מנהלת בעולם של גברים

מאת: לוטן תדמיות

 

עוד במדור עבודה:

זכויות העובדת בטיפולי הריון

האם את מנהיגה?

הורות כבית ספר לעסקים

האם את מנהלת רוחנית?

האם אוכל לחזור מחופשת הלידה?

כיצד נפרוץ את תקרת הזכוכית?

למה את נשארת בעבודה שלא מתגמלת?

האם כדאי להיות עצמאית?

המעסיק הבוגדני

מאבטלה לתעסוקה - סיפורו של אימון

צווארון ורוד

איפה אתם בשבת?

רגע קטן של אור

שיחת הקוף

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

מידי יום אנו מתמודדות עם ה"קושי" שנובע מהיותנו נשים בעולמם של הגברים המלא בקודים שלהם, בשפה הייחודית להם, הבדיחות הפנימיות והפחד הגדול מדריסת רגל של אישה בטריטוריה שלהם בעידן החדש שאני נורא אוהבת נשים מקבלות יותר כבוד והערכה ובהחלט מסוגלות לעמוד על שלהן. היו לי מספר שאלות בראש והחלטתי לראיין את יעל לוטן מנכ"ל לוטן תדמיות בע"מ מאחר שהיא מזה כעשרים שנה נמצאת בעולם התקשורת והעסקים ובהחלט למודת ניסיון בתחום על שאלות בסגנון האם באמת לאישה יש קושי בעולם של גברים?,  איך באמת מנהלים גם קריירה משגשגת וגם בית עם משפחה? האם קל לחתום עסקה עם גברים? עונה יעל לוטן בכתבה הבאה.

 

עד כמה מסובך (אם בכלל) להיות מנהלת בעולם של גברים?

זאת התמודדות יומיומית, יש לה צדדים חיוביים וצדדים שליליים ובהחלט צריך לדעת לנווט לשים את הרגישות והפגיעות בצד ולהבליט את המקצוענות ואת היכולת.

 

במה לדעתך יכול לבוא לידי ביטוי השוני בין אישה לגבר בעסקים?

האמת יש לי דעה שבודאי תעורר מחלוקת רבה במיוחד אצל נשים, אני מאמינה יש דברים יותר חשובים מן השאלה הזאת שעושים מנהלת טובה או לא, והם קשורים לתחומים של אתיקה, מיומנות, חריצות. ובכל זאת אני מאמינה שעולם בניהול נשי היה הרבה יותר נעים, פחות מלחמות, ויותר אהבה!!

 

האם נתקלת בסיטואציה בעסקים שהיותך אישה השפיע על עסקה מסוימת לטובה או לרעה?

יש מצב נתון שהוא קשה שאישה מקבלת פחות הערכה מקצועית על עבודתה מאשר גבר וזה מתבטא בקודם כל בשכר, הייתי בסיטואציות שלא קבלתי תקציב וגבר קיבל למרות שהגשנו אותה הצעת מחיר וזה פגע. כיון שתחום יחסי הצבור הוא צמוד למנכ"ל יש כאלה שמעדיפים לווי של גבר ולא של אישה, כל אחד משיקוליו הוא, או משיקולי אשתו בבית....:)

 

מה מנהלת חייבת לדעת לפני הכל?

מנהלת צריכה להיות מקצועית, להבין מה זה אומר לנהל – שאנשים ילכו אחרי ההוראות שלך יעזרו ויבצעו אותן בהצלחה, היא צריכה להבין את החוקים , צריכה לדעת להתמודד בקלות עם כל סוגי בני האדם. ולשאוף תמיד קדימה!

 

ידוע שיחסי ציבור זה מקצוע נורא תובעני איך את מצליחה לשלב בין הבית לקריירה?

זאת שאלה ששואלים אותי כל הזמן וזה באמת לא פשוט, אצלי הבית ובעבודה זה ביחד, לאורך כל השנים הבנות שלי היו חוזרות מהגן ואחר כך בית ספר באות למשרד לאכול צהריים להכין שעורי בית, אחר כך הן עבדו אצלי בחופשים, תמיד שתפתי אותן אחרת לא הייתי יכולה להצליח. מה גם שאני לבד.

 

איזה טיפים את יכולה לתת לאישה בעולם של גברים, לדוגמא שותפה בין שותפים?

לא להתפשר בשום מקרה על השלמות האישית שלך כאישה וכאדם. להיות מקצועית ולעמוד על שלך, לקחת אחריות גדולה על כל האזורים בחייך!

 

האם גברים באמת מאוימים על ידינו הנשים או שזה קיבעון מחשבתי של שנים?

אינני מאמינה בהכללות, יש גברים מאוימים ויש נשים מאוימות, מי שמפחד או שיש לו מה להסתיר תמיד ירגיש מאויים, לא?

 

על סמך מה את בוחנת שותף לעסקה? "אינטואיציה נשית" או עסקים גרידא?

אני בוחנת שותף לעסקה על סמך נתונים וידע רב שיש לי, אני בודקת את האתיקה של הבו אדם ואת היכולת שלו, אינטואיציה נשית היא ידיעה ברורה של מה נכון ומה לא!

 

מהי אבן הדרך על פיה את פועלת לאורך השנים?

אבני הדרך שלי הן, לשפר את עצמי והסובבים אותי כל הזמן, לעשות את המדינה שלי מקום יותר טוב לחיות בו, לתת לאנשים כלים להצליח, לעודד הצלחה ומעשים טובים. ולהיות מקצוענית יותר ויותר במה שאני עושה.

  

מראיינת: קרין ויצמן

              מנהלת יחסי ציבור בחברת לוטן תדמיות.

     הגיבי על הכתבה                                          מעניין? שילחי לחברה

 

__________________________________________