איך חוסכים כסף מזבל?

האיגוד הישראלי למשתלות

 

איך לגייס את פרת משה רבנו לטובתנו

תות שדה בגינה: שותלים עכשיו – נהנים בחורף

שתילת ירקות לקראת החורף

עציצים פורחים: המתנה שפורחת כל הזמן

קסם הפכפוך של מיים מפכים

 יפה וטעימה לגינה - בטטת נוי

מה תתני לו שיגדל? דישון

צמחי תבלין חדשים

צמחי תבלין ומחלות החורף

אביב בגינה

ליזיאנטוס -שיטה חדשה

עץ קטן שנותן הרבה!

ערוגות הבושם

טיפול במדשאה באביב

שושנת מים

טופח ריחני וכובע הנזיר

גינה בעציץ

עשי לך גינה אנגלית

זה הקטן - גדול יהיה

הגינה האורגנית

 

עוד ב"הדרך למעלה:

 

תרומת הטיפול הפמיניסטי

חתולה על גג פח לוהט

פרפרים

כבוד עצמי

 

 

האיגוד הישראלי למשתלות ממליץ: עשו זאת בעצמכם – מיחזור ביתי

 

מה אפשר לעשות משאריות גזם גינת הבית, עלים וחומרים אורגניים מהאשפה הביתית – קליפות, שאריות ירקות, וכדומה?

 

איריס גלזמן ממשתלות וונדי, החברה באיגוד הישראלי למשתלות, ממליצה שלא לזרוק את כל החומרים האלו. במקום זאת, נוכל ליצור לנו קומפוסט ביתי. גם ניצור לנו חומר דשן עשיר שייטיב עם הגינה וכמובן נהיה "ירוקים" ונקטין את כמויות הררי האשפה הלא מנוצלים. יש לדעת שכמות שאריות המזון האורגני מגיעה לכ-40% מהאשפה הביתית.

 

הקומפוסטציה היא שיטה לזרוז פרוק חומרים אורגניים. שמים את כל המרכיבים – גזם מהגינה, עלים, דשא קצוץ, פסולת אורגנית בייתית, בערימה שגודלה קוב אחד לערך (מטר רבוע אחד בגובה של מטר). החום שנוצר על ידי האורגניזמים הקיימים נלכד בתוך הערימה ועוזר לתהליכי הפירוק. התהליך מואץ מתוספת  של חמצן כתוצאה מאורור קבוע על ידי הפיכת הערימה מדי מספר ימים.

 

ניתן לרכוש קומפוסטר – מיכלים מיוחדים למטרה זו עם מכסה ופתח, אך ניתן להשתמש גם במיכלים מאולתרים מפלסטיק שיש צורך לחורר אותם על מנת לאוורר.

 

בתחתית המיכל שמים גזם גס מהגינה גם הוא עדיף שיהיה קצוץ לחתיכות קטנות עד 10 ס"מ. עליה מניחים שכבה של עלים ודשא קצוץ – בגובה של כ- 20 ס"מ, מעל יש לשים שאריות אורגניות ביתיות ושוב גזם גינה וחוזר חלילה. תוספת של מעט קומפוסט מוכן יכול לזרז את התהליך, מאחר והוא מכיל מיקרואורגניזמים הנחוצים לקומפוסטציה.

 

על הערימה להיות לחה ולא רטובה מדי. במידה וצריך יש להוסיף מים מדי פעם. את הערימה רצוי לערבב אחת לכמה ימים ועל ידי כך ליצור איוורור שיעזור בתהליך הפירוק ויזרז אותו.

 

בזמן תהליך הקומפוסטציה נוצר חום של מעל 70 מעלות וזה סימן טוב שהתהליך מתקדם כשורה. לא רצוי להכניס שאריות בשר, עצמות, דגים, וכמובן חומרים לא אורגניים, שאין להם כל תרומה לתהליך.

 

אם יש ריח רע תוך כדי התהליך, הנובע בדרך כלל מעודף רטיבות או חנקן, יש לאוורר את הערימה עם קילשון. אם הערימה לא מתחממת, הדבר נובע כנראה מחוסר לחות ולכן מומלץ להרטיב מעט ולהפוך את הערימה.

 

אחרי תקופה של 6-8 חודשים נקבל אדמה שחורה כמעין אדמת יער מתפוררת בקלות וזהו הסימן לכך שהקומפוסט מוכן. עם הקומפוסט הזה אפשר להשתמש בגן לטיוב הקרקע, להוסיף למצע שתילה במיכלים גדולים ולחיפוי קרקע. מי שרוצה באספקת קומפוסט קבועה לאורך כל השנה יכול להכין במקביל ובדרוג מספר ערימות.

 

___________________

עצות נוספות בנושאי גינון מתפרסמות באתר הארגון לגננות ונוף:

  www.gardening.org.il

 פרטים נוספים, כתובות של המשתלות ושעות פתיחה במוקד האיגוד הישראלי למשתלות, טל: 5114494-03 (24 שעות ביממה) וכן באתר הארגון לגגנות ונוף: www.gardening.org.il

 _______________

הגיבי על הכתבה

   

 

______________________________________________________