מהרגש אל הגוף וחזרה

מאת: יצחק טבעוני

עוד גופנפש:

טיפול על פי חמשת האלמנטים

כואב זה לא אומר שאת לא מאושרת

תרפיה רוחנית

שיטת פאולה

יוגה צחוק

בהיותי כלה

צמד-חמד מרכזי האנרגיה

תכנית חיים בגיל המעבר

מנופאוזה

ארבע היסודות ברומנטיקה

הצ'קרות: מרכזי האנרגיה שלנו

תזונה וחיי המין

השמנה - מחלת המאה

ויטמין אי וצלקות

סידן - המציל הלבן

עצמותי המתפוררות וצריכת החלב

עד העצם - על אוטיאופרוזיס

סעודות היופי

 

תשעה חודשים של טירוף חושים

הריון: אור שמחה ובריאות

עיסוי בהריון

עיסוי לאם ולילד

תזונה ומתח

יופי חיצוני מתחיל בפנים

מי מחזק אותי? ויטמין בי12

מעשנות ותזונה נכונה בגיל ההתבגרות

תרומת הטיפול הפמיניסטי

 

הלחץ והמתח היומיומי משפיע על מערכות גופנו, מה קורה לנו וכיצד אפשר לחיות עם זה ולתפקד נפלא....

 

אורח  החיים הלוחץ וחוסר האיזון, שמקורו בעבודה תובענית ומלחיצה, חדשות קיצוניות המתחלפות בכל שעה, רעשים, תאורה מציקה או לא אופטימלית, ישיבה ממושכת, וכו' גורמים לאדם למתחים רבים הבאים לידי ביטוי בגוף באזורי הגב, כתפיים וצוואר באופן התכווצות השרירים הבלתי  מאוזנת, הלוחצת על סיבי עצבים ועל כלי הדם המובילים את הדם מהלב לכוון הראש ומהראש אל הגוף.

 

הלחץ הפועל על כלי הדם, יוצר שיבוש בזרימה המנותבת אל השרירים והמוח. עובדה  זו יוצרת מצב של חמצון לא תקין של הדם והתאים, התכווצויות, תחושת  מתח וכאב באזורי הכתפיים, הצוואר והראש ובמקרים רבים אף תחושת כאב בקרקפת המלווה בנשירת שיער.

 

על מנת לעודד את זרימת הדם באופן תקין והתנהלות אופטימלית של כלי דם, מומלץ לעסות עם קצות האצבעות את הקרקפת והפנים על ידי לחץ על נקודות רבות לדוגמא:-

 

*נקודות בקודקוד הראש (הנקודה  הגבוהה ביותר בראש כאשר יושבים).

*נקודות בין שתי העיניים.

*נקודות במצח.

*נקודה במרכז השפה העליונה.

 

רצוי לעסות את הקרקפת בתנועות סיבוביות בכל נקודות הקרקפת (העיסוי מקיף את כל איזור הקרקפת).

במקלחת מומלץ להקדיש כמה דקות לאזור ולעסות עם זרם מים חמימים ונעימים. בנוסף, מומלץ  לעסות את הצוואר והכתפיים ע"י הברשה עם מברשת שיער  מיוחדת לעיסוי הגב המעניקה אפשרות לזרימת דם תקינה לגולגולת.

 

הלחץ גורר מעורבות שלילית של: מערכות העצבים המרכזית ,המערכת ההורמונלית, בלוטת יותרת הכליה ובלוטת יותרת המוח אשר גוררת לחוסר איזון מערכתי ולמחלות.

 

על כן כל אדם במצב של עומס על מערכת העצבים היכול לנבוע ממצבים קשים ביום יום, עליו למצוא

פתרונות נכונים לאיזון ולהגנה על מערכת העצבים. אך שימו לב כי לעיתים אנו קורסים גם מהתרגשות חיובית כמו זכייה בלוטו, או חתונה וכו', כי גם התרגשות חיובית גורמת לעומס על מערכת העצבים.

 

לא תמיד אנו מבינים כי הסימפטומים אותם אנו חשים מרמזים כי העומס על מערכת העצבים הוא רב.אנשים רבים לא מקשרים בין הסימפטומים לבין העומס, או לא מודעים לעומס על המערכת העצבית.

עומס על מערכת העצבים מוביל למחלות רבות בתחומים הפיזי, הנפשי והמנטלי.

 

על פי שיטת "טבעוני" חשוב ללמד כיצד ניתן לאתר האם יש עומס על מערכת העצבים וכיצד לטפל בו כדי למנוע נזק למערכת החשובה והפגיעה הזאת.

 

הסימנים אשר ניכרים עלינו עקב ה ס ט ר ס (מועקה, לחץ, מצוקה).

מצבי לחץ ומצוקה ישאירו את רישומם על האדם ויתבטאו במצב העור, השיער ,העיניים, העור:

העור יהיה במרקם מחוספס, צבעו דהוי, התהוות קמטים, נפיחות או קמטוטים מתחת לעיניים, כתמים המתהווים בעור, עור יבש מתקלף ומתייבש, הזעה, חיוורון, או הסמקה.

 

השיער:

תהיה ירידה בכמות השיער (נשירה), קשה לסידור, נפוח, מתפצל, צבעו דהוי, ובמצבי סטרס לאורך זמן יאבד את צבעו.

 

עיניים:

חסרות ברק, משדרות מצוקה, מכווצות, ולעיתים אדומות.

 

השרירים:

באזורים מסוימים השרירים יהיו מכווצים ובאזורים אחרים רפויים, זה יגרום ליציבה לא נכונה, ולעיוות המראה הכללי, כמו הרמת  כתפיים המראות כאילו הצוואר קצר. כתף אחת עולה, כתף שנייה שמוטה, קימור בגב התחתון הגורם לבטן להראות כמו כרס.

 

שיטת טבעוני מציעה מס' פתרונות כוללים שיאפשרו איזון המערכות ונרמול התפקוד

 

  1. לאיזון תפקודי מערכת העצבים ולהגנה בפני הסטרס, החרדה והדיכאון – מתאים המוצר הטבעי סטביליום. סטביליום הוא מזון טבעי ממוקד המסייע לאיזון התקשורת בתוך מערכת העצבים ושומרת על תאי העצב מנזקים הנגרמים בגלל העומס, הלחץ, החרדות, הפחדים והדיכאון. בהתאם לגישת טבעוני הסטביליום מאפשר למערכות הפנימיות והעצביות לעבוד באיזון ומשפר את ההתמודדות היומית, מרומם את מצב הרוח ומשפר את שמחת החיים והחיוניות שלנו.

  2. לאיזון תזונתי איכותי חשיבות רבה במניעה וטיפול בבעיות רגשיות ,אך רוב האנשים נוטים להקל ראש ואכילתם אינה מאוזנת. כאשר הבעיה הרגשית כבר קיימת, כי אז רצוי להשתמש בתא חמצני המכיל את כל אבות המזון ובנוסף אנזימים, חמצן ועוד כדי לסייע להשיג האיזון.

תא חמצני מאפשר לגוף לנצל באופן מרבי את המרכיבים שבמוצר בזכות הזמינות הגבוהה של הספיגה (90%) והתאימות הגבוהה לתאי האדם. החמצן אשר בתא החמצני מונע את הסטרס החמצני.  ראוי להשתמש בתא חמצני גם כדי למנוע בעיה רגשית.כדי לאזן את המערכת ההורמונלית, אני ממליץ על מתן מנוטיב לנשים ומתן אנדרו 7 לגברים.

  1. איזון הורמונלי נחוץ כדי להגן על מערכת העצבים. לכך אנו משתמשים לאיזון במוצר טבעי הנקרא אומגלין. נשים וגברים בגיל המעבר הם הדוגמא הקלסית לשינוי הורמונלי הפוגע במערכת העצבית והרגשית שלהם. אנו ממליצים להם כדי לאזן תופעות אלו על מנוטיב לנשים, לאיזון המערכת ההורמונלית על כל המשתמע מכך, ואנדרו 7 לגברים.

  2. חשיבות רבה  נודעת בגישת טבעוני לאיזון נטיית טיפוס האדם בדרך לפתרון בעיותיו. לכן יש לאתר את הנטייה ולהאזנה על ידי מתן יסודות זעירים החיוניים לתאים.

נטיית טיפוס  COA מאופיינת בנטיות ל: שינויים במצבי רוח, דיכאון, אפטיה, חלומות עם סיוטים ועייפות רוב היום.

נטיית טיפוס MAN-CU   מאופיינת בנטיות ל: הפנת רגשות, ריכוז נמוך, שומר כעסים וטינה, ביישנות, קושי לקום בבוקר.

נטיית טיפוס MAN-CO מאופיינת בנטיות ל: - זיכרון חלש, כעס מתפרץ, חרדות, פחדים, קשיי שינה. כל המצב הזה מקצין במצב של חוסר איזון הורמונלי.

 

נטיית טיפוס CU-Z מאופיינת בנטיות ל: שינויים הורמונאליים העלולים לגרום למצב חוסר איזון מערכת העצבים.

נטיית  טיפוס ZNC  מאופיינת בנטיות ל: כמיהה לאכול פחמימות, עקשנות, דפרסיה, מלנכוליה, עצבנות ומתח הנרגעים עם אכיל ת פחמימות.

 

  1. יסודות חיוניים נוספים אשר יוכלו לסייע לאיזון התפקודים בזמן לחץ או חוסר איזון רגשי נקראים אוליגוטיב LIT ו – MAG.

 

 

 

הכותב הינו:

יצחק טבעוני

 BSc. TE,

נטורופת ומומחה לרפואה פונקציונלית ואוליגותרפיה ומפתח שיטת טבעוני.

 

http://www.tivoni.co.il/

 

 

 מה דעתך?תגובות: הגיבי על הכתבה                       מעניין? שילחי לחברה

 

 

 

_______________________________________