנות ולאפשר פורקן רגשי, פיזי ונפשי. הנפילה הגדולה מהבחינה הרגשית, כמו העץ הנותר מיותם רגיש וחשוף, השלכת הפנימית, כמו העלים הנושרים, יוצרים אצל אדם שינוי פנימי המוביל לבגרות.

 

סתיו מקושר לעצבות, עונת מעבר ודיכאון אך גם לשימור האנרגיה האישית שלנו. כשם שאוספים את הפירות מהעצים ומן האדמה ושומרים אותם, כדי לאפשר צמיחה ופריחה מחודשות באביב, כך מחויב האדם לשמור על כוחותיו לימים הבאים.

 

בגוף, משויך המעי הגס ליסוד המתכת, והוא מכונה "פח הזבל של הגוף", בהיותו ממונה על סילוק פסולת המזון. אם הגוף לא יפרק את המזון בצורה טובה, יצטברו ויאגרו בו שכבות של פסולת (מזון רקוב) בדיוק כמו הפירות שלא נאספו עם נפילתם ארצה. כאשר המערכת הפיזית שלנו אינה מתפקדת כהלכה, ידרש מאיתנו מאמץ רב יותר כדי לקיים את הגוף מבחינה פיזית וזה יקשה עלינו לתחזק את הגוף המנטלי הממונה על יצירת התיקשורת בין החלקים השונים בגוף.

 

אנשים החווים מצבים של עודף ביסוד המתכת או מחסור שלו, חווים חוסר איזון המבוטא בבעיות כגון: אסטמה, ברונכיט, קוצר נשימה, אי בהירות, בעיות דיבור,רעד, כאב גרון, עצירות, אקנה, אף יבש, בעיות סינוסים, בעיות של ריאות ,שיתוק,העדר חוסן רגשי ועוד.  

 

ניתן לראות זאת בפנים של אנשים ההופכים לבנים, יבשים, חסרי חיים ורופסים.  הצבע לבן קשור אף הוא למתכת. ככל שהפנים לבנות יותר כך אדם לא מאוזן.

 

אם אתם חווים מכל אלה תשאלו את עצמכם האם נתתם ביטוי לפורקן של כאב כתוצאה מפרידה רגשית או מוות?

 

אנשים באבל חווים בדרך כלל בעיות נשימה באופן פיזי כמו סוג של מחנק, המתבטא גם במחנק רגשי. באופן סימבולי, החיים כאילו עצרו את נשימתם עם הכאב והרי נשימה היא הדבר המייצג חיים כשאנו באים לעולם.

 

כל אחד מאיתו יחווה כאב וצער בתקופות שונות בחיינו כדי לאפשר לגוף לתפקד בצורה בריאה. עם זאת, אצל אדם השקוע בצערו או הבוחר לא להתאבל, הבוכה בלי סוף או הנאטם רגשית  יסוד המתכת אינו מאוזן.

 

הדמעות ,כמו גם שיתוף,כתיבה ושיחות על כאב מאפשרים לאדם לקבל אנרגיה ,לאפשר לגוף להתרוקן ולהתאזן מחדש. 

 

לידתה של עצמאות

יום הזיכרון מוליד את יום העצמאות כמו שמתכת מולידה מים.

המים מאפשרים לידה מחדש בתוך הרחם, כמו גם התנתקות העובר מהזנתה של אימו לכדי יצור החי ונושם באופן עצמאי.

המים הם מקור החיים המתקבלים דרך אבותינו לפני הלידה  ובמהלכה ליצירת התחלה חדשה.

מקור החיים גם בנהרות, נחלים, ימים, במי הגשמים ובגוף שלנו . המים מטבעם מבקשים להיות בהירים ובתנועה, לעקוף מכשולים,לגבור על פחדים בכל דרך. הם נחושים להגיע למחוז חפצם ולהשיג את מטרתם. הם יעשו זאת  בשלווה כאשר הם מתאימים עצמם לכלי בו ישהו, בנועם או בצורה אגרסיבית כמו מי נהר שוצפים...רבות הן הדרכים להגיע  אל העצמאות. 

 

כחול לבן

הצבעים של דגל ישראל הם כחול ולבן . כחול מייצג מים ולבן מתכת. שני אלמנטים החקוקים בתודעה הקולקטיבית של כל אחד מאיתנו .

 

הכאב לדורותיו המאופיין ביסוד המתכת יחד עם היכולת שלנו, כמו המים, להיות בלתי ניתנים לעצירה באים לידי ביטוי  סימבולי אף בדגל שלנו.

 

כזה הוא העם היהודי הנודד ממקום למקום במשך דורות כמו מים בעודו נושא עמו  כאב וצער ולמרות הפחד  מחויב לעצמאות שלו כעם, כמדינה.

 

המעבר מזכרון לעצמאות חשוב בדיוק כמו המחזוריות הקיימת בטבע. ביום הזיכרון עלינו לחוות כאב וצער כדי להיוולד מחדש ביום ההולדת של המדינה יחד ולחוד. אדם המוצא עצמו פועל בהרמוניה עם הטבע זו עצמאות במלוא מובן המילה.

 

 

אתר בית הספר הגבוה לפנג שואי

 

 http://www.fengshuitherapy.co.il

  

_______________

שרונה פומס היא מדריכה ויועצת בכירה בפאנג שואי , למדה את תורת הפנג שואי בלונדון (שם גרה 7 שנים) ובישראל בהנחייתם של ג'ואי יאפ ("בית הספר למצוינות של גראנד מסטר יאפ שן הי") לילאן טו, גוזף יו, קארן קינגסטון , רוג'ר גרין ואחרים. מעצבת ומייעצת לבתים ועסקים רבים בארץ ובאנגליה. מנחה ומרכזת סדנאות וקורסים במרכזים לרפואה משלימה של "שירותי בריאות כללית"  וב"בית הספר הגבוה לפנג שואי" אשר בניהולה.

בעברה לימודים באוניברסיטת ת'א וחיפה הייתה עיתונאית ב"מעריב" וניהלה

פרויקטים תיירותיים באנגליה וגרמניה.  הופיעו כתבות ב:חיים אחרים, לאישה, מעריב, ידיעות אחרונות (מוסף 7 ימים) ערוץ 2, ועוד.

לסדנאות וקורסים:

שרונה פומס: 053/922661

sharona27@bezeqint.net

 

__________________________

תגובות: כיתבי לנו                                     מעניין? שילחי לחברה

   

___________________________________________