העסק שלך

 סידרת מאמרי הדרכה להקמה ופיתוח של עסק חדש

 

האם כל אחד יכול להצליח בעסקים?

באדיבות: ר.כ.

 

עוד בנושא זה:

העסק שלך

איך תבני עסק משגשג

שווקי את עצמך חינם ברשת

בואי נעשה עסק משלך

עסקאות ברטר

בלוג לקידום העסק שלך

עצות רגישות לניהול עסק

המיתון כבר כאן!

ואלה שמות

מיתוסים על יחסי ציבור

 

הכסף שלך:
מסגרת האשראי שלנו 2006

אישורי שהיה לפחד

לשמור על ערך הכסף

לא גומרים ת'חודש

ענייה עשירה ומבוססת

הבנק לא מאפשר להגדיל את האוברדרפט

איך אוכל להמשיך ברמת החיים שלי?

את מחליטה כמה מס לשלם!

 

פעמים רבות אנחנו שומעים את המשפט "כל אחד יכול להצליח". המשפט הזה נאמר בכל מיני תחומים, החל מלימודים ועד לעסקים. האם זה באמת כך?

 

בישראל נפתחים אלפי עסקים חדשים בכל שנה, אבל הסטטיסטיקה הקשה מלמדת שיותר מ-80% מהם ייסגרו בתוך שנה. הנתון הזה הוא כל כך קיצוני שנראה כאילו ניתן משמים. כל אישה שפותחת עסק משקיעה בו המון משאבים חיוביים כמו זמן ועבודה, תפילה להצלחה ואפילו התקנת מזוזות בפתחים. לפעמים העסק נוסק ועולה אבל לפעמים לא. אז למה הוא לא מצליח? הסיבות לחוסר הצלחה הן מגוונות, אבל כולן יכולות להיכנס תחת כותרת אחת: מי שפותחת את העסק לא עושה את כל השלבים הנכונים.

 

בעסק, בלי קשר לתחום, כל אחד יכול להצליח אם הוא באמת מוכן להשקיע בכך את הזמן, האנרגיה והתשוקה.

 

משל הרופא

האם כל אחד יכול להיות רופא מצליח? כולם יודעים שכדי להפוך לרופא צריך קודם כל להתעניין ברפואה. אחר כך צריך לפתח תשוקה למקצוע, לחפש כל מידע אפשרי עליו ולקבל החלטה שקולה אם ללכת ללמוד רפואה. אז צריך ללכת לבית ספר לרפואה, ללמוד את כל בסיס המידע הרפואי שהושג על ידי חוקרים במשך שנים, להחליט על תחום מומחיות ואז לחזור להתמחות ארוכה בבית החולים. אחרי כל השנים האלה יוכל אותו אדם להחליט אם לעבוד באופן פרטי, לבד או בשותפות עם רופאים אחרים. במשך כל שנות היותו רופא הוא יצטרך ללמוד ולהתעדכן בתחום הרפואה בכלל ובתחום התמחותו בפרט. כשזה נוגע לרפואה, המסלול הזה מובן מאליו.

 

אז כל אחד יכול?

על מנת להפוך לאשת עסקים מצליחה, תצטרכי לעשות בדיוק את אותו המסלול. כדי לדעת אם להיכנס אליו, שאלי את עצמך כמה שאלות חשובות:

·         איזה סוג של עסק אני רוצה?

·         האם התחום שבחרתי מלהיב אותי?

·         האם אני מוכנה להקדיש מספיק זמן ואנרגיה לעסק?

·         האם אני מוכנה לעשות כל מה שצריך כדי להצליח?

·         האם אני מוכנה להתמיד עד שאצליח?

אחרי שאלות אלה, תצטרכי להתחיל לחקור בעצמך, ללמד את עצמך, להחליט מהי ההכשרה המתאימה לך, להניח את היסודות ולעבוד קשה. אם תעשי הכל נכון, תוכלי להצליח. כל איש עסקים מצליח יספר לך סיפור ארוך מאוד על הדרך שעשה עד להצלחה.

 

מי לא מצליח?

האנשים שאינם מצליחים בעסקים הם אלה שמחפשים לעשות כסף קל. זה לא אומר שהם לא עובדים קשה, אלא שהם לא עובדים קשה על קידום העסק שלהם, על התמקצעות והתמחות ועל הנחת היסודות הנכונים, שלב אחרי שלב. אין דרך קלה לעשות כסף. רק אנשים בעלי תשוקה, מחויבות, ידע, ומוסר עבודה גבוה, יצליחו.

הצלחה זה לא רק כסף

כסף אינו המטרה היחידה בהקמת עסק, וגם אינו הקריטריון היחיד להצלחת העסק. יש אנשים שבוחרים באופן מודע להצליח בעסק, לעשות את כל השלבים הנכונים בדרך להצלחה, אבל רוצים להשאיר גם קצת זמן לעצמם או לקהילה. המשמעות היא פחות כסף, אבל לא פחות הצלחה. אחד מהמדדים החשובים כיום להצלחה הוא מידת התרומה לקהילה. ככל שהעסק תורם יותר לסביבתו, הקרובה או הרחוקה, כך הוא מועיל יותר לחברה ולכן גם נתפס על ידי סביבתו כמצליח.

 

   ____________________________

תגובות: כיתבי אל האתר                                           שילחי לחברה

 

__________________________________________