נטוורקינג - מהו ההיצע הקיים ומה יתאים לך ביותר?

מאת: רוסנה ברגהוף

 

עוד במדור עבודה:

המדריך ל"וורקוהוליסטית"

האושר ככלי ניהולי

מקצוע מושלם?

ניהול והפסיכולוגיה החיובית

אבטלה - הפנאי החדש

להשיג עבודה בזמן מיתון

חושדים שאתם מועמדים לפיטורין?

אות המעסיק המתקדם

עוד על הצלחה בראיון עבודה

לשחות עם כרישה

אנרגיה טובה בעבודה

משפחה או עבודה - קונפליקט

לכוון למטרה

איך נצמצם את פערי השכר בין גברים ונשים

מנהלת בעולם של גברים

זכויות העובדת בטיפולי הריון

האם את מנהיגה?

הורות כבית ספר לעסקים

האם את מנהלת רוחנית?

האם אוכל לחזור מחופשת הלידה?

כיצד נפרוץ את תקרת הזכוכית?

למה את נשארת בעבודה שלא מתגמלת?

 

 

 

 

האם את מרגישה שהקריירה שלך זקוקה לשיפור, את מחפשת עבודה חדשה או מאחלת לעצמך קידום? האם את זקוקה להלוואות חוץ בנקאיות? מחפשת קשר טוב ליבואן מוצרים מסין? רוצה לקבל יחס טוב בעירייה? אם כן אז נטוורקינג הוא שם המשחק.

 

מה זה בעצם נטוורקינג?

הכוונה היא לרשת קשרים עסקיים, או באנגלית Network. רשת הקשרים שלך מורכבת מאנשים שעבדת אתם, הכרת בלימודים, עשית איתם פרויקט ביחד, הכרת בכנס מקצועי, לקוחות או ספקים שלך, חברים בפייסבוק וכמו כן בני משפחה וחברים. אלו האנשים בהם תוכלי להיעזר כאשר את רוצים להתקבל לעבודה חדשה או להשיג קידום.

 

מחקרים מראים ש-60% מהמשרות נתפסות דרך קשר כזה או אחר. כך שאם תיצרי לעצמך רשת קשרים יעילה, זה יתמוך בהשגת היעדים המקצועיים והעסקיים שלך. בארץ זה התחיל מהמונח הפשוט "מכיר אותו" ובאמריקה זה הפך למדע מדויק, עם קורסים ואתרי אינטרנט שמלמדים אותנו כיצד ליצור קשרים וכיצד להשתמש בהם כמנוף מקצועי.

 

איך יוצרים את זה?

כל מפגש הוא הזדמנות ליצירת קשרים שעשויים לעזור לך בעתיד: כנס מקצועי, אירוע משפחתי, וגם חופשה בחו"ל. למשל, כאשר את לומדת לתואר שני במינהל עסקים את מכירה גם את חבריך ללימודים, גם את הצוות האקדמי וגם עובדי מכללה נוספים. כל אלה קשרים טובים להמשך הדרך. אבל נטוורקינג אינו קורה מעצמו, מבלי שאת תשקיעי ביצירת קשרים. קחי איתך תמיד כרטיסי ביקור, החליפי כתובות אימייל ושימרי על קשר. שלחי חג שמח לקראת החגים, אך אל תשעממי באינסוף סיפורים. כאשר את זקוקה לעזרה אל תתביישי לבקש. אל דאגה, יגיע גם תורך לעזור. כשפונים אליך, עזרי לפי יכולתך, מכל הלב. אל תקריבי יותר משאת יכולה ואל תצפי מאנשים יותר ממה שהם יכולים לתת. חשוב ליצור את הקשרים לפני שאת זקוקה להם - כאשר את מפוטרת או זקוקה בדחיפות להלוואה, אין זה הזמן הכי מתאים ליצור קשר עם אנשים בעלי השפעה.

 

רשתות חברתיות

 המצאת האינטרנט היא ללא ספק אחד השינויים המהפכניים בחיינו. לאחרונה התפתחו רשתות חברתיות שונות, המאפשרות לנו לשמור על קשר ולהישאר בתודעה של כל מי שמתאים לנו מבחינה אישית או מקצועית. אפשר להיות חברים של אנשי הנטוורק שלנו בפייסבוק, אפשר להיות "connections" בלינקדאין, אפשר להיות חברים בקפה TheMarker, אפשר לעדכן בטוויטר. כל אחד מהאתרים האלה הוא בעל אופי ייחודי משלו, אבל מה שבטוח - אלה הרשתות הראשונות שבאמצעותן תוכלי להפעיל את הקשרים שלך ביעילות רבה ובמינימום תחושה שאת מטרידה מישהו.

 

סדנאות נטוורקינג

הנטוורקינג הממוסחר הגיע אלינו מארצות-הברית, והוא עומד לעזרתם של מי שאינו מצליח לעשות זאת בכוחות עצמו. בסדנאות ינחו אותך כיצד לעשות את הרושם הראשוני הנכון, כיצד לנהל באופן מסודר את רשימת אנשי הקשר שלך, וכיצד לתחזק את הקשרים בצורה נכונה. אז אם את מרגישה שזה גדול עליך, תמיד תוכלי להירשם לקורס ולהפוך לאשף נטוורקינג תוך כמה מפגשים.

 

סיכום

ישנם דרכים רבות ליצור רשת קשרים אשר תקדם אותך לקראת המטרות שלך. החיים נותנים לנו איסוף הזדמנויות, עלינו רק לדעת לנצל אותם בצורה נכונה. כנסים מקצועיים, מסיבת בר מצווה או פגישת מחזור עם חבריכם ללימודים, כולן הזדמנויות לנטוורקינג. הדרך שלך לעשות זאת תלויה באופי שלך -  יש אנשים שטובים במפגשים פנים אל פנים, ויש כאלה שמעדיפים לשבת מול מסך המחשב. עבורם הרשתות החברתיות באינטרנט הן פתרון מצוין. אולי תעדיפי להירשם לקורס נטוורקינג, ואולי יספיקו לך כמה שעות גלישה בגוגל כדי לקלוט את העניין. ויש גם כאלה שנולדו עם כשרון טבעי ביצירת קשרים. בהצלחה!
 

   הגיבי על הכתבה                                 מעניין? שילחי לחברה

________________________________________