הקיץ בעיניים סיניות וטיפים כיצד לצנן את השרב הכבד

מאת: שרונה פומס

 

עוד על פנג שוואי:

 

האם 2007 היא שנת חזיר של זהב

פנג שוואי בנסיקה

הצ'י של מדינת ישראל

מודל הבית כאדם

הרמוניה משפחתית

להיערך לאנרגיה של האביב

כוחם של המים

חוכמת העיתוי

פנג שוואי - אופנה חולפת?

איך מעצימים את השפע?

מהפך אנרגטי ביקום?

פנג שוואי ועיצוב הסביבה הביתית

פנג שוואי והגורל שלנו

שאלה של צבע

רפאי את חייך עם פנג שוואי

אהבה זוגיות ורומנטיקה

שנת הקוף

איך נפטרים מנכס

גלגל המזלות  והסקס שלך

 

כל הכתבות

 

עוד על יופי:

בשביל מה אני צריכה מייקאפ?

סעודות היופי

 

עוד על בריאות:

תזונה ומתח

תזונה וחיי המין

 

 

השרב הגדול שהגיע לפתחנו משפיע בחום וזיעה הוסיפו לזה לחות גבוהה, והנה כבדות מתחילה להשפיע גם עלינו מחוץ ומפנים. במטאפיסיקה הסינית כל עונה מיוצגת על ידי אלמנט (מים, מתכת,עץ,אש ואדמה) המביא מהשפעתו הפיזית,הרגשית והנפשית על כל אחד מאיתנו במידות שונות. עונת הקיץ מיוצגת על ידי יסוד האש.  

מה מביא הקיץ בעיני הסינים ומה נוכל לעשות כדי להקל על החום בימים אלו?

 

מהו יסוד האש?

מבחינה פיזית, יסוד האש מייצג את הלב, את המעי הדק ומעטפת הלב. הלב הוא איבר שמייצר דם,שולט על זרימתו, אחראי על מחזור הדם, כלי הדם ואיכות הדם. פגיעה בסירקולציה של הדם עלולה להתבטא בטרשת עורקים, סטגנציה של דם הלב, אוטם שריר הלב העלולים לגרום לדום לב או התקף לב. אבוד נוזלים כתוצאה מחום או הזעת יתר,למשל,  עלולים אף הם לגרום לסטגנציה של דם ולדום לב.

 

בימים חמים אלה יש נטייה למצבים של עודף או חוסר של אלמנט האש. השבוע שלושה רוכבי אופניים לקו באמצע הקיץ בדום לב .בהשראתם נכתבה כתבה זו.

 

איזון וחוסר איזון

יסוד האש כאשר הוא מאוזן הוא מאפיין רגשות אהבה, שמחה, שלווה, חמימות, כריזמה, חושים חדים, חדות עין, תקשורת טובה עם הסביבה, התלהבות, יכולת הנהגה בדומה לאש המחממת את הסביבה. יסוד אש לא מאוזן מביא מאפיינים הפוכים כמו: עצבות, דיכאון, צחוק היסטרי, חרדות,  בלבול,  נדודי שינה,  חוסר שקט, שלשולים,  דופק מהיר, אגרסיביות , מחזור לא סדיר, עור יבש,  שיער יבש ודק עם נטייה לנשירה, חולשה בגב תחתון וברכיים.

 

אצל נשים בגיל המעבר מבוטא  יסוד אש לא מאוזן בגלי חום, סחרחורות, הזעות יתר, אינסומניה, דעיכת אנרגיית יין (הינג והיין נדרשים גם הם לאיזון) ואנרגיית הכליות.

יסוד אש מוגבר בא לידי ביטוי בפנים חיוורות מידי או בעור אדמומי.

 

רואים לך בעיניים או בלשון

באמצעות הלשון נוכל לראות מהו מצב הלב. לשון יבשה , אדומה וכהה מראה על חוסר איזון במקרים קיצוניים יתכנו מצבים של גמגום או דבור בלתי פוסק.

 

הגוף האנרגטי המכונה בפי הסינים    SHEN (שן- נשמה) שוכן בלב ומייצג  את האספקט הרוחני השייך ליסוד האש. אספקט זה קשור לעיניים. אדם שיסוד האש מאוזן אצלו: ענייו זורחות מהתרגשות ושמחה לעומת עיניים כבויות ,עצבות כאשר יסוד האש אינו מאוזן.

 

בהיבט של הפנג שואי

כיוון דרום מייצג את יסוד האש, הצבע האדום וצורה מחודדת. בחודשי הקיץ, בבתים בהם היסוד האש אינו מאוזן בנוסף לבעיות רגשיות ופיזיות הבאים לידי ביטוי ביסוד האש יש חשש להתקפי לב וגם לאלימות   ולשריפות.  אנשים שיסוד האש אינו מאוזן אצלם בבית יחוו חוסר איזון  בעיקר אם ילונו השנה באזורים: מזרח, צפון מערב  ודרום. יסוד אש מאוזן או לא מאוזן אדם יכול לחוות בתקופות מסוימות ,דבר היכול להשתנות בתקופות זמן שונות ועם תחלופת העונות. מידע זה ניתן לאבחן במפת לידה של אדם באמצעות האסטרולוגיה הסינית .בייעוץ פנג שואי השילוב בין מפה אסטרולוגית (מצבים של עודף או חוסר יסוד האש או אחר) לפנג שואי נועד כדי לראות מהו הבית,המשרד  או החדר העשויים לתמוך ולאזן אדם באופן אישי.

 

מה עושים

מצבים של עודף וחוסר יסוד האש מאתגרים את הגוף ואת הנפש. יש אנשים שיסוד אש מחזק אותם ויש אנשים שהוא מחליש אותם.   במצבים של עודף אש, למשל, מומלץ לשתות הרבה מים,  להמנע מצריכת יתר של מזונות מעוררים,  כמו מאכלים חריפים, חמוצים, קפה ואלכוהול, אוכל שמן, פיקנטי  וחריף.  מומלץ לעשות פעילות גופנית בשעות הבוקר המוקדמות או בשעות הערב. כן מומלץ לקרר את הגוף באמצעות מאכלים כמו: מלפפונים, חסה, כרוב,קטניות,,אבטיח,מלון, דוחן,עולש, סלרי. מומלץ לבדוק אפשרות (בעצת רופא) ליטול  אומגה 3 לחיזוק הלב. בקיץ, מומלץ לקחת פסק זמן במשך היום כדי לנוח או פשוט לנצל את ימי החופש הגדול כדי לצנן את הראש ואת הלב.

_______________

שרונה פומס היא מדריכה ויועצת בכירה בפאנג שואי , למדה את תורת הפנג שואי בלונדון (שם גרה 7 שנים) ובישראל בהנחייתם של ג'ואי יאפ ("בית הספר למצוינות של גראנד מסטר יאפ שן הי") לילאן טו, גוזף יו, קארן קינגסטון , רוג'ר גרין ואחרים. מעצבת ומייעצת לבתים ועסקים רבים בארץ ובאנגליה. מנחה ומרכזת סדנאות וקורסים במרכזים לרפואה משלימה של "שירותי בריאות כללית"  וב"בית הספר הגבוה לפנג שואי" אשר בניהולה.

בעברה לימודים באוניברסיטת ת'א וחיפה הייתה עיתונאית ב"מעריב" וניהלה

פרויקטים תיירותיים באנגליה וגרמניה.  הופיעו כתבות ב:חיים אחרים, לאישה, מעריב, ידיעות אחרונות (מוסף 7 ימים) ערוץ 2, ועוד.

לסדנאות וקורסים:

שרונה פומס: 053/922661

sharona27@bezeqint.net

 

__________________________

תגובות: כיתבי לנו                                     מעניין? שילחי לחברה

   

___________________________________________