הנדי - וומן - גם נשים יכולות!

ספטמבר 2010

 

 

 

 

 

חזרה למדורהצרכנות

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

בין אם הבעל נמצא בחו"ל רוב הזמן או אולי משרת בצבא קבע רחוק מהבית, או שאין מסיבות כלשהם גבר בסביבה, אין זה אומר שאת אמורה להיות חסרת אונים כשהכיור נסתם או כשהחשמל קופץ, לא בכדי קיבלו הנשים אחריות גדולה של הבאת הדור הבא לעולם וגידולם למופת, אז החשמל קפץ? קטן עליכן!

 

כן.. כן... גם נשים יכולות לבצע את כל העבודות הטכניות בבית, גם נשים יכולות להתנהל מול בעלי מקצוע בתחומים שונים ולהבין את מהות התקלה והמחיר ההגיוני אשר נהוג לשלם בעבור תיקון הנזק, מדובר בטרנד אשר סוחף אחריו נשים רבות לתפוס פיקוד בכל הקשור לטיפול בתקלות הבית!

 

על מנת שתתפסי פיקוד ותתחילי להבין את השפה, עלייך להכיר מושגים בסיסיים ותקלות בסיסיות המתרחשות בתדירות גבוהה בין כותלי ביתך, המאמר אמור לספק לך טיפים שיסייעו לך להתנהלות יומיומית בתחזוקת הבית וטיפול בתקלות נפוצות ביותר, אנו ממליצים לך להעשיר את הידע שלך בהבנת מונחים בסיסיים על מנת להכיר קצת יותר טוב את עולם בעלי המקצוע.

 

תקלות חשמל:

תקלת חשמל הינה מקרה קלאסי של תקלות ביתיות, במידה והחשמל כבה באופן פתאומי, עלייך לבדוק האם מדובר בתקלה בביתך או שמא מדובר בתקלה אזורית, במקרה של תקלה אזורית מתקשרים לחברת החשמל לעדכן אודות התקלה ומקבלים מהם צפי לטיפול בתקלה. אם מדובר בתקלה בביתך בלבד, גשי אל ארון החשמל לאחר שניתקת את כל המכשירים הפועלים אשר צרכו חשמל בזמן בו קפץ החשמל. בארון החשמל הרימי את ה"פקק" (פיוז) אשר קפץ אם הוא אינו קופץ שוב מדובר בתקלה שנגרמה עקב עומס או עקב תקלה שיצר אחד המכשירים. אם החשמל ממשיך לקפוץ כנראה שלא ניתקת את הגורם הבעייתי ועלייך לגשת ולנסות להמשיך לנתק מכשירים הצורכים חשמל על מנת לאתר את מקור התקלה. אם כל זאת לא עוזר צרי קשר עם חשמלאים עליהם קיבלת המלצות והתייעצי עימם טלפונית לגבי מהות התקלה, נסי להבין מהם סדרי עדיפות של מחירים והזמיני בעל מקצוע אשר נשמע לך אמין ומחיריו הוגנים.

 

סתימה באמבטיה:

בדקי אם קיים גוף שיצר סתימה בפתח ניקוז המים, אם איתרת כזה נסי בעדינות למשוך אותו באמצעות ידך, אם את לא מצליחה היעזרי בפומפה על מנת לשאוב אותו החוצה ולהסיר את החסימה. אם הניסיון הזה לא עזר העזר בחומר לפתיחת סתימות, הקפידי על קריאת הנחיות השימוש ופעלי לפי ההנחיות. לא עזר? בקשי המלצות על אינסטלאטור אמין והתייעצי עימו לגבי מהות התקלה.

 

סתימה בכיור:

הטיפול דומה לטיפול  בסתימה באמבטיה, כאן תוכלי לנסות לפני שאת פונה לאינסטלאטור לפרק את סיפון הכיור ולנקות אותו,

 

הניאגרה מטפטפת..

ככל הנראה מדובר בהתבלות של גומיית השסתום, גשי לחנות לחומרי בניין ורכשי גומייה חדשה.

סגרי את ברז המים של הניאגרה, רוקני את מיכל הניאגרה (פשוט הורידי את המים עד שהניאגרה תתרוקן לגמרי). בדקי היטב כיצד מחוברת הגומייה כרגע על מנת שתדעי כיצד להרכיב את החדשה במקומה, כעת הסירי את הישנה והרכיבי את החדשה לאחר שניקית היטב את האזור.

 

אנו ממליצים לך לקרוא מאמרים העוסקים בתחזוקת הבית, כגון אינסטלציה, עבודות חשמל, עבודות גבס ועוד.. הבנת התחום והתקלות האפשריות יקנו לך עצמאות ולהיפרד מהתלותיות אותה אף אחת לא ממש אוהבת!

 

  הגיבי על הכתבה              מעניין? שילחי לחברה

   

_______________________________________