ללמוד לא לוותר במשא ומתן

מסידרת "ד"ר קריירה"

מאת: ד"ר מירה חניק

 

עוד במדור עבודה:

אבטלה - הפנאי החדש

להשיג עבודה בזמן מיתון

חושדים שאתם מועמדים לפיטורין?

אות המעסיק המתקדם

עוד על הצלחה בראיון עבודה

לשחות עם כרישה

אנרגיה טובה בעבודה

משפחה או עבודה - קונפליקט

לכוון למטרה

איך נצמצם את פערי השכר בין גברים ונשים

מנהלת בעולם של גברים

זכויות העובדת בטיפולי הריון

האם את מנהיגה?

הורות כבית ספר לעסקים

האם את מנהלת רוחנית?

האם אוכל לחזור מחופשת הלידה?

כיצד נפרוץ את תקרת הזכוכית?

למה את נשארת בעבודה שלא מתגמלת?

 

 

 

 

ש. לאחרונה יצא לי לנהל משא ומתן על כמה נושאים בעבודה - על העלאה במשכורת, ועוד דברים  דומים. הבעייה שלי היא, שאני מזדהה יותר מדי עם הצד השני - אם אני מבקשת תוספת לשכר והבוס מתחיל לספר לי כמה קשה לו כלכלית, אני מרגישה שאני רוצה להוציא כסף מהכיס ולתת לו. ואז אני  מיד נסוגה ומוותרת על העמדה שלי. לפעמים אני מוותרת מראש על הבקשה שלי, כי אני יודעת שמיד אתקפל.

מה עושים?

ת. הייתכן כי גדלת בבית שבו לא חינכו אותך לעמוד על שלך? החשיבה אותה את מתארת מבוססת על הרעיון כי הצרכים של השני חשובים יותר מן הצרכים שלי.

חינוך "נשי"
רבות מאיתנו חונכו לא לעמוד על הצרכים שלנו, וזה הופך את העמידה על
דרישותינו לקשה מאד. מצד אחד, אין זה פשע להיות אמפאטית, להבין את
השני ולחוש את ריגשותיו. גם אין זה כ"כ נורא לוותר לפעמים מתוך הבנה אמיתית של השני. השאלה היא, מתי תקבלי את מה שמגיע לך באמת?

שיעורי בית
אינני יכולה ללכת איתך לאחור ולשנות את הדרך בה חונכת וגדלת. אבל אולי תוכלי לתרגל מעט מן הצעדים החשובים במשא ומתן, כדי שבפעם הבאה תבואי מוכנה יותר:
במשא ומתן, החלק החשוב ביותר הוא ההכנה. לפני שאת באה לבקש העלאת בשכר, עשי שיעורי בית. בידקי מהו השכר המקובל בשוק לתפקיד שלך; מה מקבלים אחרים; בררי עם עצמך מה השכר שאת רוצה להרוויח; רישמי לפנייך את כל התשובות או הטענות של הצד השני (היעזרי בבן-זוגך, או בחברה, שתשחק איתך משחק תפקידים - וכך תוכלי לתרגל בסביבה "ידידותית" איך להתווכח ולנצח).

לאחר מכן, רישמי על נייר את כל הטיעונים שלך, ואל תתביישי לבוא עם הדף שלך  למו"מ! בנוסף, חשוב שתכיני לפני המו"מ את ה"קו האדום" שלך - מהו הסכום  שממנו את לא מוכנה לרדת, וכן את הסכום שעליו תהיי מוכנה להתפשר - אלה שני  קווי הגבולות שלך. אם יהיה לך ברור מה הם, יהיה לך פחות קשה להתמקח עליהם.
במו"מ עצמו, הציגי את עמדותייך, הקשיבי לטיעונים של הצד השני, אבל עלייך  לעבודעל עצמך לא "לערוק" לצד השני בגלל הטיעונים שלו. כך זה במו"מ - זה משחק שבו כל צד מנסה להשיג את המירב! התייחסי אל זאת כאל סוג של משחק - ויהיהלך קל יותר להתמקח.

לימדי איך להגן על זכויותיך, וכן, אני ממליצה לך לקרוא את הספר "להתווכח
ותמיד לנצח" מאת ג'רי ספנס (בהוצ' "מטר"),
ואת סיפרה של אמירה גלין "הדינאמיקה של משא ומתן".....
בהצלחה!

   הגיבי על הכתבה                                 מעניין? שילחי לחברה

__________________________________________