העסק שלך

 סידרת מאמרי הדרכה להקמה ופיתוח של עסק חדש

 

מיהם הכוכבים שלך? שיטה לאיתור מנצחים

מאת: ד"ר מירה חניק

 

 

עוד בנושא זה:

העסק שלך

האם כל אחת יכולה להצליח?

איך תבני עסק משגשג

שווקי את עצמך חינם ברשת

בואי נעשה עסק משלך

עסקאות ברטר

בלוג לקידום העסק שלך

עצות רגישות לניהול עסק

המיתון כבר כאן!

ואלה שמות

מיתוסים על יחסי ציבור

 

הכסף שלך:
מסגרת האשראי שלנו 2006

אישורי שהיה לפחד

לשמור על ערך הכסף

לא גומרים ת'חודש

ענייה עשירה ומבוססת

הבנק לא מאפשר להגדיל את האוברדרפט

איך אוכל להמשיך ברמת החיים שלי?

את מחליטה כמה מס לשלם!

 

מהי הדרך בה את מאתרת ומגייסת עובדים חדשים לעסק שלך? באיזה כלים את בודקת אם עובד מתאים לנהל? האם יש לך דרכים לדעת מי מעובדייך הוא נכס חשוב לאירגונך, ועליו כדאי לך לשמור?

 

בין אם את משתמשת בחברת השמה ומיון כדי לגייס עובדים חדשים או לעשות שינוי ארגוני כגון קידום לדרג ניהולי, ובין אם את סומכת על האינטואיציה האישית שלך, ניתן בבירור להבחין באנשים המיוחדים ש"יש להם את זה" - אנשים שבלי קשר לתחום העיסוק שלהם, כדאי להעסיקם או לקדמם, משום שהם בעלי תכונות העושות אותם ל"מנצחים".

 

מנצחים הם נכס חשוב לכל עסק או ארגון. הם-הם האנשים אשר יורידו עבורך את השמש והירח. איתם כדאי לך לצעוד אל האלף השלישי, כי הם יהיו המובילים לעסקים טובים יותר ולהצלחה ארגונית.

 

ההבנה לגבי אותן תכונות מבחינות היא חשובה מאד, משום שהיא מאפשרת לך לנפות החוצה את ה"לוזרים", ולחזר אחר ה"ווינרים", אשר יקדמו את האינטרס של החברה שלך. הנה מספר רעיונות לגבי תכונות אופי ומאפיינים שכדאי לשים אליהם לב אצל אנשים שאת שוקלת להעסיק או לקדם לתפקיד בכיר יותר:

 

      דימוי עצמי גבוה - ל"מנצחים"  יש דימוי עצמי חיובי.  הם תופסים את עצמם כבעלי יכולת ובעלי ערך, ופשוט מעריכים את עצמם כמוצלחים וטובים. הם יודעים שביכולתם להשיג מה שהם רוצים, משום שהשגיהם תלויים בעיקר ברצונם שלהם. כדאי לך להעסיק ולטפח אנשים כאלה, משום שהם יגשימו את הדימוי העצמי הגבוה שלהם, ויעניקו לאירגונך תדמית דומה.

 

      לקיחת אחריות - "מנצחים" הם אנשים ש"ממציאים את עצמם":  אין להם עניין להיות כמו אחרים, אלא להתנסות בעצמם ולקחת אחריות על התנסויותיהם. ל"מנצחים" יש גם מודעות לעולמם הריגשי (אינטליגנציה ריגשית), הם מקבלים אחריות מלאה על חייהם ועל מצבים הקורים להם, ולוקחים יוזמה לתקן את מה שניתן לתקן

 

      אופטימיות - אנשים אלה  מסוגלים לראות את החצי המלא של הכוס, להסתכל על אירועים מצידם החיובי, ולקבל כל התנסות כמתנה. הם מכירים את עיקרון הנבואה המגשימה את עצמה: הם מתרחקים מדברים ומאנשים שליליים, ומפקחים על מחשבותיהם ודמיונם כדי להשיג את החיובי.

 

      קביעת יעדים - "מנצחים" מציבים לעצמם מטרות ומבצעים! הם  אינם מצפים שאחרים יארגנו עבורם את החיים. הם לא מחכים שהדברים יקרו להם, וגם לא סומכים שאחרים יחליטו עבורם.  אנשים אלה  לא נותנים לחיים לשלוט בהם, אלא מציבים לעצמם מטרות בחיים הפרטיים, בעבודה, במשפחה ובעסקים, ומיד יוצאים כדי להגשימן. ומי לא היה רוצה אנשים כאלה לצידו?

 

      גישה של אמון ופירגון - הרגשת ביטחון בחיים ואמון בזולת, היא בסיס חשוב כדי  להצליח! ל"מנצחים"  יש אמון בזולת וביחסים הרמוניים, והם מצפים תמיד לטוב ביותר, אולי משום שהם בעצמם ראויים לאמון. הם מפרגנים, מעוניינים תמיד לעזור, ויוצאים לחיים עם גישת "אני בסדר, אתה בסדר". הם מסוגלים לראות את המצב דרך עיני הזולת, להיכנס לנעליו, וליצור תקשורת טובה עם סביבתם.

 

      צמיחה תמידית ושלווה פנימית - "מנצחים" מוצאים תמיד דברים מהם אפשר ללמוד, להתפתח ולצמוח. לכן, כאשר משהו לא מסתדר, הם בודקים מה אפשר  ללמוד מזה, במקום לכעוס על עצמם או להאשים אחרים. הם בוטחים ביכולתם לפתור בעיות וליצור מצבים של ניצחון. אנשים כאלה נכנסים ללחץ פחות מאחרים, ומתמודדים טוב יותר. שווה גם להשקיע בהם, כי הם מתפתחים ולומדים לשפר את חייהם, וכמובן את אקלים האירגון שלהם. הם תמיד עושים את המיטב האפשרי בכל מצב.

        

      עכשיו את בוודאי אומרת לעצמך: הרי אני לא פסיכולוגית מדופלמת, אז איך אדע לזהות תכונות אלה? שימי לב לדקויות בהתנהגות ובתקשורת של המועמדים שלך. הקשיבי לתגובותיהם ולדרך בה הם מציגים את עצמם לפניך. המנצחים בולטים בתוך ההמון! הם בעלי חשיבה, התנהגות וערכים שונים וייחודיים. אלה הם הכוכבים שלך, שאיתם את רוצה לנצח. לכי ואתרי אותם!

 

  ____________________________

תגובות: כיתבי אל האתר                                           שילחי לחברה

 

__________________________________________