מוצאים אהבה עם רות פרי

ג. מי משלם?

מאת: רות פרי

 

 

רות פרי

הכוח של הביטחון

להיות פתוחים להזדמנויות

 

 

 

עוד על זוגיות:

זוגיות עם הפרעת קשב

בן זוגי מעצבן אותי!

כשאנחנו מאוהבים אנחנו מושכים יותר

יום העצמאות שלי

מה באמת הורס לנו את האהבה?

רשת קשר

ט"ו באב - מהמקורות למציאות

אהבה זה (מאד) כואב

דניאלה לא מתנדפת

אהבה בעיני המדע

רישיון לאהבה וזוגיות

נשים מתבוננות בעצמן

אלמנים בצרות

סוד הקשר המודע

המדריך למתגרש\ת: לשרוד את החגים

 

פנויים\פנויות

 

בדורי, כשהרומנטיקה עוד היתה טהורה, הגברים נתנו את הטון. הם היו השרמנטים והתחילו עם הבנות, הם לקחו אותן לדייט, אספו במכונית, השקו, האכילו, שילמו והאשה היתה יותר פסיבית, וזורמת לכיוון שהיחסים לוקחים אותה.

לעניות דעתי פעם היה יותר.. "תום", נקרא לזה כך, ביחסים. הכל היה יותר טהור הרומנטיקה היתה במייטבה ואילו היום תחום הזוגיות נראה פרוץ יותר- גם לטוב וגם לרע.....
הגברים לא ממהרים להתחיל עם בנות, לא ממהרים להעניק, לשלם ושלא נדבר על רומנטיקה... היחסים פתוחים וחופשיים עד שמישהי באמת מתאימה מגיעה וממסדת אותם.

נשים עומדות יותר על שלהן - מתחילות עם גברים, מפרנסות גברים, עצמאיות יותר, מביאות ילדים כאמהות חד הוריות, נהנות ממין מזדמן...
על זה יעיד גיל הנישואין הממוצע  שעולה מידי שנה והקושי במציאת בן זוג מתאים.

 

מתוקף השינויים שחלו בדורות האחרונים.. מהן המוסכמות ה"מודרניות" לגבי מי צריך לשלם בפגישות?

אני נתקלת בשאלות הקשורות לפן הכלכלי לא מעט...
ישנם גברים שאני פוגשת שאומרים לי שנמאס להם שמצפים מהם לשלם בדייטים, הם רוצים להעניק הרבה לבחורה שהם אוהבים, אך לא להרגיש "מנוצלים" במידה, וגם לא להתייחס לכל בחורה חדשה כמעמסה כלכלית,

ואילו יש את אלו הגורסים כי הם לא מוכנים שהבחורה תביא את הארנק כשהיא איתם, ולא נותנים לה לשלם כלום...הם רוצים לתת לבחורה להרגיש מלכה בכל דרך ולא משנה להם המחיר.
 

נשים מתחלקות בעיני גם לשני סוגים. העצמאיות יותר, אלו שיתחלקו וישלמו בפגישה הראשונה על עצמן כי הן לא רוצות להרגיש "חייבות" לגבר אלא לתת הרגשה של שיוויון ושאי אפשר "לקנות" אותן כל כך מהר ואילו יש את אלו שמחכות שישלמו, ויעשו בשבילן.

 

אני חושבת שכל דיעה המתאימה לראייתך האישית היא נכונה עבורך.

אבל, בואו נהיה ריאליסטיים לרגע. לא יתכן שצד אחד תמיד יממן והשני ישב ויקבל שכן יחסים הם GIVE AND TAKE שלא נדבר על מצב הכיס המשתנה מאדם לאדם... צריכה להיות הרמונייה מסויימת ושוויון בו יש גם קבלה וגם נתינה, אם כלכלית ורגשית.
כשאנו מביטים על הסוגייה הזו בראייה של קשר חדש חשוב לבחון כל מקרה לגופו ולהיעזר במבחן של כמה פגישות בכדי לראות אם האדם מתאים למה שאנו באמת מחפשים.


לעניות דעתי על הגבר לשלם בפגישה הראשונה. זו התנהגות של ג'נטלמן, מראה כבוד והיא גם משקפת את הרצון של אחד להעניק ונוגדת "קמצנות" - שזו תכונה שאינה תמיד מועילה.. (לצורך הבהרה — איני ממליצה לקבוע ודאית לגבי רוחב כיסו של בן זוג פוטנציאלי על סמך פגישה אחת..) אבל שוב, אין כל רע בכך ששני בני הזוג יתחלקו בתשלום בפגישה, שתיים הראשונות. בעיני התנהלות שכזו מראה על בחינה וגישוש מסויים וזהיר, שאין בו כל רע.

 

אני ממליצה לדעת מה אנו רוצים ומחפשים בפגישה, ולהתמקד באישיות של האדם האם הוא מעניין אותנו, מושך אותנו, האם הוא מקרין מה שאנחנו מחפשים בבן הזוג? ולא לייחס לפן הכלכלי חשיבות מכרעת ובוודאי שלא בהתחלה.

  

עד הפעם הבאה,

שלכם

רות פרי.

 

 

לכתבה מס. 1: להיות פתוחים להזדמנויות

לכתבה מס. 2: הכוח של הביטחון

___________

הכותבת הינה רות פרי יועצת זוגיות ושדכנית 25 שנה – 03-5444832

רות פרי, בוגרת לימודי פסיכולוגיה ואומנית, בוגרת מכון אבני.
בבעלותה החברה המובילה בישראל, המתמחה בהיכרויות אישיות משנת 1981.
יועצת זוגיות ומאמנת מקצועית שהשתתפה בעשרות תוכניות טלויזיה ורדיו, כנסים והרצאות, עובדת בשיתוף פעולה עם ארגונים גדולים, מוסדות חינוך, מפעלים ומקושרת עם ראשי קהילות יהודיות בכל העולם ועוד.

 

אי מייל לשאלות: ruthperi@zahav.net.il

 

  ____________________

הגיבי על הכתבה באתר                                               מעניין? שילחי לחברה   

 

 

_____________________________________________