גליון מס' 9 - דצמבר 2003

 

רוקדים אל תוך הסילבסטר

מאת: ניר זלצר

 

חזרה לתוכן העניינים של גיליון 9 - דצמבר 2003

גליונות קודמים:

לגליון מס' 8 - ספטמבר 2003

 

עוד ב"הדרך למעלה:

ארכיון מאמרים

  בריאות

כל הטיפים

  סגנון חיים

 יעוץ

  כיתבי לנו

 

 

 

 

לכל הבליינים והבליניות, חובבי המסיבות, הבילויים וחיי הלילה, הגעתם למקום הנכון. גלו מה מציעים לכן אתרי חיי הלילה המובילים בישראל לקראת חגיגות הסילבסטר.

סצינת המועדונים המקומית מחפשת בנרות סיבות למסיבות, וליל השנה האזרחית החדשה, הוא הזדמנות מצויינת לאחת כזו. נכון, בערב הסילבסטר יש פקקים, מחירי הכניסה למסיבות יקרים ב- 50% ממחירם הרגיל, מזג האוויר לא תמיד נוח ליציאה מהבית – אבל מסורת זו מסורת. אנחנו רוצים להרגיש שקיימנו את חובתנו הבינלאומית, יצאנו למסיבה טובה, והתנשקנו בחצות.

הדי ג'ייז שיעשו את הסילבסטר

ניר צדיקיו, מנהל אתר אטרף (www.atraf.co.il), מעדכן כי לאלו המחפשים שמות גדולים מעולם הקלאבינג העולמי צפויה אכזבה מסויימת. "את ה-New Year Eve חוגגים, כידוע, בעוד כמה מקומות חוץ מאשר בארץ, ותעריפי הדי ג'ייז הזרים מזנקים בעונה הזו של השנה לרמה שהופכת את הייבוא שלהם ארצה ללא כדאי במיוחד למארגני המסיבות".

לגבי החגיגות בישראל, אומר צדיקריו כי הפרטים המלאים על כל מסיבות הסילבסטר יתפרסמו כשבוע לפני מועד המסיבות באתר, ובדף הראשי יופיע קישור לדף מיוחד שירכז את כל המסיבות גדולות כקטנות, בצירוף פרטים עדכניים על אפשרויות רכישת כרטיסים מוקדמות. מידע על מסיבות פחות מיינסטרימיות שמתרחשות בסילבסטר ניתן לקבל גם בפורום קלאבינג ובפורום טראנס באתר.

האתר, אשר הוקם לפני כשש שנים, הפך מאז למותג ידוע ששמו הולך לפניו בתחום חיי הלילה. הוא מכיל אינדקס מעודכן על מסיבות נבחרות ברחבי הארץ, ורשימה מכובדת של מקומות בילוי. צלמים מטעם האתר מתעדים מסיבות ובליינים מידי סוף שבוע. בנוסף ניתן למצוא באתר גם ניוז מהנעשה בחיי הלילה.

יוצאים לדייטים באטרף

המדור הפופולרי ביותר באטרף הוא בלי ספק איזור ההיכרויות שלו, אשר זכה לאתר משלו (www.atrafdating.co.il), גאה לארח כ15,000-  גולשים מידי ערב (מעל 1000 חברים אונליין באתר בכל רגע נתון). האתר, מאגד את כל גולשי אטרף, ומציע להם אפשרויות תקשורת אונליין באמצעות צ'טים אישיים ורבי משתתפים, שיחות וידאו, SMS, הודעות מיידיות והודעות קוליות. צדיקיו מספר "קהילת הגולשים של אטרף, שכוללת בליינים, סלבז ואנשי לילה, לא מחפשת בהכרך שידוך שיוביל לחתונה (להבדיל מהנעשה באתרי היכרויות אחרים), אלא דייט שאולי יוביל לקשר ארוך טווח, ואולי לבילוי לילי וחד פעמי". אטרף דייטינג, מסביר צדיקיו, הוא חלק בלתי נפרד מאטרף: תחת הקישור "תמונות ממסיבות" באטרף דייטינג, יכולים הגולשים למצוא את עצמם בין גלריות התמונות שצילמו צלמי האתר במסיבות, ולהוסיף את תמונותיהם לכרטיסם האישי באתר ההיכרויות.

חיי הלילה בלילה

כמו בכל שנה, כך גם השנה, מעלה אתר לילה (www.layla.co.il), מבית Ynet, פרוייקט מיוחד הכולל מידע על מסיבות סילבסטר מרכזיות בארץ ובעולם. השנה הפרוייקט יהיה בחסות Esc ויכלול בין היתר  סיכומי שנה בתחומים שונים, כמו מוסיקה, קולנוע, אופנה, סיכום חיי התרבות, החברה והלילה של שנת 2003, מה עשה את השנה, מה הרס אותה ומה צפוי לנו בשנה הבאה. בנוסף, סלברטיס יאחלו לכם איחולי שנה טובה.

אתר לילה התברג בין חמשת האתרים המובילים בישראל העוסקים בחיי הלילה, תרבות, סיקור תצוגות אופנה ועוד. אחד החלקים המרכזיים באתר הוא הגלריה. אליאב גולדפריד, עורך האתר, מספר כי עשרות כתבים של האתר פרוסים ברחבי הארץ במסיבות שונות ומביאים עשרות אלפי תמונות מהמסיבות. תמונות אלו מעודכנות באתר ומושכות אליהן גולשים רבים המחפשים פנים מוכרות על גבי הרשת. פיצ'ר חדש פופולרי לא פחות הוא אלבום התמונות האישי שניתן לפתוח באתר ולהוריד אליו תמונות מהגלריה. לדברי גולדפריד יש כבר אלפי נרשמים לשירות החדש המורידים את תמונותיהם מהגלריה לאלבום האישי שלהם. שרות זה ניתן ללא תשלום.

זוהרו של אבק הכוכבים

לאה אתגר, העורכת של אתר נוצץ (www.notzetz.co.il) – ערוץ החברה של ישראל, טוענת כי המסיבות שלנו הולכות ומידמות לעולם. חוץ מהכריסמס החגים האמריקאים האחרים לא תפסו אצלנו. אתגר מוסיפה ואומרת כי בשנים האחרונות חל פיחות במעמדו של הכריסמס בשל התחרדות החברה הישראלית. "לקראת החגיגות לקראת הסילבסטר, יש סטנדרט קבוע של ארועים, כמו דינר אנד לאנץ', המשווקים בייחוד למעמד הביניים במחירים של 700 עד 800 ש"ח לזוג כך שאחת לשנה הם יוכלו להתחכך בהיי סוסייטי. במקביל קיימת תופעה של חגיגות פרטיות, אך הן נעשות בחוגים מצומצמים" מסבירה אתגר.  אופנה חדשה שהגיעה למחוזותינו היא לחגוג את השנה החדשה בחו"ל, באתרים מרכזיים בעולם כמו טיימס סקוור. השנה, בשל המצב הביטחוני, צופה אתגר כי התופעה תקטן בממדיה. מייד אחרי הארועים הנוצצים למינהם תוכלו לקרוא את כל הרכילות על מאחורי הקלעים באתר נוצץ, על הסלבס המקומיים ועל הארועים המיוחדים שכנראה לא השתתפנו בהם. אתגר שמה לה למטרה לתעד את אירועי החברה הגבוהה, את אירועי הצדקה ונדיבות הלב ואת מקומות הבילוי האופנתיים, וגם את הרכילות הרכה והלא פוגענית, כהגדרתה באמצעות אתר נוצץ. "יש בתיעוד החברתי של נוצץ פרק מחנך של הבאת דרכי התנהגויות והתנהלויות של שכבה מסויימת המשמשת מודל לחיקוי ולדוגמא בישראל, עם כל המשתמע בכך" מסבירה אתגר.

הערה: בעת כתיבת שורות אלו, טרם נסגרו כל הפרטים של המסיבות הצפויות לנו בסילבסטר. לכן, אנו ממליצים בחום להיכנס לאתרים המוזכרים ולהתעדכן בזמן אמת.

 

  חזרה לתוכן העניינים
_______________________________________________________