בוחרים מטפלת עוד לפני הלידה...

 מאת מערכת האתר

 

חזרה למדור הצרכנות

הטרנד של שנת 2007 בעולם ההורות:
בוחרים מטפלת עוד לפני הלידה, לתקופת "חפיפה" בה המטפלת נמצאת עם התינוק כאשר האם עדיין בבית
 

בשנה האחרונה, עקב הפרסומים בתקשורת על מקרים רבים של מטפלות מתעללות, או לא מקצועיות, הורים רבים מחליטים להקדיש לבחירת המטפלת את מלוא תשומת הלב ולבחור מטפלת עוד לפני הלידה. הטרנד המסתמן לשנת 2007 הוא בחירה קפדנית ומדוקדקת של מטפלת, בתקופה בה עדיין יש זמן לעשות זאת כראוי – לפני הלידה.
 

בחברת "תינוקיס", המאבחנת ועורכת מבדקים פסיכולוגיים ומבדקי כשירות למטפלות, שמו לב למגמה חדשה – הורים רבים מגיעים בבקשה לבחור את המטפלת עוד לפני הלידה ומבקשים תקופת "חפיפה", במהלכה המטפלת נמצאת יום או יומיים בשבוע עם התינוק, יחד עם האם שעדיין בבית בזמן חופשת הלידה. "אחד הגורמים הכי בעייתיים בחיפוש מטפלת לילד, הוא גורם הלחץ", מסבירה נטע רון, בעלי ומנכ"לית "תינוקיס – השמת מטפלות". "אחרי שהילד נולד, תוך זמן קצר תמה חופשת הלידה של האם והמציאות מתדפקת על הדלת. הורים שלא מכינים עצמם מראש לשלב הזה ולא מוצאים מטפלת מבעוד מועד, מגלים פעמים רבות כי בגלל הלחץ בזמן, העייפות המתלווה לנוכחות תינוק בבית, והאילוצים של חזרת האם לעבודה, הם נאלצים להתפשר, או לא לבחון בצורה יסודית דיו את האדם בידיו הם עומדים להפקיד את היקר להם מכל – ילדיהם."
 

"הבהלה שנוצרה בתקופה האחרונה מפני מטפלות אלימות או רשלניות גורמת לכך שהורים ישקיעו יותר תשומת לב בבחירת המטפלת" מוסיפה נטע רון, "יותר ויותר הורים מבינים שכאשר בוחרים מטפלת יש לוודא באופן מעמיק את כשירותה לתפקיד, אך לאחר הלידה, כאשר כל המשפחה נמצאת בלחץ, קשה יותר להקדיש לעניין זה את תשומת הלב הראויה לו. הורים רבים יוצאים מנקודת הנחה שגויה, כי מה שמובן מאליו עבורם, יהיה מובן מאליו גם עבור המטפלת. כאשר מראיינים מטפלת יש לזכור כי היא זו שתהיה אחראית על ילדיכם שלא בנוכחותכם, ויש לבדוק את התאמתה למשימה החשובה הזאת. לפעמים משפחות משקיעות יותר חשיבה בבחירת עוזרת בית מאשר בבחירת מטפלת, וזה מצב מאוד בעייתי."
 

הורים המתחילים את תהליך בחירת המטפלת עוד לפני הלידה יכולים להקדיש לתהליך זה זמן רב יותר, לפגוש יותר מועמדות ולבחור את זו המתאימה להן ביותר, לבצע תקופת חפיפה ולראות במו עיניהם כיצד היא מתנהגת עם התינוק. במידה וההורים אינם מרוצים מהמטפלת, נותר מספיק זמן לחפש מטפלת אחרת. השמת מטפלות היא תחום חדש יחסית בארץ, ומטרתו העיקרית היא לוודא שהמטפלת בידיה הורים מפקידים את ילדיהם כשירה לכך מבחינה נפשית ומקצועית. בחברת תינוקיס, לדוגמה, מופעל תהליך סינון קפדני הכולל מבדקים פסיכולוגיים, ראיונות עומק, בדיקת קורות חיים והמלצות, ואבחון גרפולוגי המנסה לאתר בעיות כגון נטייה לאגרסיביות, בעיית אחריות או אמינות, וכדומה. התחלת תהליך בחירת המטפלת לפני הלידה מאפשרת תהליך עמוק יותר, ואף בדיקה של מספר מטפלות במקביל, כך שיתאפשר לבחור במטפלת המתאימה ביותר להורים.
 

תגובות: הגיבי על הכתבה                                       מעניין? שילחי לחברה

.

אויש באמת !!!

עוד טרנד על חשבון האמהות.

כאילו אותה אשה שאינה מתאימה ומצליחה למצא חן בעיני הזוג התמים , לא יכולה לעשות את אותה העבודה של "עבודה בעיניים" על אותה חברת תיווך.

כמו בכל  מצב , מה שחשוב הוא שיהיה מזל.

עירית

 

 

_____________________________________________