רק בשביל לקבל חיבוק

מאת:  מיכל גזית

עוד גופנפש:

קריסטלים

הצבעים

טיפול על פי חמשת האלמנטים

כואב זה לא אומר שאת לא מאושרת

תרפיה רוחנית

אנרגיה ושיטות טיפול

שיטת פאולה

יוגה צחוק

בהיותי כלה

צמד-חמד מרכזי האנרגיה

תכנית חיים בגיל המעבר

מנופאוזה

ארבע היסודות ברומנטיקה

הצ'קרות: מרכזי האנרגיה שלנו

תזונה וחיי המין

השמנה - מחלת המאה

ויטמין אי וצלקות

סידן - המציל הלבן

עצמותי המתפוררות וצריכת החלב

יופי חיצוני מתחיל בפנים

מי מחזק אותי? ויטמין בי12

מעשנות ותזונה נכונה בגיל ההתבגרות

תרומת הטיפול הפמיניסטי

 

 חיבוק הוא כמה רגעים של מיזוג, של חיבור עם האחר, של העצמת האנרגיה של האחד בעוצמות שהן   שהיא הרבה יותר ממכפלת מספר המשתתפים בחיבוק.

ברגעים האלה של האיחוד, משהו ממני נשאר אתך.

  

אתמול, בסדנת דרך האמן אותה אני מנחה, מישהי סיפרה משהו מרגש ועוצמתי. היה רגע שקט, ואז מישהו קם, וחיבק אותה, ככה, בלי מילים. מיד אחריו ניגשה עוד מישהי, ועוד מישהו, ובתוך כמה דקות נוצר חיבוק ענק וחם.

 

מילים הן המקצוע שלי. אני אוהבת מילים, מחוברת אליהן, מקפידה בהן. אבל יש רגעים שבהם חיבוק אחד מביע הרבה יותר ממה שכל המילים שבעולם יוכלו להגיד.

  כשהייתי ילדה חיבוקים היו שמורים למשפחה הקרובה בלבד. אני לא זוכרת חיבוקים של מבוגרים שאינם בני משפחה, בטח שלא בין כאלה שעד לפני שעה שעתיים היו זרים. גברים אני בכלל לא זוכרת מתחבקים.

 

כיום, החיבוקים הולכים ומתרבים. יותר ויותר אנשים מתחבקים, ככה סתם, בלי סיבה. חיבוק מסמן מפגש, פרידה, רגע בחיים, שעובר דרך מגע. בעיני זה מקסים. למדתי את כוחו של החיבוק בהדרגה בכל פעם מעיזה קצת יותר, לפעמים ביוזמתי, פעמים רבות יותר, נעתרת ליוזמות חיצוניות.

 

משך שנים רבות בחיי הגעתי לפגישות מקצועיות, בתחומים שונים ומגוונים, שברכת השלום נעשתה בלחיצת יד. כל דבר אחר היה נראה כמו חוצפה או חציית גבולות.

  הפגישה שעשתה בשבילי את ההבדל היתה לפני תשע שנים בערך. הגעתי לפגישה עסקית עם רונן, שהיה חבר בהנהלה של מכללה (כיום יש לו מרכז משל עצמו לתנועה וריקוד). שנינו היינו מחוייטים ומכובדים, ובסוף הפגישה הושטתי יד ללחיצה, והוא עקף את השולחן הכבד וניגש לחבק אותי, מותיר אותי מבולבלת ונפעמת.

 

כיום, כל ראיון, פגישה עסקיות, וכמובן שפגישות ייעוץ, כאלה של סדנאות, וחברתיות-אישיות, יתחילו ויסתיימו בחיבוקים, לפעמים יהיו גם כמה באמצע. כי בכל מקום כזה, גם הלב שותף, ואין כמו חיבוק בכדי ליצור ולהגדיל זאת. סומכת על הרגישות שלי לאתר מי שיכול להירתע מקרבה שכזו, ובהחלט לא מתנפלת בחיבוקים מול מי שלא מאפשר זאת.

 

חיבוק הוא כמה רגעים של מיזוג, של חיבור עם האחר, של העצמת האנרגיה של האחד בעוצמות שהן   שהיא הרבה יותר ממכפלת מספר המשתתפים בחיבוק.

ברגעים האלה של האיחוד, משהו ממני נשאר אתך.

 

מצרפת קטע נהדר על חיבוקים. כמה מתלמידי בסדנאות דרך האמן צילמו, וחילקו או הדביקו גם במקומות עבודה סולידיים וממלכתיים במיוחד. הקטע הזה נתן לגיטימיות לאנשים שם להתחבק יותר. "יש לי רק עשרה חיבוקים היום", הפך להיות משפט שכיח, שהפך אנשים לאקטיביים, מבקשים את השניים הנוספים, אלה שיאפשרו צמיחה אמיתית.

 

 בקשו חיבוקים

מחקרים מצביעים על כך, שאנו זקוקים לארבעה חיבוקים ביום על מנת לשרוד, שמונה לצורך קיום שוטף ושניים עשר לצמיחה. אם אנו רוצים לצמוח, אנו זקוקים לשניים עשר חיבוקים ביום.

לחיבוקים יש אפקט מרפא על גופינו, הם מחזקים את המערכת החיסונית שלנו ועוזרים לנו לחוש מיוחדים. חיבוקים מזינים את הילד הקטן ששוכן בקירבנו ועוזרים לנו לחוש קרובים לידידנו ולחברינו...

אנו ממליצים לך לגשת ולבקש את החיבוקים להם אתה זקוק. שאלה פשוטה כמו:"אני יכול לקבל חיבוק"? היא צעד גדול לקראת קבלת יותר חיבוקים. הצב לפניך מטרה לבקש ולקבל את שניים עשר החיבוקים היומיים שלך.

(מקדם אלדין - ג'ק קנפילד ומרק וינסנט האנסן)

 

 

מיכל גזית מנחת סדנאות דרך האמן, יועצת פסיכו-אסטרולוגית, עיתונאית וכותבת - טל: 03-647-649-5

מייל: GAZIT_MICHAL@NANA.

 

ה דעתך?תגובות: הגיבי על הכתבה                       מעניין? שילחי לחברה

 

 

 

_______________________________________