התפתחות אישית דרך יחסים טובים בעבודה

מאת: שירה דרורי

עוד במדור עבודה:

אבטלה - הפנאי החדש

להשיג עבודה בזמן מיתון

חושדים שאתם מועמדים לפיטורין?

אות המעסיק המתקדם

עוד על הצלחה בראיון עבודה

לשחות עם כרישה

אנרגיה טובה בעבודה

משפחה או עבודה - קונפליקט

לכוון למטרה

איך נצמצם את פערי השכר בין גברים ונשים

מנהלת בעולם של גברים

זכויות העובדת בטיפולי הריון

האם את מנהיגה?

הורות כבית ספר לעסקים

האם את מנהלת רוחנית?

האם אוכל לחזור מחופשת הלידה?

כיצד נפרוץ את תקרת הזכוכית?

למה את נשארת בעבודה שלא מתגמלת?

 

 

 

 

בתנאים של לחץ או לוח זמנים צפוף במיוחד קשה מאוד לשמור על יחסים אישיים תקינים עם העובדים שלך או עם הקולגות סביבך. לפעמים, האווירה התחרותית מכרסמת בקשרים החברתיים ואת מוצאת את עצמך בסוג של משחק אסטרטגי, בו עליך להחליט בכל צעד מחדש האם להתקדם על חשבונו של מישהו אחר או להישאר מאחור.


אבל הגישה הזו לא רק שאינה בריאה לנפש, היא גם מעכירה את האווירה במשרד. מלבד זאת, מי אמר שצריך להתקדם לבד? למה לא להתקדם ביחד? אם תחתרי לעבר גיבוש אמיתי בין העובדים שלך, או תשאפי לבניית מערכת יחסים יציבה עם עמיתים לעבודה תגלי במהרה שזו הדרך הכי טובה להצלחה.


צמיחה והתפתחות אישית דרך יחסים טובים בעבודה – איך עושים את זה ? לפניך מספר עצות יעילות וישימות.

 
בונדינג עם העובדים שלך

לכל בוס יש גישה אחרת. יש בוסים שהם חברים, יש ששומרים על דיסטנס, אבל האיזון הוא זה שקובע. את יכולה להיות קרובה לעובדיך, אך גם לדעת מתי לנהל אותם. בכל מקרה, ברגע שלעובד יש זיקה למשרד שלך ואחריות כלפיך וכלפי העבודה שלו הוא ייתן מעצמו יותר למען העסק, וגם לך יהיה על מי לסמוך בעת היעדרותך מהמשרד או כשהדלת של חדרך סגורה.

 

לשמור על קשר: כדאי להתחיל כל יום עבודה בשיחה קצרה עם העובדים, לשאול לשלומם וגם לברר היכן הדברים עומדים. אם את מעדיפה, את יכולה לקבוע פגישת עבודה שבועית או יומית עם כל עובד בנפרד כדי לעבור אתו ביחידות ובשקט על המשימות, לענות לשאלות שלו ולייעץ לו כיצד להתמודד עם הלקוחות או עם המשימות הניצבות בפניו. ברגע שתסמכי על מישהו באופן אישי יהיה לך גם קל יותר לשלוח אותו לפגוש לקוחות במקומך או להתמודד עם משימות שעד כה עשית בעצמך, רק כי לא מצאת את הבן אדם המתאים לתפקיד.
 

לפרגן כשצריך: גם כשאת מרוצה מעובד חשוב לא להיות אדישה, אלא לפרגן ולתגמל בהתאם. ניתן לעשות זאת באופן אישי או ליד יתר העובדים, אבל לא תוך כדי השוואה חלילה לעובדים שהם פחות טובים. הקפידי להתייחס לכל עובד בפני עצמו.
 

המנוי זמין: חשוב מאוד להיות נגישה עבור העובדים שלך: לא להעלם, להישאר זמינה עבורם כשהם מתקשרים או מסמסים, ולחזור במהרה להודעות או מיילים שהם שלחו כדי לגרום להם להרגיש בנח לתקשר אתך.
 

להשקיע בעובדים: חשוב מאוד להשקיע בהתפתחות האישית של כל עובד ואם שמת לב ליכולות מסוימות שדורשות חיזוקים או לפוטנציאל בלתי ממומש, חשבי על דרך יצירתית לסייע לאותו עובד להתקדם. דרבני אותו לקחת קורסים מקצועיים או סדנה מיוחדת או הציעי לו לקבל ממך הנחייה אישית ממך, כשאת זו שמכשירה ומלמדת אותו על תוכנה מסוימת במחשב או באו נושא חדש שיסייע לו גם בעתיד וגם לפיתוח עבודתו בעסק. למשל, ישנם עובדים שמתקשים להשתלט על הזמן, שליחת עובד לקורס לניהול זמן על חשבון המשרד תסייע לו להתנהל נכון גם בחייו האישיים וגם במשרד, ההספק של עבודתו יעלה וגם הוא וגם את תהיו מרוצים יותר מהמהלך ומההשקעה.

 

הווי שמח בעבודה: שימי לב לאווירה במשרד ונסי לעדכן אותה ככל שניתן: לשמור על עיצוב ססגוני ונעים לעין, לאפשר תקשורת בין העובדים באמצעות הקמתה של פינת קפה,או יצירת פינה נחמדה לאכול ארוחות צהריים נעימות, כדי לתת לעובדים להתגבש ביניהם. כדי לזרז תהליך זה, תוכלי למנות עובדים למשימות צוות או לתת להם פרויקטים לעבודה משותפת.
 

פעילות מחוץ למשרד: חשוב לשמור על גיבוש גם בסביבה שאינה סביבת העבודה, ניתן לארגן ימי כיף לכל העובדים שלך אחה"צ אחת לרבעון או יום כיף שהוא טיול מגבש או אפילו סוף שבוע עם בני המשפחה עם פעילויות מאתגרות כמו טיולי שטח, ניווטים בעזרת מפות ניווט או כל הפעלה שתתרום לגיבוש. יש הרבה דברים שתוכלי ללמוד על העובדים שלך מחץ לשעות העבודה, שיסייעו לך להבין כיצד לשמור אתם על יחסים טובים בשעות העבודה. גם הם בוודאי יחושו כלפיך יותר קירבה כשהם פוגשים אותך בסיטואציה יותר קז'ואל, נטולת הלחצים הרגילים של היומיום.

 

להתקרב לעמיתים לעבודה

חברים טובים אפשר לפגוש גם בעבודה, כי בכל זאת מדובר במקום בו את מבלה זמן רב עם אנשים מתחומי העניין שלך. יחסים טובים עם עמיתים יאפשרו לך להשיג ביחד מטרות משותפות למען הצלחתו של פרויקט מסוים וגם כדי שתוכלי ליהנות יותר להגיע לעבודה ולהעביר את הזמן בעבודה.
 

להכיר כמה שיותר: אם מדובר בחברה גדולה וטרם הכרת אנשים שמצאת אתם חיבור אישי מעניין, תוכלי לנסות להכיר כמה שיותר עמיתים, לעבור מקום ישיבה או להתחיל סמול טוק ליד מכונת הקפה. הציעי לאנשים שטרם הכרת להצטרף אליהם ללאנץ' או לכל פעילות אחרת שתעזור לך להכיר אותם. אף פעם אי אפשר לדעת מי מבין העמיתים יקודם לעמדת מפתח או יהפוך לפרטנר שלך בפרויקט הבא ולכן, תמיד טוב להרחיב את מעגל ההיכרות שלך במשרד.

 

עבודת צוות יזומה: גם אם יש פרויקטים שאת מעדיפה לעשות בעצמך וסומכת רק על עצמך, נסי לחבור לעמיתים נוספים. חלוקת התפקידים תסייע לך להספיק יותר עבודה בזמן קצר ותתפלאי לגלות שסיעור מוחות משותף מפיק, פעמים רבות, תובנות שלא חשבת עליהן בכוחות עצמך. זכרי שאת זקוקה לפריזמה נוספת כדי לבחון דברים מהצד ולכן, אל תהססי לרתום עמיתים להצטרף אליך לפרויקטים. זו גם דרך מצוינת להתיידד ולשמור על קשרים אישיים מעבר לאותו פרויקט ספציפי. חפשי עמיתים משלימים לך, אם למשל את קריאטיבית, הצטרפי לביצועיסט וביחד תוכלו להגיע רחוק.

 

 

   הגיבי על הכתבה                                 מעניין? שילחי לחברה

__________________________________________