כי אנחנו נתאמץ עבורך! - "Wise Ladies”  האמנם?

  

 מאת: מתי לוביאניקר

 

 

עוד על צרכנות

 

תזונה והרגלי אכילה

חלק א': סדר יום

 

עוד על תזונה:

תזונה ומתח

תזונה וחיי המין

השמנה - מחלת המאה

ויטמין אי וצלקות

סידן - המציל הלבן

עצמותי המתפוררות וצריכת החלב

עד העצם - על אוטיאופרוזיס

סעודות היופי

האם את אנורקסית?

יופי חיצוני מתחיל בפנים

מי מחזק אותי? ויטמין בי12

מעשנות ותזונה נכונה בגיל ההתבגרות

 

דווקא כיום, סמוך ליום האישה הבינלאומי,  אני מחפשת ומקווה מאוד למצוא דפוסי עבודה והתנהלות נשיים בתחומי עבודה שונים, שאינם מוגדרים מלכתחילה כתחומים "נשיים". למשל "הי-טק", חברות השמה, טכנולוגיה.

 

ברור לי כי בתחומים המוגדרים נשיים כמו אמנות, הנחיה והדרכה אמצא  דרך התנהלות נשית, מעגלית מרחבית, אלא שאני מחפשת ייחודיות נשית בתחומי עבודה המוגדרת גברית.

 

אומרת אירית רושין – אמנית ומורה רוחנית, באחד ממאמריה: "האישה שואפת היום לתפקידים בתוך מערכות קיימות, ואלו אינם מוציאים ממנה את הפוטנציאל האמיתי שלה. בהצטרפותה למקומות העבודה הקיימים היום, היא "מתברגת" לתוך מערכת בעלת חוקי תפקוד גבריים נוקשים, והיא מתפקדת שם כגבר, כמעט  מכל בחינה, בלא שהיא מביאה את רוחה המיוחדת.

גם כשהיא מקבלת תפקידים ניהוליים, או מקימה מפעל בעצמה היא אינה יוצרת מערכת הפועלת אחרת מן המערכות המנוהלות על ידי גברים. בכך הטתה האישה את הכף לטובת הכוח הגברי על ידי העצמתו." 

 

 הנשים  כאמור, מחקות את דגם התפקוד הגברי ומאמצות את שאיפות המימוש הגברי.  התנהלות זו ברורה מאוד, מעמד הנשים  בתחום התעסוקתי אינו משתווה לזה של הגברים, אין להן איזה שהוא "פור", רקע או עדיפות  "נחשבת" על פי הקוד העסקי הקיים שהוא כרגע גברי (הישגיות, רווחיות, סטטוס, מטרה) ולכן כדי להשתלב, ולהתפרנס הן קודם כל מתאימות עצמן לקוד השולט בשוק. מאחר ורוב  הנשים העובדות מצויות במיוחד כיום בעמדת "הישרדות כלכלית",  אינן יכולות להרשות לעצמן לבחור  בקוד אחר.

 

ובכל זאת חיפשתי  ייחודיות תפקוד נשית בעולם עסקי.  וחיפשתי גם עבודה שתתאים לי!

יכולתי להרשות לעצמי לא להתפשר ולחפש עבודה שמתאימה לי, כיון שכעת אני רוצה להתחיל מסלול קריירה שני .

 

חברות השמה כיום ובמיוחד במצב השוק הנוכחי עובדים מול חברות וארגונים  על מנת לספק להם עובדים מתאימים.  חברות ההשמה פועלות לשם מטרה אחת למצוא עובדים שיתאימו לדרישות לקוחותיהם. העובדים הם אמצעי לספק את דרישות הלקוח ולקבל תמורה מתאימה, ולכן בד"כ העובדות יותר מעובדים תתאמנה עצמן לדרישות הלקוחות, תתכופפנה ותתגמשנה כדי ל"קבל" את העבודה שלעיתים אף אינה הולמת את כישוריהן.

 

בחיפושי אחר עבודה חיפשתי וחשבתי כי מצאתי חברה העובדת בסגנון אחר נשים למען קידום נשים! חברת השמה שעובדותיה נשים ולקוחותיה הן נשים מחפשות עבודה!  הן מחויבות ללקוחה – לדבריהן, להתאמץ ולמצוא עבודה מתאימה ותפורה על פי רצונות הלקוחה. ואכן אתר האינטרנט של החברה,  כמו גם השם של חברת ההשמה שמצאתי WiseLadies  משדר מסרים נשיים, אופן עבודה אחר , לא מנוכר, אישי , מקרב  - כזה שרק אישה מסוגלת לו....

 

מתוך האתר של WiseLadies  :

" כי אנו נתאמץ עבורך !

מציאת עבודה אינה עניין של מה בכך, כל שכן עבודת נשים...

ואם רוצים לשנות צריך להתאמץ, להאמין שאפשר ולא לוותר, שכן צרכים שונים מצריכים טיפול שונה מיוחד, אישי, כזה שרק אישה מסוגלת לו. כזה שרק חברה כדוגמת wiseladies  יכולה לספק לך.

כי אנו בwiseladies מכירות היטב את התחושות ויודעות להעריך מה את באמת שווה. מהטעמים האלה בחרנו להיות חברת משאבי אנוש היחידה מסוגה בעולם אשר פועלת באופן פרואקטיבי לייצוג, שווק, וקידום נשים בשוק העבודה.

לחברה מאגר משרות גדול בכל היקף ובכל מגוון הדרוש לך

נשמח להעניק לך ראיון אישי- עם כל הנשמה”

 

ומתוך ראיון עם לימור הבר בעלת החברה בעיתון הארץ: סריג מרב/ "אישה משחררת"  12.3.03

"נשים שבאות לחברות כוח אדם שמות קורות חיים והולכות, שמים אותן באיזשהו מאגר, לא גובים מהן כסף אבל גם לא מתאמצים בשבילן יותר מדי. אני גובה תשלום, אבל מבטיחה להן טיפול אחר".
כך נולדה "וייז ליידיס" (
Wise Ladies) - חברת משאבי אנוש מהפכנית ויחידה מסוגה, המיועדת לנשים בלבד. החברה מתמקדת בקידום, שיווק וייצוג נשים במגוון המקצועות, למעט ניקיון וסיעוד. שיטת התגמול שהיא מפעילה היא בגדר חידוש: היא אינה גובה תשלום מהמעסיקים אלא רק מהמועמדות - ורק אם הצליחה למצוא להן עבודה - מה שמגביר את נכונות המעסיקים לפנות דווקא אליה ולבחון את המועמדות. תמורת 360 שקל דמי התקשרות מזמנת הבר את המועמדות לראיון ויחד אתן משכתבת את קורות החיים ואת הפרופיל העסקי שלהן. "אני מבינה יחד אתן מה הן באמת רוצות, מה הן באמת שוות, מה הן יכולות לעשות ובאיזה תנאים. אני מבהירה להן, למשל, שזה שעד היום הן עבדו בשירות לקוחות זה לא אומר שזה מה שהן יצטרכו לעשות כל החיים; בחברות כוח אדם אם את מקוטלגת באדמיניסטרציה, זה מה שתעשי. מעבר לזה, אני אגיע למעסיקים ואשווק מועמדות באופן אישי. 'סוכנת תעסוקה' - זאת ההגדרה הכי קרובה למה שאני עושה".
"אם המועמדת נכנסה לעבודה, גובה החברה 50% משכרה באופן חד-פעמי, בשלושה תשלומים ורק אחרי שלושה חודשים. הבר אומרת, ששיטת הגבייה השונה הוכיחה את עצמה, מעסיקים ומועמדות פונים בהמוניהם, ועד אמצע אוקטובר, היא מעריכה, היא תכניס כ-80% מהפונות לשוק העבודה."

 

ובכן כגודל הציפייה  (שלי), כך גודל האכזבה.

שתי פגישות היו לי עם לימור מנהלת חברת ההשמה. בפגישה הראשונה היא הבהירה כיצד הן עובדות, המסרים היו דומים לאלה הרשומים לעיל, שאלתי:

-         תוך כמה זמן את מעריכה, תוכלי למצוא לי עבודה? מהו הממוצע?

-         תוך כשלושה חודשים. אני מעריכה.

-          האם אתן מוצאות לכולן עבודה?

-          לרוב כן ובנתונים כמו שלך לא יהיה קשה למצוא, לנו יש מאגר משרות גדול ואמין יותר מזה המפורסם בעיתונים.

הפגישה הראשונה הסתימה בתשלום של 360 ש"ח וחתימה על חוזה בו החברה מתחייבת רק "לפעול כמיטב יכולתה תוך ניצול כל המשאבים העומדים לרשותה על מנת למצוא ללקוחה מקום עבודה ראוי ותעשה כמיטב יכולתה לכוון להכשיר לשווק ולנקוט בכל האמצעים שידרשו על מנת למצוא ללקוחה מקום עבודה."

 

 החברה לא התחייבה לספק עבודה! אחר כך הבנתי ההתחייבות הייתה רק מן השפה ולחוץ...

 

הפגישה השניה שהתקיימה ביזמתי, כי ראיתי ששום דבר לא זז, לא נעשתה כל פעולה מתאימה לקידום מציאת עבודה עבורי, הייתה פגישה משולשת  עם מנהלת חברת ההשמה ועובדת נוספת שמעתה "תטפל בך".  בפגישה זו הבעתי את מורת רוחי מהטיפול האיטי והלא יעיל שלהן והן הבטיחו להשתפר!

 

אולם, טיפול  לא היה – "לא מיני ולא מקצתי"... לולא הייתי מנדנדת , מבררת, שולחת דואר אלקטרוני, מציעה משרות מתאימות עבורי שראיתי בעיתון, לא הייתי שומעת מהן דבר.

 

להלן השתלשלות  השיחות הוירטואליות שניהלנו דרך הדואר האלקטרוני שכן  להתקשרות טלפונית שלי אליהן לא היה מענה כלל.

 

לימור שלום! (1.12.03 )

אני מבקשת להעביר לך את התייחסותי לאופן שבו מנוהל השירות עליו שילמתי הרבה כסף.

בתאריך 4/11/03  פניתי אליך לראשונה בבקשה  להתחיל בתהליך, כאשר הצגתי כמה שאלות וציפיתי למענה ואח"כ לפגישה.

 לא נעניתי במשך עשרה ימים, בפגישה בינינו התנצלת ואמרת שעברתם משרד ולכן לא יכולת לענות במשך כעשרה ימים בהם התקשרתי כמעט מידי יום וכאשר כבר נעניתי נמסר לי שאת מיד חוזרת אבל  לא חזרת. (גם הנשים שאתן דברתי התפלאו שלא חזרת ...)

ב-14.11 הצלחתי להשיגך ונפגשנו  למחרת היום. הבטחת לי טיפול אינטנסיבי במציאת עבודה, אמרתי לך אילו משרות ראיתי בעיתון שנראה לי שמתאימות עבורי. למחרת התקשרת אלי והודעת לי שתפעלי  להשגת המשרות בחברה X ובחברה Y , (*משרות עליהן הצבעתי בפניה כמתאימות לכישורי ולמקצועי)

ציפיתי לזימון לראיונות או לפחות לתשובות בנושא שכן עבר זמן רב מאז פרסום המודעות הללו אליהן לא שלחתי קו"ח  כי יצאתי מנקודת הנחה שיש מי שמטפל בי.... עבר שבוע ללא מענה כלשהו ואז שלחתי לך מייל ב-23.11 לשאול מה קורה?

לא נעניתי. מאחר ואינני שוקטת על שמרי  וממשיכה לנבור ולחפש בעיתונים מצאתי עוד שתים שלוש משרות שעשויות להתאים לי וב-24.11  שלחתי לך מייל נוסף בו אני מבקשת שתדרשי עבורי גם במשרות נוספות.

ב-27.11 את מחזירה לי מייל ובו את מודיעה לי שהיית עסוקה עם ילדים חולים???

זה בדיוק כמו התירוץ שעברת משרד. ממש לא רציני...

את מנהלת משרד הנותן שירות ללקוחות שמשלמים כסף טוב עבור השירות  וצריכים לקבל כתשובה  - תירוצים כאלה??  יש לך עובדים נוספים (10 אמרת) אם העברת את הטיפול בי לרינה (שם בדוי) למה היא לא מתקשרת, לא עונה למיילים שלי?  הבטחת שתדברי השבוע עם חברה X ו Y ???

דממת אלחוט !

אני חושבת , לא חושבת – בטוחה! שאני מקבלת שירות גרוע.

הבטחת לי משרות נוספות שאני לא מכירה מהעיתון, אמרת שיש לך קשרים, מודיעין, ואת מצויה בעולם המשרות הפנויות יותר מאלו המופיעות בעיתונים- מעצם התעסקותך בנושא  אז היכן המשרות הללו?

הבטחות באוויר כל אחד יכול לתת !

אני רוצה שירות טוב יותר וגם שקיפות. אני מבקשת לדעת לאילו משרות את מתכוונת להפנות אותי, אני מבקשת להגיע לראיונות, ואם התשובות שליליות אני מבקשת לדעת על כך וגם מדוע.

בדיוק בשביל זה אני חושבת שפניתי למשרד שלכן שהבטיח הרבה יותר מכל משרד אחר אבל בינתיים לא פורע את הצ'ק...

כפי שאת רואה אני מאוד כועסת , התאפקתי  כמחצית החודש ואני מצפה ליותר ממה שנעשה עד כה.

 

תשובת לימור: 2.12

היי מתי,

 

צר לי זוהי הרגשתך ואני בהחלט מחויבת להוכיח לך כי דברים מנוהלים אחרת.

 

הבנות כאן עובדות קשה לקדם אותך בתוך החברות הרלוונטיות ואני מאמינה שאת מבינה שסוג המשרות שאת מכוונת אליהן לוקח מעט זמן.

 רינה תצור איתך קשר עוד היום להתחלת מעקב צמוד אחר משרות.

 מבטיחה לך שלא תתאכזבי,

 יום נפלא,

לימור

  • רינה צלצלה אחרי יומיים והציעה משרה כלשהי,   סירבתי למשרה זו מאחר ורמתה המקצועית הייתה כמו זו שעשיתי בתחילת דרכי במשטרה כשהייתי חוקרת נוער! לשאלתי מה עם המשרות שהבטיחו לי לברר בחברת X ו -Y – לא ענתה היא לא יודעת.....

  • יום שישי 19.12 מצאתי 3 משרות אפשריות שניתן להפנות אותי – פניתי לבד.

  •  24.12 שלחתי מייל ללימור:

שלום לימור!

אבקש לשלוח אלי העתק מהחוזה עליו חתמתי במשרדך (ולא קיבלתי ממנו העתק.) תודה , מתי לוביאניקר

 

  • בהחלט שקלתי לתבוע את המשרד שאינו עומד בחוזה!

 

תשובה ב:25.12

רצ"ב החוזה אשמח לתאם פגישה משולשת עם הבחורה במשרדי שעושה מודיעין עסקי ופועלת בעניינך אנא אמרי לי מתי נוח לך ואנו נתאים עצמנו ישנן מספר כיוונים ואיננו רוצות להתייעץ אתך,  לימור

 

  • בעיון בחוזה סעיף 9 נאמר בפרוש שאין החברה מתחייבת  למצוא ללקוח מקום עבודה. הרי שתפעל כמיטב יכולתה תוך ניצול כל המשאבים העמודים לרשותה על מנת למצוא ללקוחה מקום עבודה ראוי ותעשה כמיטב יכולתה לכוון להכשיר לשווק ולנקוט בכל האמצעים שידרשו על מנת למצוא ללקוחה מקום עבודה.

  • 29.12 הייתי בפגישה עם רינה ולימור. אפיינתי בצורה ממוקדת את העבודה שאני מבקשת שימצאו עבורי: גם בקשתי שיפנו למקומות אליהם פניתי בעצמי ויפעילו את קשריהן, מקצועיותן וניסיונן .

 

  • למחרת שלחתי על פי בקשתן חומרי רקע שלי המעידות על מיומנותי בתחום העבודה שביקשתי. היא אמרה שתפנה לאחראית במקום עבודה מסוים על מנת לקדם אותי. לשאלתי מה  לגבי חברה X ו Y  שאליהן פנתה בענייני ענתה: זה לא ילך שם ,כי שם זה רק  פרוטקציות ... ובחברה השניה הם לא מתפשרים על גיל צעיר.

 

האם מלכתחילה לא פניתי לחברת השמה זו, כי הן הבטיחו שהן מתגברות על מכשולים שכאלה??  שהן משכנעות ומקדמות ובכך שונות מכל חברת השמה אחרת?

במה שונה חברה זו מחברת השמה אחרת שלא מחויבת לדורשי העבודה ולכן לא תמיד עונה להם או מחזירה להם טלפונים, או מעדכנת אותם מה נעשה עד כה?

חברת WiseLadies  אמורה ללוות את לקוחותיה, להדריך, לכוון, להציע, לבנות ביחד פרופיל עסקי, לשקף את פעילותן. שום דבר מאלה לא נעשה. התשובות שניתנו לי ניתנו באיחור רק משום שדרשתי בתוקף לדעת.

 

כעבור כמה ימים שלחה לימור:

 

 הי מתי

נפגשתי עם האחראית והעברתי לה את החומרים. היא מאוד התרשמה ותעמוד אתך בקשר

אנו ממשיכות להתקדם בכל הכיוונים האחרים

 

לימור

 

27.1.04

שלום רינה

התקשרתי היום כדי לשוחח אתך, אמרו לי שאת כבר חוזרת אחרי שיחת הטלפון.....

שוב עבר זמן רב ואינני שומעת דבר, אני  מבינה שזה אומר שאין כלום אבל אני גם מעונינת לדעת מה קורה! למי פנית ומי ענה בשלילה ואצל מי זה לא רציני ובכלל מה התוצאות של החיפושים? או שאין... ואם להיות יותר ספציפית: מהן התוצאות של שני המקומות האחרונים עליהן בררת? מה קורה עם האחראית במקום העבודה אותו הזכרתן ?  הרושם שאני מקבלת מהמשרד שלכן הוא שכלום לא מתקדם. 

בגלל המצב, אשמח לקבל הצעות עבודה גם בתחום ניהול וארגון,משאבי אנוש וכל מה שאני מתאימה לו כפי שמשתקף בקורות החיים שלי,וזה די הרבה!        מתי

  • 9.2.04 - 1500 צלצלתי למשרד : – רינה בפגישה תוך חצי שעה תסיים . אמרתי למזכירה שהתקשרתי גם בשבוע שעבר ואותו סיפור , אמרו שתחזור ולא חזרה.  היא מסרה שתודיע לה שתחזור.

  

 שלום לכן! 14.2.04

כי אנחנו נתאמץ בשבילך! נשמע מוכר?  

כן כך עברו להם כחודשיים וחצי לא הוצגה בפני אף לא  משרה רלוונטית אחת, לא זומנתי לאף ראיון, לא קיבלתי שום שיקוף על איך וכיצד מתנהלת "העבודה הקשה לקידומי" (מלותייך שלך לימור!) בחברות הרלוונטיות. מי השיב את פניכן ריקם על קורות החיים שלי ששלחתן ומדוע? גם לא שיחת טלפון יזומה שלכן להודיע לי כיצד מתקדמים העניינים - אף לא אחת וגם לא מענה לטלפונים שלי!  ב27.1. התקשרתי אליך רינה- היית עסוקה, בפגישה, את כבר חוזרת אחרי הפגישה... לא חזרת לא באותו יום ולא למחרת וגם לא שבוע אח"כ. שלחתי לך מייל גם על כך לא נעניתי.

 ב 9.2 (כן אני מתעדת)  15:00 התקשרתי אליך שוב רינה, המזכירה אמרה שאת בפגישה תוך חצי שעה תחזרי, אמרתי למזכירה שתזכור לומר לך כי בשבוע שעבר לא חזרת אלי! היא אמרה שתאמר לך.

 - שוב לא חזרת....

אני שוב חוזרת ואומרת השירות שלכן גרוע ולא שווה את הכסף ששילמתי,הבטחותיכן לניסיונות מציאת עבודה והסיסמה שלכן "קידום נשים" "כי אנחנו נתאמץ בשבילך ...עם כל הנשמה" נמצאו ריקות מתוכן.אתן ודאי לא מתעלות על שום משרד אחר להשמה ואפילו פחות, אשמח לקבל את כספי חזרה ולסיים את ההתקשרות עם משרדכן.

                             מתי לוביאניקר

 

 

17.2.04 היי מתי,

 

צר לי שזו הרגשתך והיא משוללת כל יסוד. רינה פעלה וממשיכה לפעול בכל כיוון רלוונטי. נעשו אינספור פניות רלוונטיות לגורמים רבים בעניינך וכן מספר לא מבוטל של פגישות (בחלקן גם אני נטלתי חלק).

 לגביי ההודעות אני אבדוק כי לא קיבלתי. אני אשמח לתת לך את הטלפון הפרטי שלי בבית בשעות הערב לכל דבר ועניין שיהיה לך.

 אדאג שרינה תחזור אלייך לעדכון שוטף. אנו עדיין מחויבות לתהליך

 לימור

 

  •  7.3 - טרם התקשרה מי מהן....

 

 

8.3.04

לימור!

גם לי צר מאוד שהרגשתי היא כזו ולהרגשה זו יש על מה שתסמוך. ההבטחות שלך אינן מקוימות , ודוגמא אחרונה לכך היא שרינה לא התקשרה ולא עדכנה אותי בשום פעולה או פניה שנעשתה.לא אחרי המייל שלך וגם לא לפני כן.

אני חוזרת על בקשתי להשבת כספי מאחר ואתן לא מלאתן את צידכן בהסכם בינינו:

לדידי לא פעלתם כמיטב יכולתכן תוך ניצול כל המשאבים העומדים לרשותכם על מנת למצוא לי מקום עבודה ראוי, כן לא עשיתן כמיטב יכולתכן לכוון להכשיר לשווק ולנקוט בכל האמצעים הנדרשים כדי למצוא לי עבודה.

אם לטענתכן עשיתן, אבקש פירוט מלא למי פניתן ומתי כדי למצוא עבורי עבודה!

 

מרגע זה ואילך אני פוטרת אתכן מהמשך תהליך  חיפוש עבודה עבורי שבלאו הכי לא פעלתן כמחויבות לו למרות סיסמתכן לקידום נשים " כי אנחנו נתאמץ בשבילך" ובשל חוסר אמינותכן

אודה לכן אם תשלחו לי במייל את הפירוט המבוקש ו/או תשיבו לי את כספי חזרה 

                                                                                    מתי לוביאניקר.

למייל הזה הן כבר לא ענו....

 

ההזדמנות שנתתי לחברת Wiseladies   מתוך אמונה שדברים מתנהלים אחרת ומתוך ציפייה לקוד עבודה אחר ושונה, לאוזן קשבת, לשיתוף ושקיפות, הוכיחה את ההפך, יתכן וזו תמימות שדברים יכולים להתנהל אחרת אך מעבר לכך יש כאן אי עמידה בחוזה  והתנהלות בדרך רמייה זולה.

כמובן שכבר בתחילת הדרך הבנתי כי באמצעותן לא אמצא עבודה והאמרה  "אם אין אני לי מי לי?" התאימה מאוד למצב זה.

יצרתי קשרים חדשים ויזמות חדשה ועצמאית בתחום המולטימדיה  וסדנאות בתחום הנשי  ואני ממשיכה מכאן.

אז ציפיותיי למצוא קוד עבודה נשי, מרענן, תומך ויעיל,  מקרב ולא  מנוכר, נגוזו,  המסר היפה של נשות

WiseLadies   לא עמד במבחן המציאות ונותר כסיסמה ריקה מתוכן.

 

__________________________

תגובות: כיתבי לנו                                 מעניין? שילחי לחברה

כל הנאמר בכתבות "הרשת" הוא על דעת הכותבות בלבד, ואין בו כדי להביע דעה של מערכת האתר על המוצר או השירות המוזכר. תגובה:

שלום מתי
קראתי בשקיקה את מאמרך המאלף ואני חייבת לאמר שלא הופתעתי כלל מדרך ההתנהלות של הארגון.

למדתי מקצוע נחשב,הנדסת תוכנה, אך בשל התקופה האיומה אשתקד מצאתי עצמי ללא פרנסה מספר חודשים, אני לא צריכה לאמר לך איזו הרגשה איומה זו. ניסיתי את קשרי, כוח אדם וחברות השמה למיניהן וכן חברות היי טק עצמן - ללא הואיל. שמעתי על  החברה:  ווייזליידיז בפורום של מובטלים באינטרנט, חשבתי ששווה לנסות. באתי לפגישת יעוץ עם אותה לימור, בנובמבר אשתקד, אני מודה שדבריה - הרצון לשלב נשים צעירות כמבוגרות בשוק העבודה הלהיבו אותי מאוד, אך ברגע שביקשה תמורה כספית האש שבעיני כבתה מיד. חשבתי באותו הרגע על ניצול החלש אך עם זאת הפיתוי לשלם היה חזק, כי התיקווה שבה לרחף מול עיני. ביקשתי זמן לעלעל בחוזה, חזרתי הביתה דיי עצובה. למזלי הרב קיבלתי שיחת טלפון באותו הערב - ששינתה את חיי באותו הרגע - התקבלתי לעבודה בחברת מחשבים, אמנם לא בתור מהנדסת תוכנה, אבל מישרה שאפשר לצמוח בה ולהתנסות היטב, מאז אני עובדת, וחיה את חיי.
אני אוהבת לראות בימי שבת את בילי מוסקונה עם תוכניתה "מבט נשי", בפרק אחד ראיתי את אותה לימור משווקת את החברה שלה, אותה חברה שניהלה את תיקך בצורה כל כך לא מיקצועית וגם לא חוקית, התמונה שהיא ציירה - הוורודה משהו, על עזרת נשים כביכול, די הצחיקה אותי, ביחוד האופן שבו בילי סמכה בעיניים עצומות על דבריה. עצוב, כואב. 

בכל אופן, אני שמחה שהצלחת להתקדם ולעשות את מה שאת אוהבת, ישר כוחך

.בחיבה, יהודית ק 
 

תגובה:

שלום מתי

בדיוק באותו פרק זמן שאת פנית ללימור , פניתי גם אני. כמוך גם אני שלמתי 360 ₪ , שבהחלט זריתי לרוח.......

רק אחרי שצלצלתי לשם שלוש פעמים, האחרונה היתה שלשום, העבירה לימור את קורות חיי לבחורה בשם הלית שעוסקת במשרד בפתוח עסקי( ?)

לאחר מעל לשלושה חודשים , נזכרו להעביר את קורות החיים שלי.

מיותר לציין שאין להם מה להציע לי.

בברכה

 נ.

 

תגובה:

כהמשך למאמר, גם אני נפגשתי עם לימור, אומנם היא כבר לא ביקשה תשלום על המקום

ורק אמרה שאצטרך לשלם 60% ממשכורת ראשונה. הראיון "המעמיק" ערך כ 15 דקות כאשר

בסיומו היא הבטיחה שתתקשר תוך כמה ימים. מיותר לציין שאני זו שהתקשרה אליה ומאז

לא שמעתי ממנה. האמת שזה עורר בי תהיות האם אני כל-כך חסרת תקווה שאפילו חברה

שמתיימרת לקבל ממני תשלום אינה מחזירה לי טלפון!. מכאן שהמיילים שלכן עודדו

אותי.

בחצי שנה האחרונה אני מחפשת עבודה בצורה די אקטיבית ומעט חברות השמה ממש עזרו

לי

א.

תגובה:

מתי שלום

גם אני הייתי לקוחה של חברה זו ונכון שדרך ההתנהחות שלהן לא תמיד היתה

לרוחי. אבל לכל מטבע יש שני צדדים והיום אני מצאתי מקום עבודה ורק בזכות אותן

בנות שאם כבר מדברים על יחס היו היחידות שטרחו לענות לי בטלפון שלא כמו חברות

השמה אחרות שפועלות בשוק. ובואי לא נישכח שהמציאות שבה החברה עובדת היא לא פשוטה

קרי מצב המשק הישראלי וגם הן לא יכולות לעשות יש מאין לידיעתך, ושיהיה לך בהצלחה.


 

________________________________________________