חיי אישה (קטעים מספר שלא נכתב)

13: טיפות של אהבה

מאת: חנה בית הלחמי

 

חנה בית הלחמי

כל הפרקים הקודמים של

 "חיי אישה"

עוד ב"הדרך למעלה:

 

תרומת הטיפול הפמיניסטי

חתולה על גג פח לוהט

פרפרים

כבוד עצמי

 

טיפות של אהבה

אני יושבת פה מול המחשב כמו הערבים – עם כוס קפה חזק וכוס מים קרים, לוגמת זיפ מכאן וזיפ משם, שומעת מוזיקה אתנית שחודרת לי היישר לכיס הדמעות, מנקבת אותו באופן ששום שרברב לא יידע לתקן. הימים הללו ימים יפים של תחילת החורף, הימים שהחום הנוראי והמהביל נוצח בנוקאאוט מהדהד על ידי רוחות קרירות שמלטפות אותו בחושניות, משילות ממנו את הנוקשות המיוזעת של משהו שבקושי חי. אני יושבת ומקלידה במהירות – מילים, מילים, מתבלבלת כמו תמיד בין ד' לש' ומייצרת נונ'ים ארוכים במקומות שצריך להיות בהם וו קצר ותכליתי.

 

עברנו קיץ קשה, קיץ של עוני מרוד, קיץ שלא נשאר בו לפעמים כסף לדלק או לארטיקים לילדים, קיץ שישבנו בו כולנו – משפחה ענקית של א/נשים - שפופים תחת מטר יחצ"ני של כח, מלחמה ואלימות נוראה. בסצינה של האלימות במשפחה, שאני לומדת אותה כעת, יש אלימות כלכלית. היא נפוצה, היא קלה כמו הרוח הקרירה שנושבת בנו כעת. אנחנו קורבן של אלימות כלכלית, אנחנו קורבן של תאוות בצע נוראית, של גזענות קשה, של קשיות לב מזעזעת, של השחתה כוחנית של כל מה שרק ניתן להשחית – מידות כמו חיי אדם.

 

כאילו חיים שלמים של התנסות עברו דרך הקיץ הזה, של אידיאולוגיות תמימות שפגשו מציאות וכרעו תחתיה, של תום שאבד ותקווה שהחשיכו את אופקיה. כמו ילדה בת עשרה, עם ברק בעיניים, התחלתי אותו (את הקיץ) ברוח נושבת וקרירה, שקיץ מיוזע ומהביל החניק די בקלות.

 

והתקווה?

 

הגוף מרגיש אותה. הגוף כמה למגע אוהב, מגע שיסיר ממנו את מחיצות הדיכאון הנוראי הזה, הדיכאון שמאפיר את תאי גופי וגורם להם לזלוג, ליבש מתוכם את הרעננות הצעירה שיש בם בימים טובים יותר.

 

הגוף חורט בתוכו כעת את צלקות הכאב, את הפחד הלילי ממה שיביא עימו הבוקר הבא, את תחושות המבט החודש שנועצים בי ילדים שאני אמא שלהם, שמתוך אותם תאים ניזונו ובאו לעולם, שהחריטה בתאיהם היא כזו שאומרת שבידי הפתרונים.

 

דברים קטנים אני רוצה. אולי שמישהו ישיר לי שיר אהבה ממכמני ליבו, אולי שיהיה לי חופש ליום אחד, אולי לשמוע מילה טובה. אולי טיפות קטנות של אהבה. 

 

לפרקים קודמים של הסידרה

 

 

בואי לדבר על זה בפורום פמיניזם ושיוויון

_________________________________________________