גליון מס' 7 - יוני 2003

 

תמיד אישה – רפואה וירטואלית

מאת: ענת ינאי

 

חזרה לתוכן העניינים של גיליון 7 - יוני 2003

גיליונות קודמים:

לגיליון מס' 8 - ספטמבר 2003

לגיליון מספר 9 - דצמבר 2003

 

 

 

 

עוד ב"הדרך למעלה:

ארכיון מאמרים

  בריאות

כל הטיפים

  סגנון חיים

 יעוץ

  כיתבי לנו

 

 

 

מה משותף להריון ולידה, גיל המעבר, מסז' לאבר המין, סקס בתקופה ההריון וסרטי סקס? התשובה מוצגת בראש העמוד.

עד לא מכבר, בכדי לברר מידע היה צורך לגשת לרופא נשים, לחכות בתור, לשלם עבור הפגישה או לחילופין לגשת לסיפרייה העירונית ולחפש בין הספרים את מבוקשך. לא עוד. כל הידע העולה על דעתך פרוס כעת לרגלייך. כל שעליך לעשות זה רק לבחור את הנושא המעניין אותך ולצאת לדרך.

"...נושא כמו סקסולוגיה וזוגיות, המכיל מאמרים בנושא סקס בתקופה ההריון, ספרים, וידיאו ואתרים מומלצים לשיפור חיי המין והזוגיות ואפילו ישנם לינקים לאתרים אחרים ובהם מידע על תקיפה מינית ואפילו איך לעשות מסז' לפות.."

הגינקולוג שלך ברשת

אתר גינקולוג.נט (www.genicolog.net) אשר הוקם ומנוהל על ידי ד"ר שרגא וקסלר, מכיל אלפי מאמרים בנושאים שונים המסודרים בצורה נוחה וקלה לניווט, נושאים כגון פוריות, הריון ולידה, גניקולוגיה, גיל המעבר וגם נושאים רחבים יותר כגון גיל ההתבגרות ובו מאמרים בנושא אנורקסיה נרבוזה, אמצעי מניעה בגיל ההתבגרות ועוד, ונושא כמו סקסולוגיה וזוגיות, המכיל מאמרים בנושא סקס בתקופה ההריון, ספרים, וידיאו ואתרים מומלצים לשיפור חיי המין והזוגיות ואפילו ישנם לינקים לאתרים אחרים ובהם מידע על תקיפה מינית ואפילו איך לעשות מסז' לפות.

לדברי ד"ר שרגא ורקסלר אתר זה הוא התגשמות חלום עבורו "תמיד חלמתי להביא מידע רפואי שיהיה נגיש לכולם ושניתן יהיה לעדכנו - והנה זה אכן קרה".

אם תרצו למצוא מונח באתר אתם יכולים למצאו באחת משלש דרכים: הקלדה במנוע החיפוש, חיפוש באינדקס לפי סדר ה- א-ב או ניווט דרך הנושא הראשי הישר למאמרים המעניינים אתכם.

בפורום הגולשות באתר, קיימים מעל 120 עמודים של שאלות ותשובות במגוון רחב של נושאים. ניתן לרפרף על פי השאלות או להעזר במנוע החיפוש ולהתמקד במילים מסויימות אשר מעניינות יותר.

ד"ר וקסלר מוסיף כי האתר מיועד לכל הגילים ולכל המינים. ואכן ניתן לראות כי לפורום של האתר פונים גם גברים (אם כי בהתנצלות מה) ופניות מגיעות מאנשים בטווח גילאים רחב עם בעיות מעניינות כמו איבר מין עקום ועוד.

בנוסף, ד"ר וקסלר מעביר סדנאות ברחבי העולם, בהן הוא עוסק בנושאים רחבים יותר הנוגעים להתפתחות ורווחת האישה. שם תוכלי לגלות מה מגיע לך בביקורך אצל רופא הנשים שלך, מהן זכויותייך, וגם תלמדי להשתחרר ולעשות דברים שאף פעם לא חשבת שאת מסוגלת. באתר מופיעים פרטים על הסנדאות השונות כולל סדנת נשיות במעלי חיים, המזמינה את הנשים להכיר מקרוב את התקופות בחיי האישה, כאשר מטרת הסדנא לדברי ד"ר וקסלר היא " לתת בידיכן את הידע, האנרגיה והעוצמה שיעזרו לכן לנתב את חייכן בצורה הנכונה, בתחומים החשובים לכן ביותר".

ד"ר וקסלר מציין כי אתרי האינטרנט לנשים הביאו לקפיצת מדרגה משמעותית במעמד האישה. לאתרים אלו יתרונות רבים המקנים יותר כוח וכלים בידי הנשים, הן מבחינת הידע הרב, הן מבחינת האפשרות לקבל חוות דעת נוספות לשאלה או בעיה שהן מתעניינות בה (בעבר היה נהוג לפנות לרופא ולקבל את התשובה שהוא נותן מאחר וחוו"ד נוספות כרוכות בעלות כספית וזמן שלא כל אחת יכולה להרשות לעצמה) ויתרה מזאת, ניתן לבחור את הרופא המטפל בין היתר באמצעות האתרים, לראות את צורת ההתייחסות לה אתן זוכות, איך עונים לשאלות אם בכלל. לדבריו זהו ה- Test האולטימטיבי.

 לה-בריאות! תודה

אתר לה-בריאות (www.la-briut.org.il) הוקם על ידי האגודה לקידום בריאות האישה (מיסודה של "הדסה"). מטרת האתר היא "להעצים את הנשים כצרכניות בריאות, לסייע לנשים בדרכן לחיים בריאים יותר על ידי העשרת הידע האישי, שיפור הנגישות למקורות המידע ושירותים ומתן הזדמנות להחליף מידע עם צרכניות בריאות אחרות".

האתר כולל מאמרים וכתבות אינפורמטיביות רבות, בכל הנושאים הקשורים לבריאות האשה, החל ממאמרים לגבי צרכים וזכויות נשים בתחום, דרך בריאות הלב, הנפש, בריאות בכל שלב בחיים ועוד. בנוסף באתר מידע על מרכזי בריאות לנשים, ועל קורסים ופעילויות, ספרים מומלצים, קישורים לאתרים נוספים בתחום. אפשר לקרוא את הגיליונות האלקטרוניים של מגזין לה-בריאות, להתרשם מהסדנאות והפעילויות המיוחדות לנשים וללמוד על אורח חיים בריא.

באתר רשימת שאלות ותשובות ארוכה, לדוגמא: "האם ניתן להשתמש באנטיביוטיקה בתחילת ההריון", וכן ניתן להפנות שאלות לרופאים מומחים מהמרכז לבריאות האישה ע"ש פטרישיה וראסל פליישמן בהדסה ירושלים אשר יענו על שאלותיכם בנושאי בריאות האישה, וכן ניתן להתרשם מהשאלות והתשובות שעולות בפורומים.

 הלאה הרזון, אלוהים אוהב נשים שמנות

גם לאתרי הנשים יש הרבה מה להציע בתחום של בריאות נשית. אתר "הדרך למעלה"   www.haderech.co.il/news.html#style, מלבד היותו אתר פמיניסטי איכותי לנשים אשר מטרתו העצמה וקידום נשים,  מקיף במדור הבריאות שלו כתבות, מאמרים ומחקרים. דוגמא למאמר רלוונטי מאד הוא "השמנה – מחלת המאה" או "פילאטיס והריון הולכים ביחד" וגם "מעשנות את עצמן לבריאות לקויה". המאמרים מוגשים לקוראות בגובה העיניים ונוגעים בבטן הנשית הרכה, תרתי משמע.

בנוסף, ד"ר רות לאופר מייעצת לנשים המתמודדות עם מחלת הסרטן בנושאים רפואיים ומשפטיים.

ד"ר מירה חניק, עורכת ראשית של האתר: "הדרך למעלה מתייחס לבריאות נשית גם בהיבט הפיזיולוגי וגם מההיבט הרגשי-נפשי. בצד הפיזיולוגי אנו מקבלים ומציעים לגולשות מאמרים רבים המתקבלים מהעיתונות המקצועית מהארץ ומחו"ל על חידושים וגילויים שיש לרפואה להציע היום לנשים כמו הקשר בין תזונה לחוזק העצם, הפרעות אישיות ייחודיות לנשים, חיי מין ועוד. חלק מהמאמרים כתובים על ידי רופאים וחלקם על ידי אנשי מקצוע אחרים". 

 

  חזרה לתוכן העניינים
_______________________________________________________