מה אומרות פניך - על פי הסינים?

מאת: שרונה פומס

 

עוד על פנג שוואי:

 

לצנן את השרב הכבד

אסטרולוגיה של הבית

צ'י של זיכרון ועצמאות

האם 2007 היא שנת חזיר של זהב

פנג שוואי בנסיקה

הצ'י של מדינת ישראל

מודל הבית כאדם

הרמוניה משפחתית

להיערך לאנרגיה של האביב

כוחם של המים

חוכמת העיתוי

פנג שוואי - אופנה חולפת?

איך מעצימים את השפע?

מהפך אנרגטי ביקום?

פנג שוואי ועיצוב הסביבה הביתית

פנג שוואי והגורל שלנו

שאלה של צבע

רפאי את חייך עם פנג שוואי

אהבה זוגיות ורומנטיקה

שנת הקוף

איך נפטרים מנכס

גלגל המזלות  והסקס שלך

 

כל הכתבות

 

עוד על יופי:

בשביל מה אני צריכה מייקאפ?

סעודות היופי

 

עוד על בריאות:

תזונה ומתח

תזונה וחיי המין

 

 

חוכמת הפנים הסינית עלתה לראשונה על הכתב לפני כ-2000 שנה על ידי  הקיסר הצהוב, הואנג די, כספר הדרכה שימושי המציע כלי אבחון נוסף ברפואה.  הקיסר נהג להשתמש בשיטה זו כדי ללמוד מי היריב העומד מולו. היום ניתן לקבל באמצעותו מידע מהיר על אנשים שאנו איתם באינטראקציה עסקית, אישית או מקרית.

על פי שיטה זו לכל איבר בפנים יש משמעות המתבטאת  בגודל, בצורה, בצבע, היחס בין אבר אחד למשנהו ושילוב של כל האברים יחד לבדיקת מצבים של איזון וחוסר איזון. 

הדרך לאבחן גורל ומזל של אנשים בכל תחום דרך הפנים  היא באמצעות אנרגיה קוסמית המבוטאת בחמשת האלמנטים , יין וינג .

התבוננות מהירה בפנים של אנשים מראה צורות שונות, מתוכן חמש צורות עיקריות,  אשר על פי שיטה זו נותנות מידע ראשוני על מאפייני אשיותם.

 

פנים של עץ

  פנים חזקות, נטייה להיות מוארכות, החלק עליון של הפנים רחב בעוד אזור הסנטר צר והם יוצרים מעין  צורה של משולש. אנשים שלהם צורת פנים כזו הם בדרך כלל אינטליגנטים, בעלי יכולת אנליטית טובה, יצירתיות ויצרנות, יכולת תכנון טובה, פילוסופים, בעלי רצון עז לצבור ידע. הם חווים בחייהם שינויים מהירים וצמיחה. לאנשים כאלה מתאים להיות יועצים אסטרטגיים, יזמים, אנשי מחקר ומדענים. מומלץ לאנשים עם צורת פנים כזו לשמור על כספם בצורה נבונה כדי להמנע מבעיות בתחום זה בגיל מבוגר. פה המייצג את יסוד המים בעל צורה מעוגלת מאפשר יישום טוב מהכוח אל הפועל. פניו של הנסיך צ'ארלס מהווים דוגמה לפנים כאלה.

 

פנים של אש

 ראש צר ומחודד בחלקו העליון של הפנים עם נטייה לעצמות לחיים גבוהות. אנשים אלה מאופיינים באלגנטיות, נימוס, נדיבות, מוחצנות, מזג חם. טובים לעבודה עם אנשים, נואמים טובים, עבודות שירות ולתחום הבידור. אם עצמות הלחיים גבוהות ואין בהם צלקות (יסוד העץ) מדובר באנשים המוציאים את המיטב מהפוטנציאל שלהם. ראש מחודד מידי מעיד על עודף של אש העלול להביא גם לביישנות ולהעדר מוטיבציה. פה גדול לפנים בעלי צורה של אש מצביע על קונפליקטים פנימיים. כיוון שהפה שייך ליסוד המים ובין אלמנטים של מים ואש קיימת התנגשות.

פניה של השחקנית ג'ואן קולינס מהווים דוגמה לפנים כאלה.

 

פנים של מתכת

   צורת פנים אובלית (בדומה לביצה), פנים חוורות, ללא עצמות לחיים. אנשים אלה בדרך כלל נראים טוב, בעלי  עקרונות מוסר גבוהים, החלטיים, אנשי עבודה, בעלי יכולת טובה להפריד בין עיקר לטפל, צדקנים, ביקורתיים. מתאימים לעבודות ניהול,הוראה  ומשפט. אם חלק עליון של הפנים גבוה וצר (יסוד אש) בעוד הפנים עגולות (יסוד מים) מראה על קושי לקבל החלטות.

פניה של השחקנית לוריין באקול מהווים דוגמא לפנים של מתכת.

 

פנים של  אדמה

 פנים קצרות ומרובעות. מאפיינות: אמינות, אחריות, יציבות, שלווה, פרקטיות, חושבים לפני שהם פועלים. טובים לעבודה הדורשת  קביעות, תחום הביטוח, הנדל'ן  והפיננסים.  כאשר הראש נוטה להיות גם מחודד נוצר  עודף של יסוד האדמה העלול להביא עקשנות, כבדות, אטיות ואדם המרוכז מידי בעצמו.

פניו של נהג המירוצים, דיויד קולטהרד הם דוגמה לפנים של אדמה

 

פנים של מים

 פנים מעוגלות ורכות, רחבות במרכז ומעוגלות בחלק העליון והתחתון של הפנים. בדרך כלל גוון הפנים שלהם כהה מהרגיל. נדיר למצוא אנשים עם פנים קלאסיים של מים (או של אש). אנשים אלו מתקשרים בקלות עם הסביבה, מאזינים טובים, דיפלומטים, מייצגים חוכמה, אינטואיציה טובה וכושר התמדה. טובים כאנשי עסקים, כיחצנים וכאנשי שווק.  אם אף (השייך ליסוד האדמה) גדול ונפוח יחסית לגודל הפנים יש חשש למחלות כרוניות.

דוגמא קלאסית של פני מים יש למלכה וקיטוריה.

 

יש ולאנשים יש יותר מאלמנט אחד בצורת הפנים למשל, פנים מרובעות (אדמה) עם נטייה להתעגל בצדדים (מים) מתאימה לאנשים חומרניים, חושבים קדימה, מעשיים, היודעים למצוא את האנשים הנכונות לעזור להם ויודעים לייצר כסף המשרת אותם היטב.

 

צורה של פנים לא ניתן לשנות בדרך כלל. עם זאת,  תוכלו  תמיד לשנות את צורת החשיבה שלכם ואת גישתכם לחיים ובכך גם להשפיע על הגורל שלכם.   

 

_______________

שרונה פומס היא מדריכה ויועצת בכירה בפאנג שואי , למדה את תורת הפנג שואי בלונדון (שם גרה 7 שנים) ובישראל בהנחייתם של ג'ואי יאפ ("בית הספר למצוינות של גראנד מסטר יאפ שן הי") לילאן טו, גוזף יו, קארן קינגסטון , רוג'ר גרין ואחרים. מעצבת ומייעצת לבתים ועסקים רבים בארץ ובאנגליה. מנחה ומרכזת סדנאות וקורסים במרכזים לרפואה משלימה של "שירותי בריאות כללית"  וב"בית הספר הגבוה לפנג שואי" אשר בניהולה.

בעברה לימודים באוניברסיטת ת'א וחיפה הייתה עיתונאית ב"מעריב" וניהלה

פרויקטים תיירותיים באנגליה וגרמניה.  הופיעו כתבות ב:חיים אחרים, לאישה, מעריב, ידיעות אחרונות (מוסף 7 ימים) ערוץ 2, ועוד.

אתר בית הספר המחודש

www.fst.co.il

לסדנאות וקורסים:

שרונה פומס: 053/922661

sharona27@bezeqint.net

 

__________________________

תגובות: כיתבי לנו                                     מעניין? שילחי לחברה

   

___________________________________________