העסק שלך

 סידרת מאמרי הדרכה להקמה ופיתוח של עסק חדש

 

לעבוד מהבית?

מאת: דני וידיסלבסקי

 

 

 

עוד בנושא זה:

העסק שלך

תדמית של עיצוב

איך לכתוב הודעה לעיתונות

שיווק ופירסום העסק הקטן

 

הכסף שלך:
מסגרת האשראי שלנו 2006

אישורי שהיה לפחד

לשמור על ערך הכסף

לא גומרים ת'חודש

ענייה עשירה ומבוססת

הבנק לא מאפשר להגדיל את האוברדרפט

איך אוכל להמשיך ברמת החיים שלי?

דמי כיס לבנות 

איך למצוא משקיע לעסק שלך 
לקנות כסף בזול  
ביטוח בריאות וסיעוד -מה כדאי יותר?  -
  
הטבות מס בסוף השנה
נקודות זיכוי ממס הכנסה

תכנון מס בפרישה
את מחליטה כמה מס לשלם!

 

 

תמיד חלמת על עסק משלך, יש לך את הרעיון, אבל את לא יודעת איך עושים זאת , להלן טיפים שיעזרו לך בניהול נכון של העסק מהבית.

 

נשים רבות, ובעיקר אימהות צעירות, מעדיפות לעבוד מהבית. בשנים האחרונות נראה כי מגמה זו רק הולכת ומתרחבת.

גם לעבוד וגם להיות בבית - פתרון אידיאלי . דני וידיסלבסקי, מרצה ויועץ ארגוני בכיר, מציג במה זה כרוך, ועל מה צריך לחשוב לפני כן: 

 

 1. הגדרת סביבת עבודה – הצעד הראשון הוא להגדיר היכן בבית הוא מקום העבודה. המקום צריך להיות שקט ורגוע, לא נגיש להפרעות מצד בני הבית. תיחום זה ימנע מהחיים הפרטיים להפריע לך לבצע את עבודתך ומצד שני ימנע מהעבודה "לגלוש" לחיים הפרטיים וליצור בלבול וחוסר סדר.

 2. הגדרת שעות עבודה ברורות – כאשר נמצאים בבית יש תחושה של בית. לכן חשוב להגדיר  מהן שעות העבודה שלך.

 3. הפרדת חשבון הבנק וההוצאות של העסק מחשבון הבנק של הבית – הקפידי שההוצאות וההכנסות של העסק יכנסו ויצאו  אך ורק מהחשבון של העסק וכך גם ההוצאות וההכנסות של הבית – אך ורק מחשבון של הבית. אחת לחודש תעבירי לעצמך "משכורת" מהחשבון העסקי לחשבון הפרטי שלך.

 4. להזדכות על הוצאות בהתאם לחוק – חשוב לדעת שעבודה מהבית מוכרת על ידי רשויות המס, ולכן הוצאות שונות מוכרות לצרכי מסים שונים. בין ההוצאות המוכרות הן שכירות, ארנונה, חשמל וכדומה. על פי רוב רשויות המס יכירו לך בשליש מסכום כל הוצאה שכזו.

 5. הגדרת יעדים ומעקב אחריהם –עבודה מהבית דורשת אתיקה אישית ומשמעת עצמית יותר מאשר עבודה "רגילה". בכל חודש תגדירי לעצמך יעדים במונחים כספיים – איזה מחזור את רוצה שיהיה לך החודש, וכמה לקוחות צריך כדי להגיע ליעד זה. את המספרים שרשמת יש לתלות על שולחן העבודה או על גבי צג המחשב, כדי שכל הזמן תהיה ממוקדת על המטרות שלך.

 6. לספר או לא לספר? זו שאלה שמטרידה הרבה אנשים שעובדים מהבית. האם ייפגע המוניטין שלי אם יידעו שאני עובדת מהבית? -בשום מקרה אין לשקר ללקוחות ולהסתיר מהם את הנתון הזה. אין לך במה להתבייש ושקרים הם לא בסיס טוב לשיתוף פעולה עם לקוחות.

 7. מהירות השירות –הדרך הטובה ביותר לזכות באמינות אצל הלקוחות היא לספק להם שירות מקצועי, איכותי וחשוב אף יותר – מהיר! בצורה זאת הם יודעים שלמרות שהם לא יכולים להגיע "למשש את הסחורה" – את נמצאת שם כל הזמן עבורם.

 8. אתיקה אישית ומשמעת עצמית

לא לפתוח אי-מייל אם את לא מתכוונת לטפל בו כעת עד הסוף –לא לגלוש באינטרנט בזמן העבודה, להקפיד שהטלוויזיה לא דולקת בזמן העבודה – ככה תשומת הלב שלך והמיקוד בעבודה טובים יותר, לא לענות לטלפונים של הבית, לא לדחות דברים – כל דבר שאת דוחה מצטבר ומפריע לאחר מכן ליעילות העבודה שלך.

 1. פקס וירטואלי – למרות עידן האי-מייל, עסקים רבים צריכים עדיין לקבל פקסים. במקרה שאת עובדת מהבית מומלץ להתחבר לשירות של "פקס וירטואלי" אצל ספקית האינטרנט שלך.

 2. הכשרה במכירות –רצוי לעבור השתלמויות והכשרה במכירות באופן קבוע כדי לשפר את כישורייך בנושא

 3. חסכון למשרד –– בכל חודש תקפידי להפריש סכום מסוים מהכנסותייך (רצוי לפחות 5% מהמחזור שלך) לחסכון (אפשר בפק"מ או בתוכנית חסכון) כדי שבבוא העת יעמוד לרשותך סכום לשכירת/קניית משרד, וכן רכישת כל הציוד הדרוש לכך, כולל שיפוצים.

 4. הפרדת טלפונים – קו הטלפון של העסק צריך להיות קו נפרד מהקו של הבית.

 5. שמירת קשר עם הלקוחות – ידוע שעסקים מצליחים שומרים על קשר רצוף וקבוע עם הלקוחות שלהם. עסק שעובד מהבית צריך להקפיד על כך אפילו יותר מעסקים "רגילים". לכן:

 • אי-מייל/טלפון – באופן קבוע תקפידי לשוחח ולהיות בקשר עם כל אחד מלקוחותייך – זה יסייע לחזק את הקשר ביניכם ולהבטיח המשך שיתוף פעולה

 • פגישות – מעת לעת מומלץ לבקר אצל לקוחותייך. בגלל שלקוחות לא יכולים בד"כ להגיע לעסק שלך בבית, חשוב לשמור איתם על קשר פרונטלי ולהגיע לביקור במשרדיהם.

 

 1. בני הבית – רצוי ומומלץ לשתף את בני ביתך בעסק שלך. חשוב שהם יהיו מעודכנים על ההצלחות, על סוגי הפעילות של העסק וכל דבר אחר שנראה לך חשוב.

 2. סוף יום –בסיום כל יום מומלץ לצאת לטיול רגלי קצר של כ 30-45 דקות. במהלך הטיול חשוב לא לשקוע במחשבות, אלא להיפך, להקפיד להתבונן על חפצים שונים שאת רואה במהלך הטיול. מעבר לתועלת לבריאות גופנית, את תגלי שטיול כזה מעניק לך הרבה אנרגיה ותחושות טובות, כמו גם משפר את איכות השינה שלך לאחר מכן.

 

 _____________________

 

דני וידיסלבסקי הוא מנכ"ל העמותה לשגשוג וביטחון במזה"ת ויועץ ארגוני בכיר מטעם WISE העולמי. בעלים של חברת ייעוץ (קאוצינג') וסמינרים, וידיסלבסקי לקח חלק בהצלחתם העסקית של: שוקי זיקרי, מורל צור תקשורת, האומנית מיכל רובנר, חברת "חרוז כזה"- אשר זכתה בעזרתו בפרס "יזם השנה" (בתחום הקמעונאות) בתחילת 2005, ועוד עסקים רבים וטובים אותם ליווה בייעוץ. 

____________________________

תגובות: כיתבי אל האתר                                           שילחי לחברה

לעורכת שלום רב,
קראתי את מאמרו של מר וידיסלבסקי. למרות מראית העין התמימה, מדובר באיש סייטולוגייה בכיר והשיטה של מאמרים או הרצאות "תמימים" לגיוס חברי כת היא אסטרטגיית גיוס שגורה בין כתות. הסייטולוגייה יצאה אל מחוץ לחוק במספר מדינות וייטב אם יקרה הדבר גם במקומותינו, אולם עד אז, חשוב שהקוראות באתר תדענה עם מי יש להן עסק ותוצאנה את המוץ מן התבן.
תמר.

__________

שלום רב,
קראתי את המאמר, קבלתי אותו מחבר, ובמקרה אני עובדת מהבית כבר מעל 3 שנים.
וראיתי כמה טיפים מאוד יעילים שיכולים לעזור לי
תודה על הפרסום של המאמר הנ"ל.
ויקטוריה

___________

קראתי את המלצותיו של מר דני וידסלבסקי ,
מתוך סקרנות גדולה למה יוכל לחדש לי בתור אמא שאכן עובדת בעסק מתוך הבית כבר שנתיים.
ברצוני לאמר שהטיפים הם בעלי ערך גבוהה ופתרו לי התלבטויות גדולות שהיו שנויות במחלוקת ביני לבין עצמי . השתמשתי בהמלצות שעשו לי סדר רב בהפרדה בין החיים לעבודה והעלו את רמת התפוקה שלי בעסק ואת היחס שלי לעסק שלי.
אני חייבת לאמר שלא מצאתי שום קשר בין דבריה של תמר (על כת וסינטולוגיה)בהמלצותיו המוצלחות של דני וחבל שהמלצות הגיוניות אלה יתערבבו בנושאים של כת וכו'.
אשמח מאוד לקבל טיפים נוספים ומוצלחים שכאלה.
מאיה

_________________

שלום רב,

יצא לי להשתתף במספר סמינרים שערך והרצה בהם דני וידיסלבסקי. אני יכולה להעיד עליו שמעבר להיותו בן אדם מדהים, שאוהב אנשים ובעיקר עוזר להם, הוא משמש דוגמא ומופת להגדרה של מהו מקצוען אמיתי, וכהוכחה לכך צריך רק להסתכל על ההצלחות שיש לו בתחום עיסוקו . עשרות מקומות שיפרו את הסטטיסטיקות שלהן ועברו ממצב של מינוס בחשבון למצב של כסף בחשבון, ממצב של כמעט להרים ידיים ולסגור את העסק למצב של עסק פורח ומשגשג, וכמו שכולנו יודעים עם הצלחות לא ניתן להתווכח! יישר כוח.

טלי

______________________

שלום רב!
 
קראתי את הכתבה וכעובדת עצמאית - בבית ,בהחלט אפשר לראות מניסיוני שמר וידיסלבסקי
יודע על מה הוא מדבר. ישנם דברים שכעצמאית בבית אני עושה
וחלק מ-15 הסעיפים שלא חשבתי עליהם - אני הולכת לנסות ולעשות אותם.
תודה
ורד

____________________

שלום,

קראתי את אחד ממאמרי "העסק שלך" שנכתב ע"י מר דני וידיסלבסקי, וקראתי את התגובה הראשונה למאמר – התגובה (לא המאמר) אינה ראויה בעיני.

מר וידיסלבסקי נותן טיפים ועצות שכל אחד יכול להשתמש בהם בהקמת עסק, ולכן פרסום תגובה המשמיצה אותו באופן אישי ואשר כלל אינה מתייחסת לתוכן המאמר, אינה ראויה.

____________________

רואים שהבחור יודע את המקצוע. אחלה עצות.  ממליץ להשתמש בהם ולקדם עסקים מהבית !

________________________

תגובה למאמר של מר דני ויסילבסקי:
הטיפים פשוטים ויעילים, עצות ממש טובות ונראות ממש שוות ליישום
הכל כתוב ברור, ממש עושה סדר בבלאגן! תודה .
לגבי המגיבה הראשונה תמר- חבל שאת מתעסקת  ברע במקום בטוב לא מצאתי שום פגם בעצות של דני אלא להפך הרבה רצון טוב לעזור לנשים שיעבדו מהבית, לצערי תגובתך נראית קטנונית  ולא רלוונטית לצופה מהצד את דווקא נראית זאת שצריך להיזהר ממנה...
שלי.
 

_____________________________________________