ד"ר מירה חניק, יועצת אירגונית, תעסוקתית ורוחנית

        

 

 
פעילויות לדוגמה:

 

קורס ב"הכשרת מאמנים אישיים בשיטת 'להתחבר לעוצמה"

(2007-2013).

 

קורס אימון אישי ייחודי במסגרת יחידת השתלמויות של האוניברסיטה הפתוחה, בשיתוף עם נועה באומן, רכזת אקדמית, ובשילוב מנחות ומאמנות נוספות. הקורס מתקיים אחת לשנה ומיועד לאנשים בעלי תואר ראשון וניסיון רלוונטי. מקנה למשתתפים כלים מגוונים לעבודה באימון אישי וקבוצתי ומיומנויות מקצועיות שיסייעו להם ליצור פריצת דרך אישית ומקצועית. הלמידה בקורס היא חווייתית-התנסותית ומשלבת תיאוריות ולמידה מתוקשבת בשיטה הידועה של האוניברסיטה הפתוחה. כמו כן, יתנסו המשתתפים בתהליך האימון האישי - כמתאמנים - ע"י מאמנ\ת מוסמכ\ת, ובניהול תהליך (פרקטיקום) של אימון אישי - כמאמנים -  תוך קבלת הדרכה (סופרויז'ן) ע"י מנחות הקורס. הקורס בהיקף של 140 שעות לימוד וכולל עבודה מתוקשבת על פי הגישה של האוניברסיטה הפתוחה. מסיימי הקורסים שנערכו ב- 2007-2013 קיבלו תעודת מאמן אישי. קיראו משוב על החווייה שעברו. 

 

קורס ב"פיתוח מנהיגות והעצמה אישית" לנשים בתפקידי חינוך (2003, 2004, 2005, 2006)

 

מפקחת במשרד החינוך הזמינה עבור קבוצה של  נשים בתפקידים חינוכיים קורס חווייתי  העוסק בפיתוח הפוטנציאל האישי, העוצמה הפנימית  והמנהיגות האישית.  הקורס, שפותח והונחה ע"י ד"ר מירה חניק, התמקד בעיקר בגילוי ובפיתוח מיומנויות רלוונטיות לתפקיד הניהולי-חינוכי ובחיזוק העוצמות והכישורים האישיים של המשתתפות בדרכים חווייתיות ומשחקיות.

 

סדנה להעצמה ולפיתוח מנהיגות לנשים ברשות מקומית

 (נובמבר 2003; נובמבר 2004):

 

יועצת ראש העיריה לקידום נשים הקימה "בית ספר למנהיגות", בו לומדות 42 נשים (בשתי קבוצות נפרדות), קורס בן 64 שעות (16 מיפגשים של 4 שעות כ"א), המיועד לחברות מועצת הנשים של העיריה, ולמנהלות ועובדות בעיריה. הקורס מורכב מסידרה של הרצאות (ע"י מרצים מתחומים שונים, פוליטיקאים ואנשי ציבור אחרים), וסדנאות (בהנחיית ד"ר מירה חניק). התכנים בסדנאות מועברים באופן חווייתי-התנסותי.

בשנות הלימודים 2003 ו- 2004 ריכזה והנחתה ד"ר מירה חניק קורסים נוספים ברשות עירונית אחרת, המבוססים על רציונאל דומה. בכל קורס למדו 20-25 נשים, שבסיומו הקימו בעצמן (כתוצר של הקורס) פורומים קהילתיים לטובת נשים בקהילה. קורסים אלה הוכתרו בהצלחה גדולה ע"י הרשות העירונית.

 

 

 

תגובות ומשוב של משתתפות\ים בקורסים, סדנאות ואימון קבוצתי

 

מירה היקרה

תודה על השתלמות נהדרת. היה גם כיף וגם משמעותי מקצועית.

אני מודה לך באופן אישי על זה שפתחת דלת בדיוק כשהייתי מאד סקרנית להציץ לשם ועל האווירה המיוחדת שיצרת בתוך הקבוצה.

עוד תודה על היכולת להרגיש,  והרצון לעזורגם כשזה לא היה רשום בסיליבוס

מחכה לפגישה הבאה,

צלילה ("מדריכות אלה"),


 

למירה היקרה !

כפי שכבר ציינתי במפגש האחרון, יצאתי נשכרת מכל המפגשים, לקחתי עמי צידה לדרך שכיום יותר קלה וברורה, (...) התעשרתי , וגיליתי את הסוד בזכותך ובזכות הקבוצה, אני מקווה שנפגש בקרוב ונמשיך בתהליך בו התחלנו.

בברכה, א.ל.


 

למירה,

היית כתף תומכת ואוזן קשובה, בכל שמונת הימים. תודה על היותך אדם שעליו אפשר לסמוך, אדם היודע לעזור ובכל מצב לתמוך. מי ייתן שהאור בחייך ימשיך להאיר את דרכם של הזקוקים לך ולתמיכתך כשם שהשמש והכוכבים זורחים בשמיים.

בהערצה, א.ר., משתתפת בסדנת העצמה אישית.

 


 

פתחת לי הרבה דלתות וסגרת אחרות. הרבה דברים הבנתי והרבה למדתי...

בתודה, א.מ., משתתפת בסדנת העצמה אישית .

 


 

מירה יקרה, עזרת לי  מאד להשקיע תובנות, לחזק אחרות לשקף דברים בחיי. עשית זאת בדרך תומכת, מכילה ומבינה - תודה על הכל,

צ.מ., משתתפת בסדנת העצמה אישית.

 


 

תודה עבור הקורס הנפלא.  למדתי כל כך הרבה.  התרגילים שהבאת לנו סיפקו לי הרבה חומר למחשבה ולהרהור.  כל יום חזרתי הביתה עם זוויות שונות מהן אני מתבוננת בחיי... אני מודה לך על החוויה.

באהבה ובחום, מ.

 


 

מירה יקרה, אני שמחה על הזדמנות לפגוש נר שיאיר את דרכי. אני בטוחה שהנר ימשיך לדלוק עבור עוד רבים אחרים. אשתדל להעביר הלאה.

באהבה והערצה,

מ.א. משתתפת בסדנת העצמה אישית.


המון שלום,

הסדנא שעברנו איתך (...) הייתה מאד משמעותית מבחינתי, והאמת היא שלתובנה זו הגעתי ממש ממש לאחרונה. במהלך הסדנא הרגשתי שבעצם את התהליכים החשובים עם עצמי כבר השלמתי לפני כן. היום ברור לי שזה הגיע בנקודה חשובה כי הסדנא מבחינה זו היוותה מעין "מלטשה", חידדה קצוות ולא נתנה לי לעגל פינות. היכולת או אולי בעצם האומץ להסתכל פנימה ולהחליט ללכת עם מה שמוצאים בפנים. זה להרגשתי מסכם הכל. היכולת הזו נתנה לי את הכלים להתמודד עם החלטה לא קלה...

ושוב, מנצלת את ההזדמנות לעוד תודה, על השנה שחלפה, שחלק ממנה הפך למאד מוצלח בעזרתך.

ה.פ., משתתפת בקבוצת אימון .

 

להזמנת סדנה, קורס, הרצאה (לקבוצות)  או אימון אישי (ליחידים):

ד"ר מירה חניק,

טלפון: 054-7945567

פקס: 09-746-1729

אימייל:  mirajenik@gmail.com

 

________________________________________