עקרונות הרייקי לחיים מאוזנים

מאת: רוית שלם

 

עוד גופנפש:

שבות לגוף

כל הסיבות לחזור לכושר

שיעור יתר בקרב נשים

התקפי זלילה

הרזיה ללא דיאטה

לרזות ללא מאמץ

אומגה 3

קריסטלים

הצבעים

טיפול על פי חמשת האלמנטים

כואב זה לא אומר שאת לא מאושרת

תרפיה רוחנית

שיטת פאולה

יוגה צחוק

בהיותי כלה

צמד-חמד מרכזי האנרגיה

תכנית חיים בגיל המעבר

מנופאוזה

ארבע היסודות ברומנטיקה

הצ'קרות: מרכזי האנרגיה שלנו

הרייקי, הינה שיטת טיפול אלטנטיבית שמשמעותה - אנרגיית החיים המכוונת על ידי תודעה אלוהית.  טיפולי הרייקי, למרות שההשקפה המדעית אינה מכירה בהם, מוצעים גם במסגרת המרפאות של קופות החולים בארץ ובבתי חולים ברחבי העולם. המטפלים ברייקי סבורים ששימוש בשיטה זו עשוי לסייע למטופלים בהתמודדות עם בעיות נפשיות או פיזיות, בין אם הם מאמינים ביכולות הרייקי ובין אם לא.

 

הרייקי התפתח בתחילת המאה העשרים ע"י ד"ר מיקאו אוסוי, שהיה רופא יפני ודיקן של אוניברסיטה בקיוטו, והפך מאוחר יותר לנזיר בודהיסטי. היא הובאה למערב על ידי הוואיו טקאטה שהחל להכשיר מטפלים בשיטה. על מנת ללמוד לטפל ברייקי יש לעבור תהליך מיוחד הנקרא "פתיחה" או "חניכה". תהליך שבו, על פי האמונה, נפתח התלמיד אל האנרגיה המיוחדת של הרייקי ומאותה העת הוא יכול לטפל בעצמו ובאחרים.

 

ד"ר מיקאו אוסוי הבין שלנפש יש השפעה כבירה על הבריאות הפיזית והמנטאלית של האדם והכיר בכך שהגוף והנפש יחידה אחת הם ואינם יכולים להתקיים בנפרד. מתוך כך הוא הגיע למספר תובנות וניסח אותן כך:

·    לעולם לא נדע בוודאות מה יקרה מחר.

·     אנו חיים כאן ועכשיו, לא בעבר ובטח לא בעתיד.

·    בכדי שלא ירבוץ עלינו עול גדול להתחייבות ארוכת טווח, נחשוב רק על היום.

·    כל יום שחולף כשאנו בריאים וחיוניים הוא מתנה.

·    על ידי חזרה על מילים בונות וחיוביות נוכל לשנות ולהשתנות.

 

חמש העקרונות של הריקיי לחיי היומיום

ומתוך הניסוח הזה, ואם נתבונן על התובנות השניה ועל החמישית נראה מהיכן שאב את ההמשך. הוא העלה על הכתב את חמשת העקרונות המהווים את הבסיס לתורת רייקי.

1.                              רק היום לא אכעס.

2.                              רק היום לא אדאג.

3.                              רק היום אעסוק בעשייה.

4.                              רק היום אכיר תודה.

5.                              רק היום אכבד את כל הברואים (אדם וחי מכל מין וסוג).

מילים אלו נשמעות אולי כסיסמאות פשוטות ושחוקות, אולם כשהן נאמרות כל יום, יש בהן את הכוח לשנות בתוך תקופה קצרה את השקפתנו הפנימית. הן עוזרות במיוחד ברגעים שבהם אנו נתקלים במצבים לא נוחים או לא נעימים. ננסה להבינן יותר לעומק:

 

רק היום לא אכעס

ביקורת, שיפוטיות, אכזבות על ימין ועל שמאל, ציפיות מוגזמות ולכן גם יעדים לא ממומשים, שכנים רעשניים ונהגים לא זהירים, אלו הן רק חלק מהצורות בהן יזקוף הכעס את ראשו. סיבות, לכאורה, לא חסרות לנו לכעס, אולם כשאנו כועסים אנו מתנתקים מחשיבה בונה ויוצרים בלי דעת שרשרת של תגובות חיצוניות ופנימיות שישפיעו לחלוטין על הרגשתינו. כשאנו כועסים האדרנלין מתגבר, רמות הסוכר מזנקות, פעימות הלב מואצות, הקיבה רגיזה, השרירים הופכים נוקשים ואנו מובילים את עצמנו לתוצאות הרסניות. כעס קבוע ומתמשך עלול להמיט עלינו מחלות רבות. כמו כן, חוסם הכעס את האפשרות לסליחה או למחילה, לכן כדאי שתזכירו לעצמכם בכל יום עד כמה אתם בני אדם נפלאים. אמרו: רק היום לא אכעס.

 

רק היום לא אדאג

הא!  לו רק יכולנו להסיר דאגה מליבנו. דאגה לפרנסה, דאגה לשלום אהובינו, דאגה לתשלום דוחות החניה, דאגה למה יהיה... אפילו דאגה למה שהיה...  גם לדאגה לא חסרות סיבות – חוצים את הכביש, התראות על מחבלים או פיגועים, מגיפת שפעת קטלנית, צניחת היורו, תחזיות שחורות בבורסה...  ומה נעשה? נדאג כל היום?

 

דאגה מנתקת את המחשבה הבריאה וחוסמת אותה. כשדואגים הגוף עובר שינוי והאיברים הופכים נוקשים. מערכות הגוף האחריות לוויסות הסוכר, לחץ הדם, פעולות הלב, הקיבה והכבד פועלות מתוך מצב של מצוקה. כשתת המודע מקבל מסר שאין פתרון, המוח נכנס למצב של ניתוק ביכולת לקבל החלטות. הדאגה משתקת או מכניסה לפאניקה ושיקול הדעת משתבש. עלינו להזכיר לעצמנו כל יום שרק היום לא נדאג. הפקודה לתת מודע תאפשר לראות את החיים באור חיובי.

 

רק היום אעסוק בעשייה: ארוויח את לחמי ביושר ובהגינות

אפשר לפתוח את היום במחשבה – מה אעשה היום למען החיים? בימים אלו, בהם דוגמאות למוסר קלוש ולחוסר אמת והגינות בקרב אנשי ציבור עולות וצצות מעבר לכל פינה, ישנה חשיבות רבה לחיזוק תחושות המצפון הפנימי. האם אנו באמת חייבים "לעגל פינות", לייצר "קומבינות", או שמא אנחנו יכולים לנהוג אחרת? עבודה לא חסרה בארץ, פתחו את מודעות ה"דרושים הייטק" ותבחינו כמה ביקוש יש לכם. גם במודעות הדרושים כלליות לא יחסר לכם במה לעסוק... ממוכרים בחנויות בדים, טלמרקטינג ועד מנהלים בכירים בתעשייה. נוכל לכלכל את צעדינו בחיים ובעבודה ביושר ובהגינות. אנרגיית הרייקי מכוונת לשלוף רק את האמת האמיתית ביותר. לכן אנחנו צריכים להבטיח לעצמנו

שרק היום ארוויח את לחמי ביושר ובהגינות.

 

רק היום אכיר תודה

הכי טוב לומר תודה. ניסים מדהימים מתרחשים כאשר אנו מודים. אפשר להתחיל בגוף: נוכל לראות כי כאשר אנו מודים לו הגוף מקבל שדר להיות רפוי יותר. אמירת תודה מחזקת את מערכת החיסון. כשלומדים להכיר תודה, משתנה צבעה של ההילה והיא קורנת באור רך וזוהר. האדם הופך מחויך, פניו מתרככים, קמטים נעלמים וכל המעגלים הסובבים אותו חשים בכך. על מה להודות יש לנו בשפע: תודה על מזג אויר נעים, על הרוח המלטפת, על בריאות שלנו ושל ילדנו, תודה על החיוך המקסים של ילדינו, על קורת גג שמעל ראשנו, תודה על מעשה טוב שזכיתי לעשות, תודה על עזרה שקיבלתי משכן.. תודה על הנשימה שבגופינו. כאשר נלמד להכיר תודה ולהתחבר למילה כמילת מפתח להצלחה, נראה את השינוי המתחולל סביבנו בצורה מיידית. רק היום אכיר לך תודה שקראת את מאמרי.

 

רק היום אכבד את כל הברואים

כאשר אנו מכבדים באמת את עצמינו, אנו מכבדים גם את האחר. כאשר אנחנו אוהבים מבפנים אנו מדביקים אלינו אהבה. כשאנו אוהבים אנו נפתחים לרגשות חיוביים ומצליחים להגמיש עמדות שאחזנו בהן בכוח. סובלנות, גמישות ופתיחות גואות בנו. כשאהבה שוכנת בנו אנו מוצפים באושר גדול. אנו מקרינים לסביבה שטוב לנו והסביבה מחזירה לנו באהבה ובתמיכה ורצון להיות בחברתנו. אדם אוהב נראה יותר טוב. צעיר יותר, מאושר, רענן ונתפס כמצליחן. האם אתם חשים אהבה כלפי עצמכם? כלפי הקרובים אליכם, מקום עבודתכם? האם אתם מכבדים את הטבע המקיף אתכם? את האדמה, את הפארק הקרוב לביתכם, את החיות שבו? התחילו היום ואמרו: רק היום אראה אהבה לכל הברואים (אדם וחיה).

 

אם תאמרו את חמש העקרונות בכל בוקר, תחוו שיפור פלאי בהרגשתכם ולאחר מכן גם בבריאותכם ובחייכם.

 

  

מה דעתך? הגיבי על הכתבה           מעניין? שילחי לחברה

 

כתבה מרתקת, מעמיקה ומעניינת.
ואכן, אם נפנים אותה כולנו הרי הכדור שאנו יושבים עליו ייראה יפה יותר, נעים יותר והרבה פחות אלים.
רק טוב אנשים טובים.
מיכה און
www.theskyspirit.co.il

_______________________________________