התרפיה הרוחנית

מאת: ציונה הראל

 

עוד גופנפש:

אנרגיה ושיטות טיפול

שיטת פאולה

יוגה צחוק

בהיותי כלה

צמד-חמד מרכזי האנרגיה

תכנית חיים בגיל המעבר

מנופאוזה

ארבע היסודות ברומנטיקה

הצ'קרות: מרכזי האנרגיה שלנו

השפעת ביטוי רגשות על מחלת הסרטן

ממוגרפיה - חבל על הזמן?

טיפול טיבעי למחלות ילדים

השפעת התערבות פסיכולוגית על הפחתת הסיכון

 

תזונה וחיי המין

השמנה - מחלת המאה

ויטמין אי וצלקות

סידן - המציל הלבן

עצמותי המתפוררות וצריכת החלב

עד העצם - על אוטיאופרוזיס

סעודות היופי

 

תשעה חודשים של טירוף חושים

הריון: אור שמחה ובריאות

עיסוי בהריון

עיסוי לאם ולילד

תזונה ומתח

יופי חיצוני מתחיל בפנים

מי מחזק אותי? ויטמין בי12

מעשנות ותזונה נכונה בגיל ההתבגרות

תרומת הטיפול הפמיניסטי

 

מרגע היוולדו ובמהלך כל חייו לומד האדם להתנהל בעולם הגשמי אליו הוא נולד. הוא מאמץ לעצמו תפישות עולם שעוזרות לו להתמצא בסבך רגשותיו, כישוריו, הצלחות וכישלונות בתקשורת עם הסביבה, ודרכם מביא עצמו להתפתחות.

 

למידה זו טובה ומקדמת, כל זמן שנלווים רווחים מתאימים, הנותנים לאדם חוויה של צמיחה. הבעיה מתחילה כאשר הדפוסים ותפישות העולם מקבלים חיים משל עצמם, והם מתחילים לנהל אותנו.

אישה שבחרה בדפוס התנהגות של "אני אדם טוב", נעימה לזולתה, יש בה סובלנות ורכות לאחרים, עלולה למצוא עצמה כלואה בדפוס בלעדי זה, גם כאשר התגובה שהיא מקבלת מסביבתה היא דווקא מהסוג האחר: דורסנות, אגרסיביות, או אפילו השפלה.

מצב כזה בו אותה אישה כבולה בתוך הדפוס של "אני אדם טוב" ואין בידה כלים להתמודד עם מציאות מסוג אחר, מתחיל להביא את האדם ללחצים פנימיים, לפריצת מחלות, לקשיי תקשורת עם סביבתה הקרובה, או אפילו לקשיים ממשיים בתחום הפרנסה.

 

רק מצב בו אותה אישה תהיה מודעת לתהליכים מפחיתי הכוח שהיא מצויה בהם, היא תבין שעליה להרחיב את הרפרטואר של תפישות עולמה ואת הבחירה בהתנהגויות הזמינות לה.

אולם איך? והרי כל שינוי עלול להיראות מאיים, כיוון שהוא כאילו ישמוט את הקרקע המוכרת והבטוחה מתחת לרגליים.

 

התשובות כולן נמצאות בתוכו של כל אחד מאתנו.

בכל אחד מאתנו טמון אותו מקום "יודע כל". בו נמצאת תוכנית הנשמה, עם מה באנו להתמודד, כל הכשרונות והמסוגלות של האדם, ים הפתרונות, וכיוון התפתחות אפשרי – רחב גם הוא כים, רב אפשרויות.

אולם איך נדע להתחבר אל אותו מקום "יודע כל" שבתוכנו?

איך נוכל לשמוע אותו?

 

זיהוי המצב בו חיינו מנוהלים ע"י דפוסי חיים שהפסיקו לקדם אותנו, יביא אותנו להיעזר בגורם שלישי פסיכולוג, מטפל, מרפא, חבר או יועץ.

כל אילו עשויים לעזור לנו, בכך שהם מציבים בפנינו מראה של כל מה שאיננו משכילים לראות בעצמנו, מהיותנו מעורבבים בקשיינו.

אלא שהכלי התקשורתי המשמש לנו לאותו תהליך של ריפוי והתמודדות, הוא המילים.

מילים שכבר שגורות אצלנו שנים רבות, ובאמצעותן תיארנו עשרות פעמים לעצמנו, ליומן שלנו, לחברה טובה, לרופא, ליועץ או לפסיכולוג   את הקשיים, את הרגשות וכד'.

המילים בהן אנו משתמשים, אינם החוויה עצמה, אלא הן המשמעות שאנו מנקודת מבטנו (המעורבבת) נתנו לחוויה. מילים, שהן האמצעי, אינן יכולות להציג את ההוויה הממשית של האדם. לפעמים המילים מתארות עוצמות גדולות מהחוויה עצמה, ולעיתים הן מפחיתות.

בחירת המילים מעידה אמנם על תפישת עולמנו, או על היכולת שלנו להתמודד, אולם היא גם מגבילה אותנו. המילים עלולות לטשטש את כל המרחב הפתוח בפני האדם המתלבט, והוא עלול להחמיץ או לא ממש "לראות" את האלטרנטיבה הנמצאת מאחורי המילים.  

 

בתרפיה הרוחנית אנו עוקפים את המילים המשומשות והשחוקות, המילים ה"אוטומטיות" בהן אנו מתארים את הקשיים בחיינו (ייצוג של הנפש). כיוון שהמילים האוטומטיות מטשטשות את האותנטיות ואת ה"קול הפנימי" של הנשמה.

בתרפיה הרוחנית יחווה האדם חוויה ובה תמונה פנימית, רגש , וחוויית מסוגלות לפתרון.

 

הטיפול הרוחני מעביר את החוויה ואת פתרונה היישר אל המודע של האדם, מבלי שרגשות הפחד או ניסיון העבר המגביל יצבעו ויפחיתו אותה.

 

הטיפול הרוחני תמיד ימקד את האדם בעצמו ובהרחבת הרפרטואר שלו, או שינוי תפישת העולם, וזה יהיה סוד העוצמה הפרמננטי של האדם. כלים ברי קיימא, להתנהל בעולם מתוך שמחה, מתוך קלות.

 

לא באנו לחיינו אילו כדי לסבול. אנחנו במו ידינו מביאים סבל אל היומיום כאשר הרצון שלנו, אינו קשוב להכוונה של הפנימיות שלנו. כאשר אנו מבקשים דברים שאינם חלק מהתוכנית האישית שלנו.

רק אם נרפה מהרצון הארצי (נפש), נוכל למצוא בתוכנו ערוצים אל המון הזדמנויות שלא יכולנו לראות קודם כשהתמקדנו בהישג מסוים אחד (נשמה).

  

תהליך הטיפול מתחיל בהרפיה נעימה, שחרור כל המועקות, טרדות היומיום מתוך תאי הגוף, וכניסה למצב של שקט, מעין התנתקות מהוויית היומיום ה"רועשת" בתוך תוכו.

 

מצב זה מאפשר לקול הפנימי, אותו מקום יודע כל לעלות ולהישמע בתוך האדם.

הקול הזה הוא קול של שקט, קול רך ותבוני של "האמת הפנימית".

וכאן מתחיל האדם להתוודע לתמונות, או אמיתות שיעזרו לו לראות את מציאות חייו ממקום גבוה יותר, ממקום לא מעורבב, ובו זמנית יחווה האדם בתוך תוכו, אפילו עד כדי פרץ של דמעות אושר והתרגשות, את הכיוון אליו נכון לו להתפתח. האדם חווה את הגילוי הזה כמקום של אושר. הוא מרגיש את ה"אמת" בעבורו.

והכיוון להתפתחות הוא תמיד קל יותר, פשוט יותר, לא דורש מהאדם מאמצים והשתדלות מיוחדים.

 

הכיוון החדש להתפתחות מחייב אך ורק שינוי חשיבה.

האדם חווה ומרגיש בכל תא מתאי גופו עד כמה הפתרון פשוט, הוא יודע שנכונות קטנה לשינוי מטעמו, יזמין לחייו המון הזדמנויות שקודם לכן היו חסומות, בעיקר בשל תפישות עולמו המוצקות שבלמו כניסת אנרגיה בריאה אל חייו.

ההכוונה הזו מגיעה לרוב מהמדריך האישי של האדם, המתגלה לעיניו בתהליך הריפוי הזה, ומביא עימו פתיחת ערוץ חדש עבור המטופל:

הוא לומד להיות מכוון להרגשה הטובה שלו, למיצוי עצמו. לא להיות מכוון לתוצאות נגלות כלשהן. כיוון שהרצון  מוגבל לניסיון עבר מוכר. ואילו הנשמה מכוונת אל הוויה מתאימה, ייחודית ומתגמלת, הרבה יותר מאשר ניתן  לשאוף להם מנקודת מבט ארצית. הנשמה מכוונת אל כל מה שאינו בתחום המושגים העכשוויים שלנו.

 

____________________ 

ציונה הראל      052-3993906 

כיום מנהלת את המרכז "בדרך אל", מורה ומטפלת בתרפיה רוחנית, ומקדמת את האדם להתוודע ולהתחבר אל כוחותיו הפנימיים, דרך מודעות עצמית והאנרגיות של התודעה. 

בעבר ניהלה בי"ס אזורי של משרד החינוך, יחד עם תפקידי ניהול אחרים, ייעוץ והנחיית קבוצות.

התפתחה דרך מסעות אישיים אל הגישה הרוחנית בחיים דרך: רייקי מאסטר, הילינג, שחזור גלגולים, ביואנרגיה, דמיון מודרך, מדיטציות, כלים וסמלים גיאומטריים אנרגטיים שהגיעו עם המידעים הגבוהים של "קבוצת החמש", "מחשבה על פיסית", גיאומטריה וטארוט.
מעבירה סדנאות, קורסים מתמשכים וטיפולים פרטניים: "קבוצת החמש", תודעת העל ומודעות עצמית, תרפיה רוחנית בשחזור גלגולים, טארוט.

אתר הבית: www.bederech-el.com

 

 

מה דעתך?    תגובות: כיתבי אלינו                          מעניין? שילחי לחברה

 

 

 

_______________________________________