לצאת מהארון - סדר פסח בארון הבגדים

מאת: ענבל רוזנטל

 

 

 

יוגה צחוק

בהיותי כלה

צמד-חמד מרכזי האנרגיה

תכנית חיים בגיל המעבר

מנופאוזה

ארבע היסודות ברומנטיקה

הצ'קרות: מרכזי האנרגיה שלנו

תזונה וחיי המין

השמנה - מחלת המאה

ויטמין אי וצלקות

סידן - המציל הלבן

עצמותי המתפוררות וצריכת החלב

עד העצם - על אוטיאופרוזיס

סעודות היופי

 

תשעה חודשים של טירוף חושים

הריון: אור שמחה ובריאות

עיסוי בהריון

עיסוי לאם ולילד

תזונה ומתח

יופי חיצוני מתחיל בפנים

מי מחזק אותי? ויטמין בי12

מעשנות ותזונה נכונה בגיל ההתבגרות

תרומת הטיפול הפמיניסטי

 

אביב הגיע, פסח בא ועמו גם אווירת ניקיונות קדחתנית. גם מי שאינה שומרת על המסורת, לא יכולה שלא להידבק באווירה הכללית.  זה הזמן להקדיש תשומת לב גם לארון הבגדים שלך.

 

ע"פ תורת הפאנג- שווי : סדר בבית מכניס סדר בחיים. כשיש אי סדר בבית יש אי סדר במחשבות, ברגשות ובעשייה.

 ארונות, מגירות ומחסנים מסמלים את התת- מודע שלנו ואף על פי שאלו מקומות שמוסתרים יותר מהעין, יש להם עלינו השפעה רבה.

כשאנו עושות סדר בארון הבגדים שלנו, אנו יוצרות מקום לאנרגיות חדשות בחיינו. נקודה בסוף המשפט ההתחדשות בארון מסמלת התחדשות בחיים ואת היכולת שלנו לקלוט ולפנות מקום לדברים חדשים .

 

לבוש הוא שפה- אמצעי של תקשורת בלתי מילולית שדרכו אנו משדרים מסרים לעולם. בגדינו ואביזרנו משקפים את סגנון האישיות המוחצן או המופנם שלנו ואת יחסינו כלפי עצמנו, את תפיסותינו וערכינו. מעבר לביטוי האישי –הלבוש משפיע גם על היחס כלפינו. האם אנו מודעות למסר שאנו משדרות? והאם המסר תואם את האג'נדה שלנו ואת מטרותינו?

 

הצצה פנימה ובדיקה אמיתית של תכולת הארון שלנו, תלמד אותנו דברים על עצמנו שאולי כבר שכחנו. סדר בארון הוא מעין "בדק בית" של האני הפנימי שלנו:  מה אנחנו אוהבות? מה הסגנון שלנו? זה גם הזמן לבדוק האם הסגנון הזה עדיין מתאים לנו? האם אנו מרוצות ממה שבגדינו מספרים עלינו? מה כבר אינו מתאים לנו יותר ובכל זאת אנו נאחזות בו? ומדוע?

 

עלינו להבדיל בין אופנה לסגנון אישי, בעוד שאופנה היא דבר חולף ועונתי, סגנון הוא עטיפה ויזואלית ייחודית שאדם בונה לעצמו.

כיום, בעידן הגלובליזציה תכתיבי האופנה הרבה יותר גמישים ורחבים מבעבר, ניתן לדמות זאת למגרש משחקים גדול שבו כל אחת יכולה לשחק וחלק מן המשחק הוא החיפוש אחר הסגנון הייחודי לך והאופן שבו את חשה שאת מבטאת את עצמך באופן שהכי מתאים לך.

 

סדר בארון הוא הזדמנות להיכרות מחודשת עם עצמך, פגישה נעימה שבה את יכולה לנקות, להתרענן ולהתעדכן מבלי לבזבז כספים מיותרים, אלא לדעת בדיוק מה את צריכה.

 

אז איך מתחילים?

 

קודם כל יש להוציא החוצה את כל תכולת הארון ובסופו של תהליך, נחזיר פנימה רק את מה שבאמת נחוץ לנו.

 

בגדים שלא לבשנו כשנתיים, לא נלבש יותר ונעביר אותם הלאה למי שכן יוכל להיות להנות מהם (ובאותה הזדמנות גם נתרום  לאחרים). בגדים אלו כוללים בגדים שכבר קטנים/גדולים עלינו, בגדים שקנינו פעם ברגע של התלהבות חולפת ומעולם לא לבשנו. בגדים שכבר נראים בלויים, מוכתמים, התכווצו בכביסה וכדומה.

 

מומלץ גם למדוד פריטים מסוימים שאינך בטוחה אם לשמור או למסור. מבט אחד במראה ייתן לך את התשובה.

 

לעיתים, יש בגדים שאנו קשורות אליהם סנטימנטאלית ועל אף שאנו יודעות שלעולם לא נלבש אותם שוב, אנו מתעקשות לשמור אותם. אחת הדרכים לומר לבגד כזה שלום, הוא למסור אותו למישהי שאת אוהבת שעדיין יכולה להנות ממנו (אחיינית, בת דודה, חברה וכו').

כאשר אני מגיעה ללקוחה על מנת לעשות סדר בארון הבגדים שלה, אני ממליצה לה לשמור  אך ורק פריט אחד מתוך אותם פריטים שהיא יודעת שלא תלבש ( עד שתרגיש בשלה להיפרד ממנו, או אם מדובר בפריט מאוד מיוחד, או יקר שחשוב לה לשמור ). 

את שאר הבגדים ניתן למסור למוסדות , או ארגונים שאוספים בגדים לכל מיני צרכים. חלקם אפילו יהיה מוכן לבוא אלייך הביתה לקחת אותם.

 

אני מציעה שלא להניח את הבגדים בשקית ליד הפח אלא למסור למישהו, כיוון שפעמים רבות את עלולה לעבור ולראות איך בגדים שפעם אהבת מתגלגלים על הכביש במשך מספר ימים .  מה גם שכך את יכולה להיות בטוחה שמישהו באמת נהנה מהם.

 

אחרי שהוצאנו את כל הבגדים מהארון ומיינו לאלה שעוד נלבש ואלו שלא , זה הזמן להחזיר את הבגדים לארון בצורה מסודרת כשהם מקופלים, נקיים ומאורגנים בצורה הגיונית. לדוגמא: נפריד בגדי חורף מקיץ ונניח במקום זמין את אלו שרלוונטיים לעונה.

כרגע ניתן קדימות לבגדי המעבר ואת בגדי החורף הכבדים שסביר להניח שכבר לא נלבש העונה, נשים גבוה יותר.

מיון נוסף הוא לפי סוג הפריטים: מכנסיים בנפרד, חולצות בנפרד, נפריד גם בין בגדי ערב לבגדי-יומיום. נתלה על קולב את השמלות, החצאיות והז'קטים.

 

כאשר אנו מסדרות את הארון אנו גם יודעות בדיוק מה יש לנו ומה אין לנו ובכך אנו מונעות גם  את הקריאה הידועה " אין לי מה ללבוש" שהנה אישור לצאת למסע שופינג שעלול להיות בזבזני ומיותר . אנו יכולות לעשות רשימה ולבדוק בדיוק מה חסר לנו. זו גם ההזדמנות להיזכר בבגד ששכחנו בכלל שיש לנו.

 

חשוב שתמיד תהיה לנו בארון מלתחה בסיסית שנותנת מענה לכל הצרכים שלנו וכוללת פריטים קלאסיים כגון: ז'קט טוב, מכנס מחויט (רצוי שחור, או אפור), חולצה טובה ונעליים איכותיות ורצוי גם תיק יוקרתי.

 הקבוצה השנייה תכלול פריטים יומיומיים ואופנתיים- חולצות T, ג'ינס מחמיא, גופיות צבעוניות וכדומה.

נפנה גם מקום בארון ובתקציב הקניות לאביזרים משלימים שכשמם כן הם-משלימים את המראה ויוצרים הופעה מתוחכמת ובעלת סגנון. כגון חגורות, צעיפים, תכשיטים ועוד.

 

הכי חשוב: עשי זאת בכיף, ניקוי הארון הוא אקט של אהבה כלפי עצמך ולא עוד משימה מעצבנת. האביב הוא תקופה של התחדשות ופריחה וגם לך מגיע להתחדש. אך קודם היפטרי מהישן ומכל מה שלא מתאים לך יותר. בהצלחה.

 

ענבל רוזנטל

( מנחת סדנאות סטיילינג ויועצת אישית )

inbalroz@gmail.com

 

תגובות? כיתבי לנו                       מעניין? שילחי לחברה

  יופי - חשיבה מרעננת ומקורית לעבודה משעממת ובלתי אהודה עושה חשק להתחיל לסדר.
חוה

 

_______________________________________