בשמים טבעיים – יש דבר כזה?

מאת בת חן סולמי

 

allyson ricketts, FeaturePics.com

 

עוד גופנפש:

התקפי זלילה

הרזיה ללא דיאטה

לרזות ללא מאמץ

אומגה 3

קריסטלים

הצבעים

טיפול על פי חמשת האלמנטים

כואב זה לא אומר שאת לא מאושרת

תרפיה רוחנית

אנרגיה ושיטות טיפול

שיטת פאולה

יוגה צחוק

בהיותי כלה

צמד-חמד מרכזי האנרגיה

תכנית חיים בגיל המעבר

מנופאוזה

ארבע היסודות ברומנטיקה

הצ'קרות: מרכזי האנרגיה שלנו

כמעט כולנו אוהבים בשמים... אחרת לא היה עולם הבישום רחב כל כך, מגוון ועשיר בריחות וב"טעמים". על סוגים, ריחות וטעמים, על תרכובות כימיות אל מול חומרים טבעיים כל זאת ועוד, מיד.

 

על טעם ועל ריח...

למי מאתנו שרוצות לשמור על תדמיתן ה"מחוספסת" או ה"מתוחכמת" ישנם בשמים בריחות חריפים ולעדינות שבינינו, ישנן סדרות רבות של בשמים מתקתקים עדינים או בעלי ניחוחות לימוניים – או פירותיים. גם לגברים ישנה יכולת לבחור בין ניחוחות שונים על מנת להתעטף בניחוח שיתמוך ברושם אותו ירצו לשדר. אפילו לבנות העשרה, העושות את צעדיהן הראשונים בבישום ובכלל, קיימים בשמים שנוצרו בהשראת דמויות מפתח בעולם המוסיקה והבידור. בכלל, כל מי שמכבדת את עצמה היום בעולם הגדול (הממש גדול), דואגת לפתח בושם על שמה כדי שבלכתה, או אפילו עוד הרבה לפני כן, תשאיר אחריה שובל ניחוחות משכר שיטביע חותמה בעולם...

 

משחק תפקידים

לבשמים, ישנם תפקידים שונים ומגוונים. בעיקר משמש הבושם ככרטיס ביקור לכל דבר.  בבחירת הריח, נוכל לשדר כל אחת מתכונות האופי הקיימות בבני האדם: תמימות, רוגע, חמימות, חריפות, שמחה, חושניות ועוד. כהמשך לכך, גם לצבע הבושם יש תפקיד חשוב שיכול להבהיר לך בדיוק מה תשדרי כשתתבשמי בו. לדוגמא: הצבע הירוק משדר רוגע ורעננות, צבע אדום משדר נשיות, הכחול משדר תחושת נופש וים וכן הלאה... בפעם הבאה שאת קונה בושם – שימי לב לכך.

 

בשמים ואקולוגיה

בשמים המכילים תרכובות כימיות, לא רק שאינם תורמים לאיכות הסביבה, הם אינם בריאים לגופנו. אנשים רבים רגישים לחומרים כימיים אלה ומפתחים בעקבות השימוש בבשמים אלו פריחות, גרד או תגובות אלרגיות שונות בעור. בשנים האחרונות, החלו תעשיות רבות לעבור לשימוש בחומרים ידידותיים לסביבה ולאדם כגון שתלים לשיניים, תרופות טבעיות ומותרים קוסמטיים רבים. גם חברות הפרפורמריה הן חלק ממהפכת הטבע המתרחשת לנגד עיננו – גם הן החלו לייצר בשמים היפו אלרגניים, המבוססים על חומרים טבעיים ונטולי נוכחות כימיקלית. בנוסף, הן עושות מאמץ ליידע את הציבור כי מוצריהן לא נוסו על בעלי חיים ואינם פוגעים בשכבת האוזון. בקיצור, תוכלו למצוא היום הרבה יותר בשמים ידידותיים לסביבה ולנו...

 

האם זהו טרנד חולף ?

עושה רושם שלא. בתרבות שעושה צעדי ענק בחזרה אל עולם הטבע  במגמה לשמור על איכות הסביבה, אין זה פלא, שתחום הבישום הטבעי מתפתח בתאוצה שכזו... בין המוצרים השונים תוכלו גם למצוא בושם טבעי המותאם לכל מזל באסטרולוגיה ומסייע לאיזון הנפשי שלכם על פי מזל הולדתכם וכן, חברות המכינות בשמים טבעיים אישיים המבוססים על שמנים ארומאטיים, ונעשים לפי דרישת הלקוח.

 

איך תדעו לזהות אותם ?

למדו לקרוא בעצמכם את רשימת המרכיבים מאחורי כל מוצר ולזהות ביניהם האם מדובר במרכיבים כימיים או טבעיים. נוכחותם של חומרי שימור שונים, פחם או זפת, המסוכנים מאוד לגוף האדם תעיד על רמת הטבעיות של הבושם. בושם טבעי אינו מכיל תמציות ריח סינטטיות. אחד מחסרונותיו הוא שהוא אינו מותיר שובל ריח חזק בצאתך ממקום כזה או אחר... בדרך כלל, יהיו הבשמים הטבעיים בעלי אחוז אלכוהול נמוך במיוחד או ללא אלכוהול כלל ו/או מיוצרים משמנים אתריים למיניהם.

 

מה דעתך?תגובות: הגיבי על הכתבה             מעניין? שילחי לחברה

   

_______________________________________