בית נופש לנשים בלבד

יולי 2010

 

 

 

 

חזרה למדורהצרכנות

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

"גלילא – חדר משלך" הוא בית נופש חדש המיועד לנשים בלבד בכפר ורדים שבגליל המערבי. אסתי אדן, הייטקיסטית בעברה, הקימה את המקום במטרה ליצור סוג חדש של אירוח המשלב בין פינוק של צימר לבין "יחד" נשי בדגש על אירוח אישי מבעלת המקום והתפתחות אישית.

 

הרעיון, מספרת אסתי, הגיע מתוך צורך אישי שלה בעקבות מעגלי נשים בהם השתתפה ומתוך הבנת הערך המוסף הרגשי שמספקת חברותא של נשים.

 

"חברותא של נשים מעניקה לנו מימד מיוחד, מימד של ביטחון, פתיחות ואפילו תחושות של אחווה נשית, תחושות שאינן מצריכות מילים. במבחינה זו אין הבדל ביננו לבין הגברים שאוהבים כל כך ללכת למילואים. הספרים "האוהל האדום" ו "מעשה תמר" המתארים את חיי הנשים של פעם נתנו לי השראה כי הם מעבירים היטב את תחושת השייכות ואת האחווה שחשנו זו לזו בימים עברו כשגודלנו באוהל הנשים, כשכרענו ללדת, כשגידלנו את ילדנו וכשהזדקנו. אלפי שנים אחרי, סגנון החיים שלנו הלך והשכיח מאיתנו את תחושת השבטיות של פעם. גם החכמה הנשית שהיא רק שלנו השתכחה מאיתנו.  אבל אני מאמינה שגם היום, כשאנחנו בחברותא של נשים בלבד, מתעורר בנו הזיכרון הקדום של היותנו שבט נשים".

 

בחופשה, כמו בכל חופשה, אנחנו רוצות לעצור את המרוץ ולהתרחק מהלחצים היומיומיים המלווים אותנו. בחופשה של נשים בלבד אין צורך להראות טיפ-טופ, אפשר להיזרק קצת, לא נורא אם בגד הים זז בכניסה לג'קוזי, וגם לא נורא אם נחשוף את המשמנים שלנו, החל מגיל מסוים הרי רובנו מתמודדות עם עליה במשקל...

 

גלילא מציעה תכניות אירוח שונות כמו חופשת "החברות הטובות", חופשה "לאוהבות טיולים", חופשת "מזון לנפש" וחופשה ל"נשים על פרשת דרכים". כל תכניות האירוח כוללות ארוחות מסביב השולחן, סדנאות, התעמלות בוקר וספא מפנק.

 

כשהיא מספרת על החלום האישי שהוביל אותה לעשות שינוי כוון מהייטק לגלילא אומרת אסתי: "דמיינתי אותנו מסביב שולחן האוכל מדברות ומכירות נשים חדשות, ראיתי אותנו יושבות בערב סביב המדורה ומרגישות חופשיות באמת, מצליחות להשיל מסכות, ראיתי אותנו טוות מארג של קשרים וחברויות שיווצרו במהלך החופשה בגלילא ויימשכו גם הרבה אחר-כך, וביחוד ראיתי נשים שחוזרות ליום יום שלהן עם איזשהו ברק בעיניים, עם אנרגיות טובות ועם הידיעה שחופשה בחברת נשים, במקום שבו נשים מארחות אירוח אישי כמו של פעם – היא חוויה מיוחדת".

 

גלילא – חדר משלך, www.galeela.co.il   073-726-2778.

 

  הגיבי על הכתבה                                  מעניין? שילחי לחברה

   

_______________________________________