המדריך ל"וורקוהולית" המצויה

מאת: אורנה זכאי,  יועצת  ארגונית, זוגית ומשפחתית, מאמנת להעצמה אישית

 

עוד במדור עבודה:

האושר ככלי ניהולי

מקצוע מושלם?

ניהול והפסיכולוגיה החיובית

אבטלה - הפנאי החדש

להשיג עבודה בזמן מיתון

חושדים שאתם מועמדים לפיטורין?

אות המעסיק המתקדם

עוד על הצלחה בראיון עבודה

לשחות עם כרישה

אנרגיה טובה בעבודה

משפחה או עבודה - קונפליקט

לכוון למטרה

איך נצמצם את פערי השכר בין גברים ונשים

מנהלת בעולם של גברים

זכויות העובדת בטיפולי הריון

האם את מנהיגה?

הורות כבית ספר לעסקים

האם את מנהלת רוחנית?

האם אוכל לחזור מחופשת הלידה?

כיצד נפרוץ את תקרת הזכוכית?

למה את נשארת בעבודה שלא מתגמלת?

 

 

 

 

נחשבת ל"וורקוהולית" בכל קנה מידה? חברותייך משבחות אותך (ומקנאות בסתר), הבוס מרוצה עד הגג ובעלך – שותק? נראה לך שההתמסרות שלך לקריירה היא אידיאל ששווה להתאמץ עבורו? לא בטוח שאת צודקת...

כולנו תוצר של תרבות הישגית, המאלילה את הקריירה. כנשים הפועלות לא אחת, בעולם של גברים, אנו מוצאות את עצמנו לא אחת נאלצות לחזק את הפן הגברי שלנו, לגלות אסרטיביות ואף תוקפנות ולהוכיח כי אנו מסוגלות להתמיד בעבודה, לא פחות מהגברים. חלקנו סובלות מכך ומפנות את מקומן לאחרות, הנמשכות בחבלי קסם להתמסרות הטוטאלית הזו לעבודה.

אם את מכורה לעבודה, בכל רגע פנוי בודקת את המייל ולא עוזבת את הלפטופ לשנייה. אם ילדייך מתלוננים שאין להם אמא, בעלך מעדיף כדורגל ובירה עם חברים וכבר מזמן אין לך חיי חברה נורמאליים, כדאי שתבדקי מה המחיר שאת בוחרת לשלם והאם הבוס שלך באמת מרוצה ממך כמו שאולי נדמה לך.

אואטס ((Oats 1971, טבע את המונח וורקוהוליסט, כשהוא משאיל אותו מעולם ההתמכרות לאלכוהול ולא בכדי. על פי אואטס, הוורקוהוליסט הינו אבטיפוס של מתמכר: "אדם שהצורך שלו בעבודה הפך להיות כה מופרז שזה יוצר הפרעה בהקשר הבריאותי שלו, האושר האישי שלו והיחסים הבינאישיים שלו, וכן פוגע בתפקוד החברתי שלו."

מסתבר, כי רבות מהוורקוהוליסטיות, משקיעות את עצמן בעבודה, בין השאר בשל מערכות יחסים כושלות, יחסים זוגיים בלתי מספקים, חוסר הערכה מצד בני זוגן, הערכה עצמית נמוכה וכלים דלים ביותר לניהול חיי חברה הדדיים ובריאים. 

הצורך האנושי כל כך להיות אהודה ונחשבת, מושך אותן להשקיע שעות רבות בעבודה, על מנת להיות מתוגמלות בהערכה מצד הממונים, תלוש משכורת שמן וכבוד. אבל,  אם עד כה הוורקוהוליזם נתפס כ"מחלה טובה", הרי שמחקרים שנעשו לאחרונה מוכיחים בבירור, כי הוורקוהוליסטים, מזיקים יותר מאשר תורמים לארגון.

אכן כן. עד כמה שזה נשמע מדהים, מסתבר כי הוורקוהוליסטית משפיעה על חבריה לעבודה באופן שלילי: המכורה לעבודה מכניסה אווירה של תחרותיות מוגזמת, המלווה בנטייה לאופורטוניזם ו"דריכה על גוויות", היא יוצרת אווירה של עוינות וקונפליקטים, אווירה טעונת מתח, חרדה ותוקפנות, חוסר מוכנות לעבודת צוות והאצלת סמכויות, וביקורתיות יתר.

ע"פ ממצאים אלו, מי שנתפסה עד לאחרונה בתרבות שלנו כ"מצליחנית", מתגלה כמזיקה ביותר לארגון, בעלת אישיות אנטי-סוציאלית, המעכירה את האווירה ומונעת יחסי גומלין מפרים והדדיים.

חוקר בשם ת'ורן, שבדק את הסיבות הפסיכולוגיות שהביאו ליצירת אישיות וורקוהולית, טוען כי "זו עשויה להיות תקלה בהתפתחות המוקדמת של הדימוי העצמי". אואטס העלה את הסברה, שילדים בעלי חסכים כלכליים, תרבותיים ורגשיים עשויים לפתח וורקוהוליזם בילדות. מקלוביץ' הסכימה לכך וגרסה, שכצעירים, האהבה שהם זכו לה, הייתה מותנית במידת הצלחתם ולא אהבה נורמאלית של הורה לבנו, ללא תנאים.

עוני, מחסור כלכלי ורגשי, דימוי עצמי פגוע מהילדות ומודל הורי של רדיפת הצלחה כערך עליון, יצרו בילדות את הקרקע הנוחה להתפתחות הפרופיל האישיותי של המכור לעבודה.

נשים אלו, כל עוד ינסו למלא את החסכים הרגשיים והחברתיים שלהן, דרך עבודה והתהילה המזויפת הנלווית לה, עתידות להמשיך ולהיכשל במערכות היחסים, כמו גם להימנע מהן בכלל ולהעדיף לחיות חיים עקרים בבדידות מזהרת.

הנכון ביותר לנשים אלו, לזהות את המלכוד בו הן שרויות, לקחת אחריות על עצמן, לפתור את הבעיות האישיות שלהן מחוץ למסגרת העבודה ולהתמודד עם הסיבות האמיתיות שהביאו אותן להתמכרות: דימוי עצמי ירוד, ביטחון עצמי נמוך וכד'.

----

הכותבת היא יועצת  ארגונית, זוגית ומשפחתית, מאמנת להעצמה אישית.

 

   הגיבי על הכתבה                                 מעניין? שילחי לחברה

________________________________________