בילוי חינם עם הילדים בפסח

מאת: מערכת האתר

 

מתוך: שתי גברות ופלפל

 

 

חזרה למדורהצרכנות

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

פסטיבל תיאטרונטו – גם לילדים * ביקורים במרכז המבקרים של חלברת מקורות * סדנת בישול ללא תשלום במשתלות גבעת ברנר

***                  ***                  ***

 

א. לראשונה: פסטיבל תיאטרונטו מוצע השנה לראשונה גם לילדים בשלל הצגות ואירועים בנמל יפו בכניסה חופשית!

חוה"מ פסח – 11-13 באפריל, 10:00-18:00

 

הורים שכורעים תחת עומס ההוצאות בחופשת הפסח ישמחו לגלות שהם יכולים לבלות שעות של בילוי שהנאה ותרבות בצידם בחול המועד פסח בנמל יפו המתחדש.

 

נמל יפו יארח בחול המועד פסח את התיאטרונטו הראשון לילדים. האירועים בנמל יערכו במקביל לפסטיבל התיאטרונטו ביפו העתיקה שהפך לשם דבר בשנים האחרונות. האירועים הם הזדמנות לחשוף את הילדים לעולם התיאטרון והמוסיקה.

 

במסגרת התיאטרונטו לילדים יערכו שלל הצגות ואירועי חוצות בימים 11-13 באפריל בין השעות 10:00-18:00. המבקרים יהנו מתיאטרון רחוב חגיגי והיתולי בסגנון המאפיין את הערים באירופה בחודשי הקיץ.  

 

בין הארועים: מארש דונדורמה – תהלוכת נשפנים עוצרת נשימה, תיאטרון סיפור לילדים, קרנבל ברזילאי בקצב הסמבה, המופע של סבא וסבתא, תזמורת איש אחד, סיפורים לצלילי הקשת – מופע סיפורים מוסיקלי, מקקו – מופע קופים אנושיים, הכולל קצב אקרובאטיקה והומור ועוד הפתעות.

 

בימי הפסטיבל יערך במתחם הנמל יריד אמנים ותוצג תערוכת איורים בינלאומית בחסות אמנסטי.

פרטים על האירועים בנמל יפו בטלפון : 03-6832255

תוכנית הארועים תתפרסם באתר: www.namalyafo.co.il

 

בתיאטרון "נא לגעת" שבמתחם נמל יפו יוצגו בימי הפסטיבל חמש הצגות לילדים בבכורה.  

פרטים באתר: www.nalagaat.org.il

כרטיסים בטלפון: 03-6330808

 

נמל יפו, מהנמלים הקדומים בעולם, נמצא בתנופה של בניה והתחדשות, לקראת הפיכתו למתחם המיועד לפעילויות של תרבות, פנאי, מסחר ותיירות.  במסגרת התחדשות הנמל, משוקמת מעגנת הדייג, מחודשות הטיילות  ומשוחזרים המחסנים הייחודיים כך שיוכלו להיות אכסניה למגוון פעילויות. מידי שבת וחג מתקיימים בנמל יפו המתחדש מגוון פעילויות לציבור הרחב.

 


 

בואו לבקר במרכזי המבקרים של חברת "מקורות"

ברחבי הארץ - הביקורים ללא תשלום ובתיאום מראש

מחפשים בילוי מהנה וחינוכי לכל המשפחה?

חברת "מקורות" מציעה ביקור במרכזי המבקרים שלה ברחבי הארץ.

בואו לשמוע על משק המים בישראל,

לגלות איך מגיעים המים אל הברז ולסייר בשטח     

 

הסיורים ללא תשלום ובתיאום מראש

בחול המועד פסח יתקיימו סיורים בימים א', ב' (12-13 באפריל 2009) בין השעות 09:00 – 15:00. 

 

לקראת החג פתחה חברת "מקורות" קו חינם לתיאום ביקורים: 1-800-250-270

 

·               מרכז המבקרים "מעיינות הירקון"

 

צומת המים הראשי של המדינה - חוויה והפתעות מעל ובתוך האדמה

לצד כביש מספר 483, המחבר בין פתח-תקווה לראש-העין, חבוי בתוך האדמה צומת מים ראשי המווסת כל יום זרימה של שליש מתנועת המים של המדינה. לכאן מגיע "המוביל הארצי" מהכנרת וכאן הוא חובר לשני קווים גדולים וראשיים - קווי "ירקון-נגב", המזרימים מים עד מצפה רמון, ולקו נוסף וחשוב: "קו דן".

 

במרכז המבקרים הקיים במקום מציעה חברת "מקורות", באמצעות הרצאה והמחשות, מסע מרתק בעקבות המים. כאן שומעים המבקרים בין היתר על מצב משק המים ועל סוגי המים השונים: מים שפירים, מים מותפלים, מי שפכים מטוהרים, מי שיטפונות ומי מעיינות, מי תהום ומים עיליים, מים מליחים ומים ים מלוחים. לא כל הסוגים נועדו לשתייה, אך "מקורות" דואגת כי כולם יהיו שמישים. המבקרים שומעים על חשיבות החיסכון במים ועל הפתרונות והפעולות שנוקטת "מקורות" כדי לפתור את משבר המים.

 

כמו כן נערך סיור בתחנה ההיסטורית התת-קרקעית, המציגה את סיפור הקמת מפעל "ירקון-נגב" באמצעות סרט ותערוכת צילומים חווייתית.

לקינוח מתקיים סיור במעיינות הירקון החבויים מעבר לכביש, בתוך סבך האשלים והצומח.

 

משך הביקור כשעה וחצי. יש לתאם את הביקור מראש בטלפון מס': 9388961–03

·              מרכז המבקרים "אתר ספיר"

 

מרכז המבקרים באתר ספיר ממוקם צפון-מערבית לחוף הכנרת, צמוד לאכסניית הנוער "כרי דשא". האתר מציע לקהל הדרכה מרתקת הכוללת הסברים על הדרך של המים אל הברז; אספקת המים ועל השינוי המהפכני במערכת המים הארצית, שתאפשר הזרמת המים לכל הכיוונים בעקבות קליטת המים ממתקני ההתפלה המוקמים לאורך החוף; "מוביל המים הארצי" וסיפורים היסטוריים הקשורים להקמתו של המפעל הלאומי; מפלס הכנרת ואיכות המים. ההדרכה ניתנת מול דגם-חתך של "המוביל הארצי", ומלווה בסרטים בנושא בניית המוביל, איכות המים וחשיבות החיסכון במים.

הביקור כולל סיור בתחנת השאיבה החצובה בהר. בתחנה 4 יחידות שאיבה ענקיות, שמעלות את מי הכנרת לגובה של 250 מטר.

בנוסף ניתן לבקר במצפור צ'רה, המאפשר תצפית מרהיבה על הגיחון בנחל עמוד, אשר פועל לפי חוק הכלים השלובים.

 

משך הביקור כשעה וחצי.  יש לתאם את הביקור מראש בטלפון מס':  6714770- 04

 

·              מרכז מבקרים "תחנת שמחה"

 

"תחנת שמחה" נמצאת על כביש דורות-רוחמה, והיא אחת התחנות המרכזיות של "מקורות" בנגב. התחנה שולטת על חלוקת המים השפירים ומי הקולחים לשדות ומטעים, עיירות, קיבוצים ומושבים, מפעלי תעשייה, פארקים ואתרי תיירות.

התמודדות "מקורות" עם האתגר של אספקת המים לנגב החלה עוד לפני קום המדינה. מאז ועד היום פועלת החברה מתוך ראייה לאומית והכרה בחשיבות ההתיישבות והפיתוח בחבל ארץ זה.

הביקור בתחנה כולל הסבר איך מגיעים המים אל הברז; סקירה על מצב משק המים, על מקורות המים באזור ועל חלוקת המים המגיעים מהצפון אל אזורי הנגב השונים; צפייה בסרט; הדרכה וסיור במנהרת המשאבות, שהוסבה למוזיאון היסטורי מרשים.

עוד בשטח התחנה תצוגת אביזרי מים משנות ה-50 ואילך, הממחישה את התפתחות האמצעים הטכנולוגיים. אביזרים רבים פותחו ושולבו במתקני "מקורות", על בסיס הניסיון שנצבר בשטח: מגופים, שסתומי אל-חזור שסתומי אוויר, מתקנים לסגירת מגופים, מדי מים, אמצעי פיקוד וקשר.

במקום גם גן ארכיאולוגי יפה ומיוחד, של מוצגים מתחומים שונים.

 

משך הביקור באתר כשעה.

יש  לתאם את הביקור מראש בטלפון מספר : 6620650- 08

 

לפרטים נוספים ניתן להיכנס גם לאתר הבית של החברה: WWW.MEKOROT.CO.IL

 


 

משתלות גבעת ברנר עורכות סדנת בישול ללא תשלום

העוסקת בשילוב של זני בזיל במתכונים ולקישוט מנות

 

ביום שישי (24.4.09) משתלות גבעת ברנר עורכות סדנת בישול עם זני בזיליקום, שפתוחה לצבור ללא תשלום ומלווה בטעימות.

 

השף יוסי אלעד, ירצה וידגים על זני הבזיל השונים שמשמשים להכנת רטבים, ממרחים ומטבלים, בישולים, מאפים וסלטים. לבזיליקום מגוון של טעמים רבים כמו לימונית, פסטו, קינמון ועוד, בנוסף עליו משמשים גם לקישוט מנות עם צורות מגוונות וצבעים של סגול, אדום וירוק.

 

חלק המנות שיוכנו במהלך המפגש הם מטבל פסטו, ממרח זיתים ירוקים ובזיל, טחינה ירוקה מתובלת בזני ריחן, סוגי סלטים שונים, תיבול תבשילים בתבלינים טריים והסבר על היתרונות מול בתבלינים מיובשים. הוספת בזיליקום למרקים ויצירת קינוחים בתוספת תבלין כמו סורבה או סלטי פירות.

 

במשתלה יוצעו למכירה שלל של זני בזיליקום ועציצי תבלינים, שמתהדרים בפריחה יפה ומספקים תבלין טרי לאורך כל השנה. אין צורך בחלקת קרקע כדי לגדל גינת תבלין וניתן לעשות זאת באדניות עם אדמה בעומק של 30 ס"מ. למגדלי התבלינים מומלץ לחכות עם הקטיף כשלושה שבועות לאחר שתילת הצמח במקומו החדש, כדי לאפשר לו להיקלט בקרקע.

 

המפגש "בזיליקום מלך הגן" יערך ביום שישי 24 באפריל, בשעה 10:00 ואינו כרוך בתשלום. מומלץ להרשם מראש במשתלות בטלפון: 08-9443952.

 

 

 

  הגיבי על הכתבה                                  מעניין? שילחי לחברה

   

_______________________________________