הקסם  המרגיע של מיים מפכים

האיגוד הישראלי למשתלות עורך מפגשים

לחובבי גינון בנושא שילוב אלמנטים של מים בגן

 

 

 יפה וטעימה לגינה - בטטת נוי

מה תתני לו שיגדל? דישון

צמחי תבלין חדשים

גינה בעציץ

עשי לך גינה אנגלית

זה הקטן - גדול יהיה

הגינה האורגנית

 מים מפכפכים, זורמים וגולשים זוהי מוזיקה נפלאה, עדינה ומרגיעה, שיכולה להיות רקע נפלא בבית במרפסת או בגינה. מי לא היה רוצה לשבת עם ספר או עיתון ביד כשצלילים נעימים כאלה מציפים את אזניו?  עם מאמץ לא רב,  תוכלו להקים לכם אלמנטים שונים של מים בתוך הבית או בחוץ.

 

דורינה וולדקובסקי, מומחית לנושא בריכות מים במשתלות וונדי, החברה באיגוד הישראלי למשתלות, אומרת שישנם אלמנטים קטנים שניתן למקם אותם על שולחן בבית, יש להם משאבה קטנה והם בצורות שונות של קונכיה, סלעים, בריכות קטנטנות ועוד והם מעבירים את המים במעגל סגור כל מה שצריך זהו חיבור לחשמל בקרבת מקום והמים זורמים.

 

בחוץ מגוון האפשרויות רחב יותר, ישנן אלמנטים סגורים שניתן לטמון אותם באדמה - מיכל המים הסגור עם משאבה ומכסה, ובחוץ נשאר האלמנט הפיסולי שיכול להיות דמות, פסלים בצורות שונות, חיות או סתם מזרקה של מים שישתלבו בגינה ללא בריכה פתוחה ורק זרימת המים תהיה במעגל סגור בין אבנים או כל חומר שתבחרו לכיסוי.

 

וישנן כמובן אין סוף אפשרויות של בריכות פתוחות קטנות וגדולות שמגיעות גם ביחידות מוכנות, או בכל דרך שתבחרו לשלב אלמנט מזרים מים, משאבה וכמובן שכאן ניתן להוסיף גם צמחי מים - קיים מבחר נופרים, נמפאות אירוסים וצמחי עלווה שונים ובודאי גם דגים שישמחו להצטרף.

 

כיד הדימיון הטובה עלינו אפשר מסביב להוסיף שילובים שונים של אבנים- מחיפויים קטנים ועדינים של חלוקי נחל ואבני בזלת ועד סלעים גדולים שיכולים להשתלב כמפלים או מקור בעבוע למים.  האבנים מופיעות בצבעים ובגדלים שונים.

 

צמחית הרקע כמובן חשובה ואפשר ליצור בעזרתה פינות קסומות שיתנו לנו תחושה של טבע אמיתי. בשל עצמת השמש הגבוהה בארצנו רצוי למקם את האלמנטים בפינות מוצלות מעט ובכך להמנע מהתפתחות אצות מואצת.

שילוב נכון של אלמנטים וציוד זהו סוד ההצלחה וגם בהוצאה כספית לא גדולה באופן יחסי, אפשר ליצור פינה יפיפיה ששיקשוק המים יזרים רוגע ושקט  שאין להם תחליף.

 

דורינה וולדקובסקי תרחיב בנושא בריכות מים ושילוב אלמנטים של מים בגינה ותציג דוגמאות בשני מפגשים שעורך האיגוד הישראלי למשתלות המיועדים לחובבי גינון. המפגש הראשון יתקיים במשתלת וונדי בעד הלום, כניסה דרומית לאשדוד, ביום שישי 3.10.03  בשעה 10:00 בבוקר (טל: 8659917-08)  והשני במשתלת וונדי בעין ורד ביום שישי ה- 24.10.03  בשעה 10:00 בבוקר (טל: 7963154-09). ההשתתפות במפגשים היא ללא תשלום אך רצוי להרשם מראש כדי להבטיח מקום.

 

מפגשי האיגוד מתפרסמים באתר הארגון לגננות ונוף: www.gardening.org.il

 

____________________________

לברור נקודות מכירה של הצמחים ניתן לפנות למוקד הטלפוני של האיגוד הישראלי למשתלות, טל: 5114494-03 (24 שעות ביממה). עצות בנושאי גינון מתפרסמות באתר הארגון לגננות ונוף: www.gardening.org.il

  ______________________________

הגיבי על הכתבה

_______________________________________