הפרלמנט שלנו: מאמרי מערכת מאת הגולשות

כאן יתפרסמו מאמרים מפרי העט של הגולשות - יש לך דעה? הביעי אותה!

 

נשיאה לישראל

מאת: שלומית ליר

22.5.2007

 עוד כתבות ב"פרלמנט שלנו"

 

 ארכיון המאמרים

  פורומים

  יעוץ

 טיפים

 הבריאות שלך

 

עוד על צרכנות

"בית הנבחרות" עיתון פוליטי

 על המאבק של החד-הוריות

תרומת הטיפול הפמיניסטי

 

המרוץ לנשיאות מתחמם, ולאקלים ציבורי המביעה תמיכה בבחירתה של אישה לתפקיד נשיאות המדינה יש כוח רב המסמן לחברי הכנסת רצונם של נשים וגברים בחברה הישראלית בשוויון ייצוגי.

ניתן לחתום על עצומה לבחירתה של אישה לנשיאות המדינה באתר "נשיאה לישראל" - יוזמה של קואליציית ארגונים פמיניסטיים וחברתיים בה שותפות, תנועת אחותי-למען נשים בישראל, איתך-משפטניות למען צדק חברתי, הקשת הדמוקרטית המזרחית, מרכז הסיוע לנפגעות ולנפגעי תקיפה מינית בתל אביב, נעמת, פרלמנט נשים, קואליציית נשים לשלום, קול האישה, שדולת הנשים בישראל, ש.י.ן- שוויון ייצוג נשים, comme il faut.

 

מתוך האתר: חוק יסוד "נשיא המדינה" קובע כי "בראש המדינה יעמוד נשיא." מאז הוקמה מדינת ישראל עמדו בראשותה שמונה נשיאים, ומעולם עד כה לא התעורר דיון ציבורי באשר לסיבת בחירתם של גברים בלבד לתפקיד ממלכתי חשוב זה. דומה שהמציאות לפיה רק גברים נבחרים לראשות מוסד הנשיאות נתפסת כדבר שבטבע שאין עליו עוררין, עד שבאתר הרשמי של נשיאות המדינה באינטרנט מופיעה הכותרת: "נשיאים ורעיותיהם." בדרך זו מקובעת תפיסה חד ממדית ומדירה שאינה מאפשרת את האיזון, השוויון והשיתוף להם נדרשת החברה הישראלית.

 

בשעה גורלית וקשה זו למדינת ישראל, שב ועולה הצורך בבחירת אישה לנשיאות המדינה - תפקיד שעוצמתו בכוחו לעמוד אל מול הרשויות השלטוניות ולאזן אותם במוטיבים אנושיים ומאחדים שאינם מסתמכים על יחסי סמכות והיררכיה. העובדה כי כנגד מי שעומד בראש מוסד מכובד וחשוב זה עומדות ותלויות האשמות על תקיפות מיניות של נשים, מעצימה את הצורך בבחירתה של דמות אשר ניתן לסמוך על מהימנותה, יושרה ויכולתה לייצג את כלל תושבות ותושבי המדינה בכבוד.

 

ארגוני הנשים והארגונים החברתיים, שמכירים מקרוב את הצד המואר פחות של החברה הישראלית, התאגדו לקדם את בחירתה של נשיאה למדינת ישראל מתוך הכרה בכוחה של אישה בעלת מודעות פמיניסטית חברתית לעורר השראה. מי שתוכל לגשר על השסעים הפעורים בחברה הישראלית תוך מתן פתחון פה לקבוצות מוחלשות, ומתוך יכולת לרקום את מגוון הקולות והצבעים הייחודיים המרכיבים את החברה הישראלית בגישה המקדמת תרבות וכבוד הדדיים. בכוחה של נשיאה לאחד את כלל תושבי המדינה ולהשיב לכלל הציבור הישראלי את אמונו במוסד הנשיאות. 

 

לאתר נשיאה לישראל

 

מתנגדת? מסכימה? יש לך דעה משלך?

הגיבי על הכתבה. הכתבות המתאימות ביותר יתפרסמו באתר.

 

 

__________________________________________