גליון מס' 7 - יוני 2003

 

נועדנו זה לזו – היכרויות ברשת

מאת: סיגל חן

 

חזרה לתוכן העניינים של גיליון 7 - יוני 2003

גיליונות קודמים:

לגיליון מס' 8 - ספטמבר 2003

לגיליון מספר 9 - דצמבר 2003

 

 

 

 

עוד ב"הדרך למעלה:

ארכיון מאמרים

  בריאות

כל הטיפים

  סגנון חיים

 יעוץ

  כיתבי לנו

 

 

 

חני וגרגורי הם טיפוסים שונים לחלוטין זה מזה. גריגורי רצה בית, משפחה וילדים, חני רצתה לטרוף את העולם. לסיפור שלהם שזור העליות והמורדות יש סוף טוב. הזוג מצא את פינת האושר הקטנה שלו כעבור קצת פחות משנה.

חני בריגע – זרזינסקי (28) וגרגורי זרזינסקי (33) הכירו דרך אתר האינטרנט קופידון (www.cupid.co.il), יצאו און אנד אוף במשך 11 חודשים והחליטו להתחתן. תחום ההיכרויות ברשת הפך לדבר פופולרי ונפוץ. מכל אתר קופץ לנו באנר של חברת היכרות כזו או אחרת והיום זו כבר לא בושה להירשם באתר כזה אלא דרך חיים מקובלת שהוכיחה את עצמם לא פעם ולא פעמיים.

תמר נדלר, מנהלת השיווק של קופידון מוסרת כי עד כה נרשמו מעל 650,000 רווקים ורווקות במאגר המידע המכיל פרטים אישיים ותמונות של הנרשמים, ומידי חודש מצטרפים כ- 30,000 גולשים חדשים. לפי נתוני הלישכה המרכזית לסטטיסטיקה יש כמליון פוניים ופנויות מעל גיל 17 במדינה כך שהפוטנציאל עדיין גדול.

"לי אישית ידוע על 220 זוגות התחנתנו דרך האתר. אך אנו מאמינים כי המספר האמיתי גדול פי 5 מאחר ויש זוגות רבים שאינם מעוניינים להחשף". נדלר מוסיפה כי ישנן משפחות שלמות אשר התחתנו דרך האתר, אחים ואחיות שהכירו את בני זוגם באתר, וכל הזמן מגיעות הזמנות לחתונות ובריתות "זה נותן לנו תחושת שליחות אמיתית".

ההצטרפות למאגר המידע איננה כרוכה בתשלום אך בכדי לפנות למישהו או מישהי שמצאו חן בעיניכם, עליכם להיות מנויים, דבר הדורש תשלום. יחד עם זאת, במידה והצד השני מנוי ניתן לפנות אליו מבלי לעשות מנוי. צורות ההתקשרות באתר הן מגוונות: אימייל, מסנג'ר המאפשר צ'ט אחד על אחד וצ'ט רגיל. רוב הגולשים מעדיפים את האימייל כמו חני וגרגורי. בשעות השיא יש באתר כ- 1000-2000 גולשים בו זמנית ובמשך היום עוברים באתר כ- 40,000 גולשים. תמיד יש עם מי לשוחח באמצעות המסנג'ר.

כל סיום הוא גם התחלה

חני, לאחר מערכת יחסים ארוכה של 5.5 שנים עברה להתגורר באזור הדרום, התחברה לרשת ובין שיטוט אחד לשני מצאה את עצמה בקופידון, מילאה כרטיס מתוך מטרה למצוא פרטנר קליל לבילויים וכיופים. חני אומרת "הדבר האחרון שרציתי זה קשר רציני". היא נתקלה בתמונה של גרגורי ונדלקה על המראה שלו ולמרות שהוא חיפש קשר רציני לחתונה, שלחה אליו מייל. הקשר התחיל על מי מנוחות, חני קיבלה מייל תשובה עם מספר טלפון, אבל לא רצתה למהר. תשובה מגריגורי היא קיבלה רק לאחר שבועיים. אחרי שהיא שלחה אליו תמונה שלה ומצאה חן בעיניו הם קבעו לשוחח טלפונית. שיחת הטלפון הראשונה ביום שישי בערב נמשכה עד לשעות הבוקר הקטנות ובסופה קבעו להיפגש בו ביום, בקיבוץ בו גרגורי התגורר. אכן הם נפגשו, קצת טיילו, קצת שתו יין, ראו שזה נחמד והחליטו להמשיך את הקשר. במהלך החודש חני הבהירה שהיא לא חושבת על חתונה ובטח שלא על ילדים, היא רוצה ליהנות בשלב זה בחייה ואילו גרגורי אמר "נכנסתי לקופידון בכדי למצוא בת זוג לחיים איתה אני אבלה את שארית חיי" והחליט לסיים את הקשר בשל חוסר הרצינות. חני: "בינתיים התחלתי להבין שאני אוהבת אותו אבל זו לא הייתה בשבילי סיבה מספיק טובה בשביל להתחתן". כך קרה שבערב השנה האזרחית הם התנשקו דווקא נשיקת פרידה.

בבוקר שאחרי חני קמה מדוכדכת אבל לא היה לה הרבה זמן לחשוב על זה מאחר ובצהרים היא קיבלה הודעה שאחיה עבר תאונה קשה מאד. שניים מחבריו שנסעו עמו ברכב נהרגו ואילו אחיה וידידה נוספת נפצעו קשה. חני ישבה ליד מיטת אחיה במשך 27 יום כאשר אחיה שכב מחוסר הכרה בבית החולים. היא הרגישה צורך לדבר עם מישהו ופנתה באופן טבעי לגרגורי. גרגורי הגיע מייד והיה שם לצידה. במהלך הזמן חני החלה להרגיש שהיא רוצה אותו בחזרה אבל גרגורי העקשן לא הסכים אלא אם זה הולך לכיוון חתונה. בינתיים גרגורי חזר לקופידון והחל לחפש את הכלה המיועדת, כאשר בכל העת לא הבחין שהיא שם, מתחת לאפו. לאחר שגריגורי נכנס לקשר עם מישהי אחרת, הם החליטו לנתק את הקשר והפעם סופית.

לאחר שאחיה של חני החל להתאושש חזרה חני הביתה ובעת שגלשה בקופידון נתקלה בשמו של גרגורי באתר. מסתבר שהבחורה עמה גרגורי יצא החליטה לסיים את הקשר וחני הייתה שם לצידו ותמכה בו בעת שהוא היה זקוק לאוזן קשבת וכתף תומכת. חני: "למחרת אותו היום התחלתי לחשוב אחרת. פתאום חתונה כבר לא הייתה מילה גסה, והרגשתי שאני עוברת שינוי". הם קבעו להיפגש למחרת עם שתי כוסות ויין על חוף הים. חני החליטה שהפעם היא היא הולכת על כל הקופה. "ידעתי שיש לו עדיין רגשות כלפי הבחורה עמה זה אך יצא אולם החלטתי לקחת את הצ'אנס. בחיים אם לא מנסים – מפספסים!".

הרי אתה מקודש לי

הצעת הנישואין לא אחרה לבוא, וגם היא לא נעשתה בדרך שגרתית. בערב שבועות נפגשו הזוג  בקיבוץ והחלו לשוחח על נישואים אזרחיים, אין ומתי הם היו מעדיפים להתחתן ומשם השיחה התגלגלה לכיוון ברור. ניתן לסכם את השיחה בשלוש מילים  – "מתחתנים בקיץ הקרוב".

"ההורים שלי היו בשוק טוטאלי כשהם שמעו שגרגורי ואני מתחתנים ועוד בהתראה כזו קצרה". חני וגרגורי התחתנו בסופו של דבר בחתונה דתית, בסתיו, 11 חודשים לאחר שהכירו דרך אתר קופידון.

 

  חזרה לתוכן העניינים
_______________________________________________________