ה"ממתקים של הטבע" - עכשיו גם יותר בריאים

 

מרכז וולקני מבצע פרויקט של

העשרת המרכיבים הבריאותיים בפירות

 

 יפה וטעימה לגינה - בטטת נוי

מה תתני לו שיגדל? דישון

צמחי תבלין חדשים

גינה בעציץ

עשי לך גינה אנגלית

זה הקטן - גדול יהיה

הגינה האורגנית

 

עוד ב"הדרך למעלה:

 

תרומת הטיפול הפמיניסטי

חתולה על גג פח לוהט

פרפרים

כבוד עצמי

 

 

 אם תמיד האמנת שאכילת פירות וירקות טריים טובה לבריאות - עכשיו יש עוד הפתעה חדשה: חוקרי מינהל המחקר החקלאי - מרכז וולקני שוקדים בימים אלו על פרויקט חדשני של העשרת המרכיבים הבריאותיים המצויים בפירות באופן טבעי. במסגרת הפרויקט מבצעים החוקרים אפיון של מרכיבי הפרי ובהמשכו יבדקו הדרכים להשביח את הפירות ולהגיע למיצוי מקסימלי של פוטנציאל המרכיבים הבריאותיים.

 

הפרויקט החדשני הוצג בסיור שערך מנכ"ל ארגון מגדלי הפירות, עמי אוליאל, במרכז וולקני. לדברי אוליאל, עד כה התמקד המחקר החקלאי בשיפור צורתו החיצונית של הפרי, צבעו, גודלו ואורך חיי המדף שלו. בשנים האחרונות עלתה המודעות של הצרכנים בארץ ובחו"ל לערכו הבריאותי של המזון שהם צורכים. המחקר החדש שמבצע מרכז וולקני, בסיוע של מגדלים, יביא לפריצת דרך ביצוא הפירות ובמכירות בשוק המקומי.

 

בשלב זה נכללים בפרויקט מנגו, שקדים ותאנים. עיקר הדגש הוא באיתור המרכיבים האנטי-אוקסידנטים המסייעים בחיזוק המערכות החיסוניות של הגוף. עם התקדמות הפרויקט ישולבו בו חברות על מנת ליישם את המסקנות באופן מסחרי. על מנת למצות את הפוטנציאל ינתנו הנחיות לחקלאים שיגדלו את הפירות הבריאותיים בדבר המועד האופטימלי לקטיף הפרי שבו תכולת המרכיבים הבריאותיים היא הגבוהה ביותר וכן תנתנה הנחיות לצרכנים על הדרך המומלצת לצריכת הפרי (לדוגמה: עם הקליפה או בשילוב עם סוגי מזונות אחרים).

 

 פרויקט מרכזי נוסף שהחוקרים שוקדים עליו, הוא  מציאת דרכים לגידול פירות ושימורם כך שניתן יהיה להכין מראש סלט פירות טרי מוכן להגשה, בדומה לסלטי הירקות שנכנסו לשוק בשנים האחרונות. לצורך כך יש להתגבר על מספר בעיות של הבשלה מהירה של התפוחים ופירות אחרים והשפעות הדדיות בין הפירות כשהם נמצאים יחד.

_______________________________

הגיבי על הכתבה

________________________________________________________