עקרונות התנועה

 

עוד:

 

פניות לקו הסיוע

גברים במעבר תרבותי

פלייבוי והשפנפנות

טעויות שהורסות נישואין

הטרדה ותרבות האונס

"תרגיע אותה ע"י זיון"

משמורת על ילדים

ממאבק לדיאלוג

טרטורים ואובדנות בצבא

אל תדפקו לנו את המין!

גברים בתהליכי פרידה

קואליציית אירגונים נגד הפורנוגרפיה

 

 

 

 

  כיתבי לנו

 

מי אנחנו?

אנו קבוצה של גברים ונשים הלוקחים אחריות לקדם יחסים שוויוניים בין גברים לנשים, אנו גורסים כי המאבק המשותף למען שוויון, צריך להיות מאופיין בהקשבה ובדיאלוג בין המינים, בגישור ובחיפוש אחרי אפשריות חדשות ויצירתיות להגשמת השוויון לטובת שני המינים.

הנחת היסוד

הנחת היסוד שלנו היא כי שוויון בין המינים אפשרי רק אם נשים וגברים יסייעו אלה לאלה להיות מה שהם יכולים ורוצים להיות ולהתנגד להיות, מה שמצפים מהם אך ורק בגלל היותם נשים וגברים.

 

מטרות ופעולות

רשת ביטחון לגברים במשבר- אנו עוסקים בפרישת רשת ביטחון לגברים, שתסייע להם להתמודד עם משברי חיים. אנו מאמינים כי כך נצמצם את האלימות הגברית במשפחה ובחברה ונשפר את איכות חייו של הגבר לרווחת ילדיו. בת זוגו והחברה הישראלית כולה. רשת ביטחון זו באה לידי ביטוי בפעילות קו המצוקה לגברים אותו אנו מפעילים, ובקבוצות תמיכה ועזרה עצמית אותה אנו מניחים ומובילים.

 

קידום רעיון השיוון בין שני המינים  -פיתוח מודעות בקרב גברים ונשים כי שחרורו של בן/בת המין האחר מכבלי אי השוויון, שמשמעותו שהיא שחרורם שלהם עצמם. פעילות זו באה לידי ביטוי הן בתקשורת והן בדרך מעורבות בפעילות חקיקתית בכנסת.

 

חיזוק הקשר בין אבות לבנים-  עידוד גברים ונשים לאמץ אבהות חדשה,  כזו שמתבססת על ההנחה שנוכחות האב בחיי ילדיו, חיונית להתפתחותם של הל הילדים לא פחות מנוכחות האם. אנו מנסים לקדם חוקים בנושא ולהעלות את הנושא למודעות הציבורית.

 

מאבק במסחור הסקס - (זנות, סחר נשים ופורנוגרפיה), חינוך למיניות המבוססת על שיוויו ושוללת את התפיסה לפיה גוף האישה הוא אובייקט מיני שניתן לסחור בו ולעשות בו לשימוש צרכיו של הגבר. אנו משתתפים בדיונים בוועדות הכנסת בנושאים הללו.

 

קידום רעיון הגבריות החדשה בקרב נשים-  עידוד נשים לתמוך ולסייע לבני זוגן, בניהן, וגברים אחרים בחייהן, לאמץ את הגבריות החדשה, קרי, להיות מה שהם רוצים ויכולים להיות ולא המאצ'ואים שמצפים מהם להיות.

 

שיתוף פעולה בין גברים ונשים למען שיויון. אנו מאמינים כי הזמנתם של גברים ליהנות מפרות השוויון, יוצרת מצב חדש בו

נשים וגברים אינם רואים בהישג של המין האחר - הישג  שהוא  על

חשבונו של מינם הם.

 

לאתר הרשמי של התנועה -  http://www.new-man.org.il


  ______________________________

 

___________________________________________