גליון מס' 8 - ספטמבר 2003

תנו אותה באקסטרים – ספורט וירטואלי

מאת: ענת ינאי

 

לתוכן העניינים של גליון מס' 8 - ספטמבר 2003

עוד ב"הדרך למעלה:

ארכיון מאמרים

  בריאות

כל הטיפים

  סגנון חיים

 יעוץ

  כיתבי לנו

 

תשכחו מכדורגל, טניס, כדורסל או אפילו ביליארד. הכתבה הבאה מיועדת לחובבי אנדרנלין, לאוהבי האתגרים ולבעלי לב חזק. ראו הוזהרתם.

 

בכל אחד מאיתנו מסתתר הרפתקן קטן אבל לא לכולנו יש את האומץ להתחבר אליו ולנקוט פעולה. עכשיו באפשרותכם לעשות היכרות ראשונית עם אתרי ספורט אקסטרים מן הים, האויר והיבשה. מצא חן בעיניכם? הצעד הראשון כבר מאחוריכם. החגים הבאים עלינו לטובה הם הזדמנות מצויינת לצעד הבא – היציאה אל השטח.

 

זהירות, הנה מגיע גל גדול

ספורט גלישת הגלים פונה לכל הגילאים ולשני המינים, מסביר אוריאן קנצפולסקי, מנהל אתר הגלישה וההצלה www.topsea.co.il ומנהל מרכז טופסי לגלישת גלים. ניתן לראות זאת בבירור בפורום של האתר בו ישנן פניות של צעירים ומבוגרים, נשים וגברים גם יחד. באתר מידע רב למתחילים ללימוד על עולם הגלישה וכן המתקדמים יכולים לשפר את ידיעותיהם ולהתמקצע.

אחד הדברים החשובים ביותר שהאתר מציע הוא המידע השימושי המעודכן ברמה יומית לאחר שהים נבדק בכל בוקר: גובה הגלים, גיאות ושפל, זרמים, שעת זריחה ושעת שקיעה. לדברי אוריאן הגולשים נכנסים מידי יום לבדוק את מצב הים והגלים והאם כדאי לגלוש באותו היום. כחלק מההיערכות של האתר לקראת החגים, העדכונים באתר יעלו לכ-3 עד 4 פעמים ביום, יוצעו קורסים ולימודי גלישה חדשים. אוריאן מבטיח כי באתר יהיו הנחות ומבצעים מיוחדים על ציוד גלישה ועל חליפות הגלישה לחורף.

באתר גלריית תמונות של גולשים ישראלים עם תמונות מדליקות של צינור עמוק, התרסקות, הגל הכי גבוה שירד אדם בגלישה ועוד. במוזיאון הגלישה הוירטואלי מוצגות לראווה תמונות בעלות ערך היסטורי בתחום כגון התחרות הבינלאומית הראשונה שבה ישראל מיוצגת. ואם בהיסטוריה עסקינן, באתר ישנו שיעור מאלף בהיסטוריית הגלישה בישראל. מסתבר שהכל התחיל במבצע סיני, אז הגיע לישראל רופא צעיר בשם דוריאן פסקוביץ מקליפורניה עם שישה גלשנים מעץ ועליהם ציורים של דגל ישראל. כיום זהו ספורט פופולרי עם כ- 50,000 גולשים בישראל. לדברי אוריאן בשנתיים האחרונות חלה עליה ניכרת בכמות הגולשות וכיום יש כבר כ- 100 נשים בענף. אוריאן מעודד במרץ הצטרפות נשים לספורט אתגרי זה, אותי הוא כבר שיכנע.

 


בפורום סקייטבורד ורולרבליידס הצעיר של תפוז תמצאו מתכון לשעווה, בלי להרוס הרבה כלים ובלי לקבל צעקות מההורים כמו גם הוראות מדוייקות מה לא לעשות בשום אופן כמו לא להוסיף מרגרינה או חמאה לשעווה ולא להשתמש בנרות צבעוניים של חנוכה 


צניחה מגובה של 4 ק"מ...

בגובה 12,000 רגל (4 ק"מ), קופצים מהמטוס, נופלים נפילה חופשית במהירות של 200 קמ"ש, במשך כ -50 שניות, לאחריהן נפתח המצנח ל- 7 דקות של גלישה חלומית, כשמסביב שקט ונוף מופלא, עד הנחיתה. באתר של מועדון הצניחה החופשית (www.paradive.co.il) תלמדו איך לעשות זאת, איפה וכמה תעלה לכם החוויה המיוחדת הזאת. למתעניינים החדשים האתר מציע מידע אודות הטנדם – צניחת חוויה והתנסות חד פעמית. לאחר מכן, אם תרצו ניתן יהיה להמשיך לקורס צניחה. בתחום הזה סקרנות היא דבר חיובי ביותר, ואתם מוזמנים לקרוא על ציוד הצניחה, המטוסים מהם תקצפו ולראות סרט שצולם בעת צניחה. הדר קלוגר, האחראית על יחסי הציבור של המועדון, מדגישה כי גולשים רבים מתעניינים בסגל המדריכים "חשוב לצנחנים המתחילים להכיר את המדריכים שיחזיקו אותם כשהם קופצים מגובה כזה". למתקדמים יותר, האתר מציע הסברים על סגנונות צניחה השונים, סמינרים ומאמרים מקצועיים.

קלוגר מוסיפה כי לכבוד חגי תשרי מדור ארועים מציע הצעות מיוחדות לחג, כגון הזמנה לכניסה למפגני צניחה בחינם שזו אטרקציה מיוחדת בפני עצמה לכל המשפחה, לצד מבצעי צנחן מביא חבר, הצונח המתמיד ועוד.

 

הרפתקאות אתגר במדבר

אתר תגליות (www.tagliyot.co.il) יקח אתכם לשלל ברפתקאות במדבר, כמו טיפוס צוקים, גלישת מצוקים וסדנאות שדה אתגריות. דני בר-ששת, בעל האתר, מציע באתר מידע רב על טיפוס צוקים בישראל לצד 10 מסלולי גלישה ו- 25 אתרי טיפוס. בר ששת מזמין את חובבי התחום להצטרף לאחר משני המועדונים "מטיבי לכת" לבעלי הכושר הגבוה ו"אתגר משפחתי" המיועד למשפחות עם ילדים מגיל 5 ומעלה ולהתרשם מלוח הארועים העשיר של הטיולים העתידים לצאת עד סוף השנה כולל בתקופת חגי תשרי. לשני המועדונים ניתן להצטרף באמצעות טופס הרשמה באתר. בתקופת החגים הקהל הרחב, שאינו חבר באחד המועדונים מוזמן להרשם בהרשמה חופשית לטיולי ליל ירח וטיולי אתגר נוספים. בר-ששת מוסיף כי גולשים רבים מתעניינים בקורסים ונרשמים אליהם באופן עצמאי לאחר עיון בתיאור מפורט באתר. בר ששת "בעצם לאתר הרשמה פשוטה באתר כל מה שנשאר לעשות זה רק להגיע חדורי מרץ לקורסים ולהנות". אז תהנו.

 

לקינוח - פורום סקייטבורד ורולרבליידס

בפורום סקייטבורד ורולרבליידס הצעיר של תפוז (www.tapuz.co.il) מתן דאג לעדכן מתכון לשעווה, לא להורדת שיער אלא למריחה על הקרב או על הרייל, בלי להרוס הרבה כלים ובלי לקבל צעקות מההורים. מתן גם מזהיר מה לא לעשות בשום אופן כמו לא להוסיף מרגרינה או חמאה לשעווה ולא להשתמש בנרות צבעוניים של חנוכה. בפורום עצמו תוכלו לשאול כל שאלה בנושא זה ולקבל תשובות תוך דקות ספורות.


 הידעת?

מתוך 50,000 גולשי גלים בישראל, יש רק 100 גולשות. קדימה בנות, הצטרפו בהמוניכן.

 

  חזרה לתוכן העניינים
_______________________________________________________