כמה את יפה היום - השימוש הנכון בצבע

מאת: ענבל רוזנטל

 

עוד גופנפש:

אומגה 3

קריסטלים

הצבעים

טיפול על פי חמשת האלמנטים

כואב זה לא אומר שאת לא מאושרת

תרפיה רוחנית

אנרגיה ושיטות טיפול

שיטת פאולה

יוגה צחוק

בהיותי כלה

צמד-חמד מרכזי האנרגיה

תכנית חיים בגיל המעבר

מנופאוזה

ארבע היסודות ברומנטיקה

הצ'קרות: מרכזי האנרגיה שלנו

תזונה וחיי המין

השמנה - מחלת המאה

ויטמין אי וצלקות

סידן - המציל הלבן

עצמותי המתפוררות וצריכת החלב

יופי חיצוני מתחיל בפנים

מי מחזק אותי? ויטמין בי12

מעשנות ותזונה נכונה בגיל ההתבגרות

תרומת הטיפול הפמיניסטי

 

כידוע לכולנו הצבע ממלא תפקיד חשוב בעולם החי והצומח: הוא מהדר את נוצותיהם של המחזרים, מצניע את הזקוקים להסוואה, אצל הצמחים הוא מושך בגוונים מסוימים ודוחה אחרים.

 

גם בקרב בני האדם ממלא הצבע תפקיד חשוב, הצבע משקף את מצבנו הנפשי ואת מצב רוחנו וצבע גם יכול לשפרו. לצבע משמעויות רבות: משמעות דתית, משמעות סמלית, משמעות מיסטית, יש לצבע גם היבט רפואי וגם הקשר פסיכולוגי.

אנשים מגיבים באופן שונה לצבעים שונים. צבעים מסוימים יכולים לגרום לתגובות נפשיות חיוביות וצבעים מסוימים יכולים לעשות בדיוק ההפך. צבע יכול לגרום לתגובות פיזיולוגיות של הגוף, צבע מסוים יכול להנמיך את לחץ הדם וצבע אחר יכול להעלות את הדופק. כל אדם נולד עם נטייה טבעית לצבעים מסוימים, אבל כשאנחנו גדלים אנחנו מאבדים חלק מתחושת הצבע האישית אולם נשארת בנו רגישות לאותם צבעים שנכונים לנו ואיתם אנו חיים בהרמוניה.

 

 כלומר הצורך בצבע הוא תכונה שקיימת אצל האדם מאז ומתמיד. אנו זקוקים לצבעים לא רק מסיבות אסטטיות  ואופטיות,אלא גם מסיבות פסיכולוגיות וביולוגיות. כשהצורך הביולוגי לא בא על סיפוקו האדם נהיה אומלל, או תוקפן.

מחקרים גילו גם כי יש קשר בין מנת המשכל של ילדים וחשיפה לצבע. תוצאות דומות נצפו גם בילדים עיוורים – כלומר לא צריך לראות את הצבע אלא לחוש אותו (מחזק את הטענה שזהו תדר אנרגטי...)

 

 צבע יכול לשנות דרכי חשיבה ולהשפיע על הדרך שבה אנו פועלים. לצבעים ישנה חשיבות רבה ביותר בעיצוב תדמית.  לא רק כאשר אנו רוצים להבליט את הטוב שבנו, אלא גם על מנת להביע מצב רוח מסוים, ליצור אווירה, או רושם. כאשר נרצה להגיע  לקהל יעד מסוים נשתמש באופן מודע, או אינטואיטיבי בצבע מסוים.

מילת המפתח להופעה מושלמת הנה:  הרמוניה.  הדרך ליצור הרמוניה היא בין היתר על ידי שילוב צבעים נכון בהופעה כולה. לכן חשוב לדעת אלו צבעים מחמיאים לך וכיצד לשלבם נכון.

 

לכל אחד ואחת מאיתנו יש גוון עור שמיוחד רק לו, צבע עיניים וצבע שיער. כדי שאדם יראה במיטבו עליו ללבוש צבעים שמבליטים את יופיו המיוחד. אנו נולדים עם נטייה טבעית לצבעים שטובים למראה החיצוני שלנו וגם לנפש שלנו, אולם במשך הזמן אנחנו מאבדים את תחושת הצבע הטבעית. אנו מתרחקים מנטייתנו הטבעית ובוחרים בגדים בצבעים שמוכתבים על ידי אופנות משתנות, אבל לא כל צבע אופנתי הוא צבע שמחמיא לנו.

 

דוגמא בולטת לכך הוא הגוון הצהוב שהיה אופנתי מאוד הקיץ הזה, אולם לנו הישראלים יש פיגמנטציה צהובה בעור ועם נשים רבות הצבע הזה בהחלט לא עשה חסד כיוון שהוא הבליט כתמים.

 

צבע נכון לבגד - הוא צבע שגורם לעור הפנים להראות אחיד ובריא, מטשטש צללים ועיגולים כהים מתחת לעיניים, מבליט את צבע העיניים ומחייה את השיער כאשר אנו לובשים צבע שמחמיא לנו אנו נראים רעננים וזוהרים. צבע לא נכון יגרום לפנים להראות חיוורות, יבליט פגמים בעור ויגרום לתחושה לא טובה עושים אפילו  סביר להניח שישאלו אותנו יותר מפעם אחת במהלך היום האם אנו חשים בטוב ויעירו לנו שאנו נראים עייפים, יכול להיות שאנו מרגישים מעולה, אבל בחרנו צבע שעושה לנו רע.

 

כמובן יש להתחשב גם בצבע השיער שכן צבע שיער דומיננטי  חייב להילקח בחשבון כשאת בוחרת צבע זה או אחר.

משמעות נוספת של בחירה בבגד בצבע מסוים היא רוחנית: לעיתים אנו קמים בבוקר ונמשכים דווקא לצבע מסוים. ישנה תיאוריה הגורסת כי  למעשה  אנו זקוקים באופן לא מודע ל"אנרגיה" של אותו צבע. כלומר אם נסתכל על כך מבחינה רוחנית, צבעים הנם למעשה תדרים אנרגטיים.

 

לדוגמא:

ירוק הוא צבע המסמל לבלוב וצמיחה, הילינג,  נעורים, גדילה ושפע.

סגול - טרנספורמציה, עוזר לנו להשתחרר ממנגנונים של רמייה עצמית

כתום - הגשמה והתחדשות

ורוד - רומנטיקה , התאהבות, או רצון להתאהב.

אדום - דרמטיות, רצון בתשומת לב, סקסיות .

באופן שכזה הבגד שלבשנו מאפשר לנו להתחבר לעצמנו ולהיות מודעים למה אנו מרגישים.

 

ולסיום טיפ חשוב:

כאשר אנו קונים בגד חדש מומלץ לשים לב לתאורה בחנות,  על מנת לראות צבעים בגוונם האמיתי יש לראותם באור לבן מלא, באור אחר הגוון משתנה - חשוב לדעת זאת במיוחד כשאנו קונות בחנות בגדים שאין בה אור יום כיוון שהצבע עשוי להיראות שונה בחוץ ממה שהיה נראה בחנות.

 

ענבל רוזנטל

סטייליסטית ומנחת סדנאות

inbalroz@gmail.com

 

מה דעתך?תגובות: הגיבי על הכתבה                       מעניין? שילחי לחברה

 

מאמינה כי יש דברים בגו.

מניסיון

תודה על הכתבה

מעניינת

ירדנה

 

 

_______________________________________