מיים מפכים בשלווה בגינה שלך

האיגוד הישראלי למשתלות - משתלת וונדי

 

גינון:

גינת מיים - כל אחד יכול

אחזקה נכונה של צימחי בית

 

פקעות - האביב מתחיל עכשיו

מהגינה לאגרטל

לקרב את הטבע לבית

סחלב - היהלום שבכתר

הכיני את צמחי הבית לחורף

איך לגייס את פרת משה רבנו לטובתנו

תות שדה בגינה: שותלים עכשיו – נהנים בחורף

שתילת ירקות לקראת החורף

עציצים פורחים: המתנה שפורחת כל הזמן

קסם הפכפוך של מיים מפכים

 יפה וטעימה לגינה - בטטת נוי

מה תתני לו שיגדל? דישון

צמחי תבלין חדשים

צמחי תבלין ומחלות החורף

אביב בגינה

ליזיאנטוס -שיטה חדשה

עץ קטן שנותן הרבה!

ערוגות הבושם

טיפול במדשאה באביב

שושנת מים

טופח ריחני וכובע הנזיר

גינה בעציץ

עשי לך גינה אנגלית

זה הקטן - גדול יהיה

הגינה האורגנית

 

עוד ב"הדרך למעלה:

 

תרומת הטיפול הפמיניסטי

חתולה על גג פח לוהט

פרפרים

כבוד עצמי

 

מים מפכפכים, זורמים וגולשים זוהי מוזיקה נפלאה, עדינה ומרגיעה, שיכולה להיות רקע נפלא בבית במרפסת או בגינה. מי לא היה רוצה לשבת עם ספר או עיתון ביד כשצלילים נעימים כאלה מציפים את אזניו? עם מאמץ לא רב תוכלו להקים לכם אלמנטים שונים של מים בתוך הבית או בחוץ.

 

דורינה וולדקובסקי, מומחית לנושא בריכות מים במשתלות וונדי, החברה באיגוד הישראלי למשתלות, אומרת שישנם אלמנטים קטנים שניתן למקם אותם על שולחן בבית, יש להם משאבה קטנה והם בצורות שונות של קונכיה, סלעים, בריכות קטנטנות ועוד והם מעבירים את המים במעגל סגור כל מה שצריך זהו חיבור לחשמל והמים זורמים.

 

בגינה מגוון האפשרויות רחב יותר, ישנן אלמנטים סגורים שניתן לטמון אותם באדמה - מיכל המים הסגור עם משאבה ומכסה ובחוץ נשאר האלמנט הפיסולי שיכול להיות דמות, פסלים בצורות שונות, חיות או סתם מזרקה של מים שישתלבו בגינה ללא בריכה פתוחה ורק זרימת המים תהיה במעגל סגור בין אבנים או כל חומר שתבחרו לכיסוי.

 

ישנן כמובן אין סוף אפשרויות של בריכות פתוחות קטנות וגדולות שמגיעות גם ביחידות מוכנות, או בכל דרך שתבחרו לשלב אלמנט מזרים מים, משאבה וכמובן שכאן ניתן להוסיף גם צמחי מים. קיים מבחר גדול של נופרים, נמפאות אירוסים וצמחי עלווה שונים ובודאי גם דגים שישמחו להצטרף.

 

אפשר להוסיף מסביב שילובים שונים של אבנים- מחיפויים קטנים ועדינים של חלוקי נחל ואבני בזלת ועד סלעים גדולים שיכולים להשתלב כמפלים או מקור בעבוע למים, כיד הדמיון הטובה. האבנים מופיעות בצבעים ובגדלים שונים.

 

צמחית הרקע כמובן חשובה ואפשר ליצור בעזרתה פינות קסומות שיתנו לנו תחושה של טבע אמיתי. בשל עצמת השמש הגבוהה בארצנו רצוי למקם את האלמנטים בפינות מוצלות מעט ובכך להמנע מהתפתחות אצות מואצת. שילוב נכון של אלמנטים וציוד זהו סוד ההצלחה וכך בהוצאה כספית לא גדולה באופן יחסי, אפשר ליצור פינה יפיפיה ששכשוך  המים המים יביא לרוגע ושקט שאין להם תחליף.

________________________

האיגוד הישראלי למשתלות עורך מפגש פתוח ללא תשלום בנושא שילוב אלמנטים של מים בגן -  2 ביולי, שעה 10:00, במשתלות וונדי בעין ורד, שילת ועד הלום 

האיגוד הישראלי למשתלות יערוך ביום שישי, 2 ביולי, מפגשי העשרה ללא תשלום על שילוב אלמנטים של מים בגינה. המפגשים יערכו בו זמנית, בשעה 10:00 במשתלות וונדי בעין ורד (7963154-09), בוונדי שילת ליד מודיעין (9765510-08) ובעד הלום בכניסה הדרומית לאשדוד (8659917-08). מומלץ להבטיח מקום מראש.

 

___________________

 פרטים נוספים, כתובות של המשתלות ושעות פתיחה במוקד האיגוד הישראלי למשתלות, טל: 5114494-03 (24 שעות ביממה) וכן באתר הארגון לגגנות ונוף: www.gardening.org.il

 _______________

הגיבי על הכתבה                                                 מעניין? שילחי לחברה

   

 

______________________________________________