מבצע "אות המעסיק המתקדם"  2008 יוצא לדרך

מאת: המערכת

 

 

עוד במדור עבודה:

לשחות עם כרישה

אנרגיה טובה בעבודה

משפחה או עבודה - קונפליקט

לכוון למטרה

איך נצמצם את פערי השכר בין גברים ונשים

מנהלת בעולם של גברים

זכויות העובדת בטיפולי הריון

האם את מנהיגה?

הורות כבית ספר לעסקים

האם את מנהלת רוחנית?

האם אוכל לחזור מחופשת הלידה?

כיצד נפרוץ את תקרת הזכוכית?

למה את נשארת בעבודה שלא מתגמלת?

 

 

 

 

מבצע "אות המעסיק המתקדם" לקידום נשים בעבודה לשנת 2008 יוצא לדרך זו שנה חמישית ברציפות.

ועדת שיפוט המורכבת מבכירים במשק ובציבוריות הישראלית תיבחר את המעסיקים אשר מעודדים קידום וטיפוח הון אנושי נשי במקום העבודה .

מעסיקים מכל המגזרים מוזמנים לקחת חלק ולהשתתף במבצע.

 

 מתוך הכרה מוכחת בפוטנציאל הטמון באוכלוסיית הנשים בעולם העבודה, ולנוכח מציאות של  אי השוויון השורר בעולם העבודה הישראלי יזמה שדולת הנשים בישראל בשיתוף עם התאחדות התעשיינים בישראל, פורום נשים בתעשייה, איגוד לשכות המסחר, נציבות שירות המדינה ומרכז השלטון המקומי, את מבצע הענקת "אות המעסיק המתקדם" למעסיקים שואפי מצוינות מכל הסקטורים - המגזר הציבורי, הפרטי והעסקי, המוקירים את היתרונות שבהעסקת נשים בעמדות בכירות. המבצע, מיוזמתן של צביה כהן (לשעבר מ"נעמת" ) וד"ר מירה חניק, יועצת אירגונית המתמחה בנושאי מיגדר באירגונים, קרם עור וגידים עוד בשנת 1994 - בגירסה קודמת. שדולתהנשים בישראל "הרימה את הכפה" ונתנה את הגיבוי והניהול לקיום המבצע השנתי בשנת 2001.

 

יש לציין  שחלקן של הנשים בשוק העבודה הישראלי הוא כ- 48%, אולם רק 26% מכלל הנשים העובדות,  נמצאות בעמדות ניהול, ובקרב המכהנים בדרגת מנכ"ל, מהוות הנשים כ-10% בלבד.

 

"אות המעסיק המתקדם", בעידוד שר התמ"ת אלי ישי, נועד לשבח ולציין מעסיקים המקדמים נשים תוך הפניית תשומת לב ומשאבים לצורכיהן המיוחדים. מעסיקים מוזמנים לקחת חלק בפרויקט ולהשתתף בסקר מיוחד שמטרתו איתור מעסיקים המצטיינים בעידוד ההון האנושי הנשי. האות יוענק למעסיק המצטיין באירוע מיוחד שיתקיים בבית הנשיא.

 

בת שבע שטראוכלר, סגנית יו"ר שדולת הנשים ומרכזת הפרויקט: "מטרתו של מבצע אות המעסיק המתקדם, היא ליצור מודעות בציבור הישראלי לחשיבות הלאומית הטמונה במימוש הפוטנציאל המקצועי של נשים במקום העבודה, בקידום נשים על בסיס יכולתן המקצועית לתפקידי ניהול בכירים וביצירת אקלים ארגוני ידידותי לנשים. אני מזמינה את בעלי העסקים לקחת חלק במבצע".

 

 "אות המעסיק המתקדם"  ניתן זו השנה החמישית ברציפות למעסיקים מהמגזר הציבורי, הפרטי והעסקי. בין בעלי העסקים שזכו בשנים הקודמות ב"אות המעסיק המתקדם" נמנות חברות כמו חברת "טבע", רשת מלונות "ישרוטל", "נס טכנולוגיות", משרד הבריאות, מועצה מקומית שוהם, עיריית כרמיאל, משרד הבינוי והשיכון ועוד.

 

אות המעסיק המתקדם מיועד לארגונים המונים למעלה מ- 100 עובדים.

על מנת להיכלל ברשימת בעלי העסקים המקדמים את ההון האנושי נשי, יש למלא שאלון השתתפות עד סוף חודש יוני.

לקבלת השאלון, יש ליצור קשר עם שדולת הנשים בטלפונים: 03-6123990 או 052-2440990.

 

 

   הגיבי על הכתבה                                          מעניין? שילחי לחברה

__________________________________________