הפרלמנט שלנו: מאמרי מערכת מאת הגולשות

כאן יתפרסמו מאמרים מפרי העט של הגולשות - יש לך דעה? הביעי אותה!

 

שנאה

מאת: לאורה (בלוגרית אנגליה) תרגמה והביאה לפרסום: טל קר.

26.5.2007

 עוד כתבות ב"פרלמנט שלנו"

 

 ארכיון המאמרים

  פורומים

  יעוץ

 טיפים

 הבריאות שלך

 

עוד על צרכנות

"בית הנבחרות" עיתון פוליטי

 על המאבק של החד-הוריות

תרומת הטיפול הפמיניסטי

 

ההאשמה ב"שנאת גברים" היא קו ההגנה-התקפה הנפוץ ביותר, שכל פמיניסטית נתקלת בו כשהיא מתנגדת לאפלייה ודיכוי מגדרי. כדי להבין את זה, כדאי לקרוא את הפוסט של הבלוגרית לאורה, ולחשוב. תרגמה והביאה לפרסום: טל קר.

 

התעוררתי הבוקר במצב רוח רע. ושכבתי במידה וחשבתי על שנאה (כן, אני במצב רוח די גרוע). אתם יודעים מה ממש אבל ממש מצחיק בנוגע לשנאה? שלכאורה פמיניסטיות שונאות גברים כשכל הראיות מצביעות על ההפך: גברים שונאים פמיניסטיות. ולא רק זה, גברים שונאים נשים. גברים שונאים אותי.

 1. גברים שונאים אותי כשהם אונסים. אני מספיק בת מזל לא להאנס (עדין) אבל אני עדין מרגישה את השנאה הזו. אני מרגישה אותה כשאני קוראת ש60,000 נשים נאנסות בשנה וזה רק באנגליה עצמה. אני מרגישה את זה כשאני יודעת שסביב לעולם נשים נאנסות ברגע זה ממש, בשניה זו ממש. אני מרגישה את זה בגלל שאני יודעת שאנחנו לא נאנסות על ידי פסיכופטים משוגעים שמחכים בסמטה חשוכה כפי שהתקשורת גורמת לנו להאמין אלא על ידי גברים נורמלים, רגילים, יומיומיים, כמו בעלים, בעלים לשעבר, בני זוג, חברים, אבות, אחים, בוסים, שותפים, שותפים לשעבר, חיילים, שוטרים, הרשימה נמשכת. גברים שונאים אותי כשהם אונסים.

 2. גברים שונאים אותי כשהם צורכים פורנו. הם שונאים אותי כשהם באים לאחיותי שמנוצלות ונאנסות. הם שונאים אותי כשהם מצמצמים אותי לשתי ידים ושלושה חורים. הם שונאים אותי כשהם משתמשים בפורנו כהוראות לסקס, כשהם משווים את יכולתי לשחק ככוכבת פורנו. הם שונאים אותי כשהם מכחישים את הנזק שפורנו גורם לנשים. הם שונאים אותי כשהם רואים את הנזק ושמחים בו. הם שונאים אותי כשהם גורמים את הנזק הזה. גברים שונאים אותי כשהם צורכים פורנו.

 3. גברים שונאים אותי כשהם מקלידים ’אונס בתולות’ בגוגל או ’זיון חיתוך שדיים’ או ’שלושה גברים אשה אונס ברוטאלי

 4. גברים שונאים אותי כשהם מטרידים נשים במועדונים, על הרחוב ,בפרק, בבארים, בחוף, בתחנת אוטובוס. הם שונאים אותי כשהם נועצים מבטים מפשיטים ומעירים הערות מלוכלכות וצובטים ישבנים ותופסים שדיים ובוהים מלמטה למעלה ונוהגים ברכב מצפצפים על כל ציצים ותחת שחולפים ואז חושבים שיש להם את הזכות להגיד לי לחייך.

 5. גברים שונאים אותי כשהם קונים מגזינים לבחורים ומחשבים כמה החברה שלהם עולה פר זיון.

 6. גברים שונאים אותי כשהם מבקשים מהחברות שלהם להגדיל חזה כדי לשפר את חיי המין.

 7. גברים שונאים אותי כשהם מספרים בדיחות סקסיסטיות ומגעילות. גברים שונאים אותי כשהם צוחקים מבדיחות סקסיסטיות ומגעילות. אתם חושבים שאני לא יודעת שאתם באמת מתכוונים לזה?

 8. גברים שונאים אותי כשהם מטילים ספק בזכותן של נשים לשכר שווה/ לבצע הפלה/ לקיים יחסי מין בלי להכנס להריון/ לעשות כל דבר שיש להם את הזכות לעשות.

 9. גברים שונאים אותי כשהם קונים גוף של נשים.

 10. גברים שונאים אותי כשהם מוכרים גוף של נשים.

 11. גברים שונאים אותי כשהם משלמים כסף כדי לשלוט באשה במועדון חשפנות.

 12. גברים שונאים אותי כשהם כותבים ומרויחים כסף ממילות שירים כמו השירים האלה.

 13. גברים שונאים אותי כשהם לועגים להפגנות נגד אונס.

 14. גברים שונאים אותי כשהם מנסים להצדיק/ להכחיש/ להגן על כל אחד מהדברים האלה.

 

ומה שהכי מצחיק הוא, שאני בכל זאת לא שונאת גברים. אני עדין מאמינה שלא כל הגברים מוטבעת בהם שנאה טבעית לנשים, שהרבה מכך נלמד, ואם משהו נלמד, אפשר גם לשכוח אותו או לפחות אפשר להתחיל ללמוד משהו אחר.
ואני חושבת שזו הסיבה מדוע מאשימים אותי, מאשימים אותנו בשנאת גברים. בגלל שהם יודעים שלעזאזל היינו צריכות לעשות את זה. אבל במקום לנסות לשנות כדי שלא תהיה לנו סיבה לפוטנציאל לשנוא אותם, הם מתנפלים בהאשמות כדי לנסות להפוך אותנו לאשמות, כדי לנסות ולגרום לזה להראות כאילו אנחנו אלו שמתנהגות באופן לא הוגן, אבל אני לא הולכת לפול בפח הזה. אתה השונא, אני זו ששונאים אותה. ואני שמחה למדי להשאר כאן בעליונות המוסרית שלי עד שתקבל אחריות לשנאה שלך ותעשה משהו לעצור אותה.

 

 

מתנגדת? מסכימה? יש לך דעה משלך?

הגיבי על הכתבה. הכתבות המתאימות ביותר יתפרסמו באתר.

 

ההבדל בין אישה לגבר שקול להבדל בין תפוח לאגס. שניהם שייכים למין אחד המין האנושי.

הניסיון של נשים לנכס לעצמן את כל התכונות האצילות של טוב-לב, הקשבה, אמפטיה, הכלה, תפיסה הוליסטית, וכיוצא בזה מעיד יותר מכל על רגש/מחשבה/דחף ההתנשאות השוכן בתוכן. התנשאות זו של התפוח כלפי האגס נעשת תוך שימוש במניפולציות רגשיות, בהטיות רציונלית ודחף האנושי הקדום למעוך את האחר[במקרה זה המין הגברי] כדי להאדיר את עצמך[במקרה זה המין הנשי].

גברים משפילים נשים? – נכון.

בדיוק באותה מידה שנשים משפילות גברים[אפשר לראות זאת באתרי סאדו למיניהם שבהם ניתן למצוא גם מאמרים המסבירים באריכות מדוע גברים הם סוג של גזע נחות שיש לנצל ולהשפיל אותו]

זה נחמד להתעלם מן העובדות. אבל העובדות תמיד צצות. בסופו של חשבון כל אדם קרוב אצל עצמו. הביטוי המעשי של אמרה זו היא למשל שאדם[אשה או גבר] יעדיפו את טובתם של  בתם/בנם שלהם על פני טובתם של בנם/בתם של מישהו אחר. ואם אינם נוהגים כך סביר להניח שמשהו אצלם השתבש. ולא הייתי רוצה להיות צאצא של אדם כזה.

הטרנד הנוכחי ניתן לסיכום בהיגד הבא: נשים בדרך למעלה – גברים בדרך למטה. אם אני אשה זה מתאים לי. אם אני גבר ועדיין לא עברתי סירוס או מטמורפוזה לסמרטוט אני אעשה כל שביכולתי שהטרנד הזה לא יהיה מנת חלקי.

על-מו-ני-ת

__________________

שלום רב,

קראתי את המאמר בעברית וגם באנגלית. לאורה פשוט כתבה מעומק ליבה, לאורה בעצם כתבה בשמי ובשם כל אישה שמכבדת את עצמה ומזהה את העולם הגברי כמו שהוא באמת. אני מכירה הרבה גברים שהם בני אדם ואשר מכבדים ותומכים בנשים בדיוק כמו שהם מכבדים ותומכים בגברים אחרים. אבל, לצערי הרב ולצער כל הנשים, רוב הגברים פוחדים מאיתנו, מן היכולות שלנו, מן הכוחות שלנו ומכאן הפחד הופך לשנאה, בדיוק כמו שאנשים דתיים פוגעים/מכים/רוצחים בשם הדת שלהם מתוך פחד ממשהו שונה ממה שהם מאמינים בו. רואים את זה לכל אורך ההיסטוריה. וככל שהאישה מתקדמת ומתחזקת, הפחד והשנאה של הגברים מתחזקים. יש היום יותר עירום בסרטים שזו השפלה בולטת ומשתתפות בתופעה זו שחקניות "מכובדות". אני מכירה הרבה נשים שפוחדות להתלונן נגד משכורת קטנה מידי לעומת כמות העבודה שהן עושות כי פוחדות שיפטרו אותן ובמקומם תבוא אישה ש"פשוט שמיחה למצוא עבודה"  וכן תעבוד עבור אותה משכורת עלובה ומעליבה.

אנחנו מדברות וכותבות ומרגישות ויודעות, אבל אנחנו צריכות גם לעשות!! כבר שנת 2007 ועדיין יש הטרדה מינית בולטת ונפוצה ואונס בכל השכבות ועדיין הגברים צוחקים על התלונות שלנו וגורמים לנו להרגיש שאנחנו לא שוות. אנחנו צריכות להתארגן, לפעול ולשנות. אנחנו חייבות לתמוך אחת בשנייה, לחנך את עצמינו, לחזק אחת את השניה ולגרום לשינויים בכל התחומים. די לפחד, די לשתוק, די להבליג, די להגיד את המשפט הכי מוכר והכי מרגיז אותי, "ככה זה, אין מה לעשות". די לילל על המצב הקיים. אנחנו צריכות לפעול כדי שכל ילדה, נערה ואישה תדע להגן על עצמה, פיזית ומילולית. אנחנו צריכות לפעול כדי שלכל ילדה, נערה ואישה יהיה את האומץ לדרוש את הכבוד אשר מגיע לה, אם זה בבית, במקום עבודה, באתר בילוי, וכוי.

מגיע לכל אישה בכל מקום ובכל מצב לא לחשוש, לא לפחד, לעמוד עם גב זקוף באמונה מליאה ולהגיד לעצמה וגם בקול רם: "אני שווה, אני בסדר".

די לפחד ושנאת גברים!

קדימה לקרב!

שרון פריד

______________

ההבדל בין אישה לגבר שקול להבדל בין תפוח לאגס. שניהם שייכים למין אחד המין האנושי.
אינני מסכימה לחלוטין לדעתה הקיצונית של הכותבת שכשגברים קונים ומוכרים גוף של נשים או משלמשים כסף כדי להכנס למועדון חשפנות, זה סימן לשנאת נשים. זהו לא סימן לשנאת נשים, זהו סימן לצורך במין. אינני מסכימה גם לכך שנשים הן עליונות מוסרית כפי שהיא כותבת. אולי היא זו שמנסה לנכס לעצמה את כל התכונות האצילות, אבל..... כל שאר הדברים שהיא כתבה נכונים בעליל!

את כותבת שגברים משפילים נשים בדיוק באותה מידה שנשים משפילות גברים.... זה פשוט לא נכון. אמנם יש נשים רבות שהן מנפולטיביות ושיודעות להשפיל היטב. זה בהחלט קיים . יש גם נשים רעות ו"מכניות".. רק אתמול סיימתי שיחה של שלוש שעות עם ידיד שלי, גבר שעבר השפלות רבות על ידי נשים, וחלק מהתסכול האדיר שיש לו נובע מאיזו שנאה שהוא פיתח כלפיהן בשל זה, שנאה שגורמת לו לא לרצות ולא להיות מסוגל לצור קשרים רציניים לעולם. אני אישית שמחה שאני אינני כזו, אינני שונאת גברים ואני לא מחפשת להפכם לסמרטוטים כדי להוכיח את עליונותי עליהם.

אך עדיין העובדות הן כאלה: מספר הנשים הנאנסות גדול בהרבה ממספר הגברים הנאנסים, הפשטת האישה במדיה נעשית בממדים אסטרונומיים לעומת הפשטת הגבר (דוגמא שעולה לראש בשנייה : ערוץ ה"אפנה" שהופך משעה עשר בלילה לערוץ חשפנות רך מציג רק של נשים ,אין גברים בחצי ערום! ), הטרדות מיניות בעבודה וברחוב הן מנת חלקן של נשים הרבה הרבה יותר מאשר של גברים. ועוד שאלה: הייתכן שחלק רבות מן הנשים האלה , המתנשאות , וה"מכניות" ו"רובוטיות", הופכות לכאלה על מנת להגן על עצמן מכל הנ"ל ? הייתכן ששנאת הגברים נובעת מהשפלות רבות וטראומטיות שהן או מישהו קרובה שהן מכירות חוו קודם ?
את גם כותבת ש" הטרנד הנוכחי ניתן לסיכום בהיגד הבא: נשים בדרך למעלה – גברים בדרך למטה. אם אני אשה זה מתאים לי. אם אני גבר ועדיין לא עברתי סירוס או מטמורפוזה לסמרטוט אני אעשה כל שביכולתי שהטרנד הזה לא יהיה מנת חלקי." יש הבדל בין נסיון של גבר להמנע מחוויות של סירוס והתהפכות ל"סמרטוט" לבין אונס/הטרדה/כל שאר ההתנהגויות המטרידות המתוארות בכתבה. הבדל גדול. האם אינך יודעת זאת ??? אני תוהה אם אינך גבר בלבוש אשה.....

ס.ג.

__________________________________________