פיקניקים – ליהנות ללא סכנות

 מאת "התג הירוק"

 

חזרה למדור הצרכנות

 

אחד מסממני יום העצמאות הוא  "המנגלים" שהפכו למסורת. ביום העצמאות עצמו יצאו המוני בית ישראל  ליערות ולפארקים לנפנף ולאכול.

על מנת ליהנות מאכילת הבשר המרובה ולחזור הביתה ללא כל סיכונים בריאותיים או קלקולי קיבה מיותרים, ארגון "התג הירוק" מגיש לכם מספר טיפים שיעזרו לכם ליהנות ממוצרי החי גם בטבע – ללא סיכונים מיותרים:

 

V             יש לקנות את מוצרי הבשר והעוף אך ורק בעסקים ממוזגים ובעלי ציוד קירור מתאים.

V             רצוי להימנע מלקחת לפיקניק מאכלים שמתקלקלים מהר בחום (כמו סלט טונה או מיונז).

V             העבירו את המזון מהמקרר לצידנית עם קרחונים בסמוך לשעת היציאה ודאגו כי הצידנית תהיה כל הזמן באזורים מוצלים וקרירים ככל האפשר.

V            מוטב לבצע בבית מראש את כל פעולות הכנת הבשר כגון תיבולו וחיתוכו כדי שתוכלו להעביר את הבשר ישירות מן הצידנית אל הגחלים.

V            מומלץ לשמור את המזון במיכלים סגורים. כמו כן מומלץ  להקפיד  על הפרדה בין מזון גולמי לא מבושל למזון המוכן לאכילה ללא טיפול, על מנת למנוע מעבר חיידקים מן המזון הגולמי אל המזון המוכן מראש. בנוסף, מומלץ להשתמש בצידנית וכלי חיתוך נפרדים (סכין, קרש חיתוך וכו')

V             מקמו את הפיקניק במקום שיאפשר תנאים היגייניים נאותים וכולל שולחנות ומקורות מי שתייה (ראויים לשתיה) לשם שמירת ניקיון הידיים והכלים.

V             היערכו לכמות קרחונים נאותה בהתאם לטמפרטורת היום – מוצרי הבשר הטחון כמו קבב והמבורגר -  חייבים לשהות בטמפרטורה מאוד נמוכה כיוון שהם מפשירים מהר יותר מבשרים אחרים ורגישים מאד לקלקול.

V             יש להוציא  את הבשר מהצידנית קרוב ככל האפשר לזמן הצלייה ולצלות אותו ביסודיות!

 

חג עצמאות שמח וטעים וללא תקלות !

בכל מקרה של שאלה בתחום ובנושאים אחרים בתחום המזון מן החי ניתן לפנות לקו החם של ארגון "התג הירוק" בטלפון 03-6049691. את רשימת החברות והיצרנים בעלי התג ניתן לראות גם באתר האינטרנט של "התג הירוק" בכתובת http://www.tagyarok.org.il .

 

                                                                מעניין? שילחי לחברה

   

_____________________________________________