גליון מס' 8 - ספטמבר 3002

עולים כיתה בסחר האלקטרוני

 

חזרה לתוכן הענינים של גליון מס' 8 - ספטמבר 2003

עוד ב"הדרך למעלה:

ארכיון מאמרים

  בריאות

כל הטיפים

  סגנון חיים

 יעוץ

  כיתבי לנו

 

זה היה צפוי שלא ייקח זמן רב עד שתקום חלופה ישראלית להצלחה המסחררת של  E-BAY האמריקנית . ואכן אפילו במבט חטוף ב www.MyBuy.co.il אפשר להבחין בו את כל הסממנים אשר הפכו את האתר האמריקאי למיזם המצליח ביותר בסחר האלקטרוני בעולם. גם כאן מוצע לגולש צירוף של יישומים שיחד מהווים פתרון נוח, ידידותי ויעיל.

 

פורטל קניות –נטו.

הפורטלMyBuy.co.il  הוא זירת מסחר המיועדת לשימושם של  עסקים ואנשים פרטיים כאחד. הוא מופעל על ידי חברת נט פיי בע"מ. ונועד לשמש צינור לרכישת מוצרים ושירותים מגורמים שונים כגון ספקים, יבואנים, מפיצים, בעלי עסקים המפעילים ''חנויות'' באינטרנט . במקביל לכך הוא מאפשר לבודדים או גופים מסחריים המעוניינים להעמיד למכירה מוצרים או חפצים מיד שנייה או מתוך עודפים ומלאיים.

שלא כמו פורטלים  אחרים ,אין כאן חדשות, מאמרים ,תמונות או פרסומות.כל המסך מוקדש לשירות הגולש המעוניין לקנות או למכור.

העיצוב הגראפי נקי ופונקציונאלי אך לעומת זאת רצוי שמנהלי האתר יערכו הגהה יסודית נוספת של הטקסטים שמצאנו בהם כמה שגיאות כתיב מרגיזות.

 

הנוסחה המנצחת.-  EBAY + PAY PAL

הצלחת e-BAY  שדוגמתו נבנה האתר הישראלי מקורה באפשרות לא רק לקנות את כל הדרוש לך אלא גם למכור בו  כל מוצר או חפץ שאינו דרוש לך יותר .. הדבר חשוב לא רק בזמן שאתה קונה חדש להחלפת הישן אלה גם ,כמו שקורה לא פעם ,כאשר אתה מאבד עניין אן צורך בחפצים מסוימים. עגלת התינוק שגדל.ספרי הלימוד מהשנה הקודמת.גיטרה שחשבת שתנגן בה או משחקי מחשב וידסקי DVD  וCD שנמאס לך מהם. 

 

המרכיב השני להצלחת  EBAY הוא השימוש בשירותי PAY PAL  אשר אפשרו העברת תשלומים קלה, מהירה ומאובטחת גם לאנשים פרטיים שאין להם את היכולת לקבל תשלומים בכרטיסי אשראי.

 

 MyBuy.co.il עושה זאת על ידי השימוש בתוכנה הישראלית, Intercash  הפועלת בדומה מאד ל   PayPal האמריקנית. זו האחרונה נקנתה לפני כחצי שנה על ידי E-Bay בסכום האדיר של מיליארד וחצי דולרים והיום שתי התוכנות פועלות תחת גג אחד. הקניה התאפשרה הודות שערכה של E-Bay  , בימים קשים אלה לחברות אינטרנט , עבר את השבעה מיליארד דולר.

 

האתרים

באתר מוצגות  ''חנויות'' של גופים שונים המוכרים מוצרים ושירותים. כל חנות מציגה את המוצרים או השירותים שהיא מציעה למכירה, מחיריהם, תנאי התשלום או השירות ותעריפי משלוח בישראל ומחוצה לה. ההזמנות נמסרות ישירות  לחנויות או לספקים שבאחריותם לספק את המוצרים או לתת את השירותים במועד ובמחיר הנקוב באתר.אנו פגשנו בו אתרי מסחר מוכרים וידועים כגון מישרדיה, אופיסר, אולסייל בצד אתרים שבפעם ראשונה אנחנו נתקלים בהם.

 

ה"שוק הפתוח"
בצד עשרות החנויות שכאמור חלקם אנחנו מכירים גם מאתרים והמציעות מגוון כמעט מלא של נושאי הקניות האינטרנטיות אנו מוצאים גם את ה"שוק הפתוח".

נראה לנו שהחלק הזה הוא כאן " התקווה הגדולה"  . אם יטופל נכון על ידי מפעיליו , הוא עשוי להזניק את הפורטל  למקום הגבוה ביותר כמו הדבר קרה בארה,"ב.

תמורת סכום של 10 שקלים בלבד ניתן באתר לא רק להציע מוצר , חפץ או שרות  עם מלוא הפירוט וללא הגבלת מילים אלא גם לצרף צילומים שלו. אפשרות ייחודית נוספת היא היכולת לתת קישור ישיר  לאתר היצרן של המוצר הן לצורך קבלת מפרט מלא והן לצורך התרשמות מהמחיר הנוכחי של המוצר.

 

לדוגמה,מצלמת MAVIKA  של SONY שקנית באלפי דולרים נמכרת היום בפחות מאלף דולר, וכדאי שהמחיר שתבקש עבור מצלמתך הישנה יהיה בהתאם.

המודעות מתפרסמות ללא הגבלת זמן עד להורדתם בידי המוכרים.

 

בארה"ב יש עסקים רבים המוכרים בEBAY  מוצרים חדשים ממלאים או עודפים ב30% ואף פחות מערכם הרגיל. מעניין לראות האם הספקים בישראל ילכו באותה דרך.

 

INTERCASH
כל הסקרים של מסחר אלקטרוני מצביעים על כך שהחשש של הגולש המצוי למסור את פרטי כרטיס  שלו ברשת הוא אחד הגורמים המקשים ביותר להתרחבות של קהל לקוחות האתרים. גם הצורך למלא טופסי רכישה מיגעים עם כל יתר הפרטים ממאיסים לא פעם את הקניה בפרט כאשר עם כל טעות קטנה יש לחזור ולמלא את הטפסים מחדש. המוכרים כנראה לא יכולים לוותר על קבלת כל פרטי הלקוח אבל אותי כלקוח זה לא מעניין.

ה

שימוש ב-  INTERCASH, כך מבטיחים ב- MYBUY , הוא לא רק קל ומהיר אלא גם ובעיקר בטוח.

איך זה עובד? הגולש נרשם לשרות ובפעם הראשונה מוסר בו את כל הפרטים הנדרשים בדרך כלל  ברשת לביצוע עסקות עם כרטיסי אשראי . השרות הוא ללא תשלום. כל הנתונים נשמרים בשרתים המוגנים של האתר. מאותו רגע והלאה  הגולש יכול לסגור כל עסקה באתר על ידי מסירת סיסמתו הסודית בלבד . פרטי הלקוח , פרט למספר כרטיס האשראי , נמסרים ישירות על ידי האתר. פרטי כרטיס האשראי נשארים חסויים מעיני המוכר ומועברים ישירות לחברה שהנפיקה את הכרטיס.

נסינו את השרות הזה ובאמת לאחר הרישום החד פעמי ,מצאנו שהוא אכן קל ומהיר. באשר לביטחון אין לנו אלא לסמוך על ההבטחה שהנתונים הרגישים נשארו חסויים. בארה"ב זה הוכיח את עצמו. נקווה שגם כאן.

 

לקנות ב- 200 שקל ולקבל זיכוי על 500 שקל ?

אם כל מעלות הנ"ל לא שייכנעו אותנו  לקנות או למכור בפורטל , אז נשלף הנשק הסודי - MYBUY BONUS  

הפורטל מבטיח  לנו שעל כל קניה או מכירה בכל סכום נקבל  זיכוי של 500 שקל ! הייתכן? כן ולא.

לא כדאי לכם לקוות  לקבל מזומנים על ידי שליח או שיק בדואר. אבל בכל זאת ההטבה המובטחת יכולה באמת לחסוך הרבה כסף. תלושי הזיכוי יעניקו לכם הנחות של מאות שקלים בעסקים לפי בחירתכם מתוך שורה ארוכה של עסקים ,תיאטראות , מרכזי לימוד והשכלה וכו'

לא נראה לי שזו בלבד יכולה להיות סיבה מספקת פעילות בפורטל אבל אם אכן אפשר לקנות טוב,זול,קל ובטוח כפי שמסבירים לנו וגם לקבל כזה צ'ופר  - זה בהחלט שווה בדיקה!

 

שוק המסחר האלקטרוני

שוק המסחר האלקטרוני הוא בעל מגמה יציבה של התפתחות גם בתנאים הקשים בהם מצוי היום המשק בישראל ובעולם. בארץ אין נתונים מוסמכים של היקף המסחר האלקטרוני הקמעוני .ניתן אולי להסיק מהנעשה בארצות הברית שם יש קצב גידול יציב .היקפו ב2001 היה מעל 40 ביליון דולר.

אכלוסית ארה"ב גדולה פי 50 מאוכלסית ישראל. לפי היחס הזה הצפי צריך להיות כ8 מיליארד דולר לשנה. ברור שבארה"ב ישנם גורמים מיוחדים שדרבנו את ההתפתחות אבל גם אם צפי זה מוגזם בהרבה ביחס לישראל עדיין ברור שיש שוק פוטנציאלי משמעותי

 

מי עמד מאחורי MYBUY.

חברת NETPAY   רכשה את המוצר שפותח על ידי חברת CompuNet. בין המשקיעים בחברה ,בצד אנשי האינטרנט והפיתוח , נמצאים תעשיינים, עורכי דין ואנשי עסקים ותיקים מהכלכלה הישנה.

מיסד ומנכ"ל החברה הוא אלון אלבז אשר רכש את ניסיונו המגוון בארה"ב והקים את CompuNet עם שובו לישראל. חברת CompuNet   הוקמה לפני כ 6 שנים  ומתמחה בהתאמת פתרונות ארגוניים עסקיים, המבוססים על תשתיות טכנולוגיות שנבנו ב CompuNet ,כדוגמת יישומיי ה Ecommerce  Solution  ו-Portal Management.

בין לקוחות החברה בצד בנקים, מוסדות ותעשיות נמצאים גם כמה מאתרי המסחר המובילים בשטחם ואשר פותחו ומשודרגים באופן שוטף על ידיה.


בנוסף לכך, לאורך כל ציר הזמן של פעילותה, השקיעה החברה, לבדה או עם שותפים  בפיתוח מיזמים משלה לצורך גיוון מקורות הכנסה ועל מנת לא להיות תלויה במזמיני פיתוחים בלבד.

 

לסיכום, אם   MYBUY יקיים את כל שהוא כנראה מסוגל לעשות עבורנו ,אולי נוכל לא רק לקנות מהר ,קל ובטוח אלא גם לממן את חלק מהקניות ממכירת חפצים ומוצרים שלא ממש דרושים לנו.

 

אם זה יקרה , תהיה זאת באמת עלית כיתה.

 

 
  חזרה לתוכן הענינים
_______________________________________________________