הכסף שלך: הבנק לא מאפשר להגדיל משיכת יתר

סידרת מאמרי הדרכה לניהול נכון יותר של כספך

 

מאת: חי ערב

 

הכסף שלך:
 
איך למצוא משקיע לעסק שלך 
לקנות כסף בזול  
ביטוח בריאות וסיעוד -מה כדאי יותר?  -
מי חייב להגיש דו"ח למס הכנסה?  -  הטבות מס בסוף השנה
נקודות זיכוי ממס הכנסה

תכנון מס בפרישה
את מחליטה כמה מס לשלם!

פתרונות כלכליים לחושבים 

קדימה
שכירים: איך להגדיל את 

המשכורת
איך יוצאים מהאוברדראפט
 

 

עוד:

 

זהות מיגדר ויצירה

האישה שאהבה יותר מדי

ורושקה - האלילה הבלתי נראית

 

עוד על יופי:

בשביל מה אני צריכה מייקאפ?

סעודות היופי

 

עוד על בריאות:

תזונה ומתח

תזונה וחיי המין

 

מי מרגיז אותך?

שאלה:

הבנק לא מאפשר לנו להגדיל יותר את סכום משיכת היתר. מנהל הבנק מציע לי להפסיק להשתמש בכרטיסי האשראי ולעבור למזומן בלבד. האם מעבר כזה מבטיח שמירה על תקציב משפחתי מאוזן?

 

תשובה:

כן, תשלום בכסף מזומן יכול במקרים מסוימים לסייע לשמור על תקציב משפחתי מאוזן. אדם שעבדתי איתו הפסיק לחלוטין את השימוש בכרטיסי האשראי, והתחיל לקנות במזומן בלבד. אך זה לא היה השינוי היחידי שהוא ערך. הוא גם בנה תקציב חליפי, ערך תוכנית חומש תקציבית וצעדים נוספים. כל הצעדים הללו ביחד שיפרו באופן דרמטי את המאזן החודשי המשפחתי.

 

לעומת זאת, אישה שעבדתי איתה, הפסיקה דווקא להוציא כסף מהכספומט. בני המשפחה שלה רגילים לבקש ממנה 20 ₪, 30 ₪, 50 ₪  על בסיס יומי וכך מתאדה לו הכסף המזומן, ללא בקרה. עתה אם מישהו מבקש ממנה 20 ₪ היא יכולה לומר: "אין לי", והכל בסדר. היא ממשיכה לקנות בכרטיסי אשראי אבל הפסיקה לחלק את הקניות לתשלומים. כך היא מקבלת תחושה ברורה כמה כסף היא מוציאה בחודש או בשבוע, ועוקבת באינטרנט, אחרי מצב החיובים בכרטיסי האשראי. גם אצלה חל שיפור משמעותי ביחס שבין ההוצאות להכנסות המשפחתיות.

 

אז  מה  התשובה בסופו של דבר?  כדי לתת תשובה רצינית יש להכיר את המשפחה. דבר שעבד עבור משפחת כהן לאו דווקא יפתור את הקשיים התקציביים של משפחת לוי. אבל את כן מכירה את המשפחה שלך, ואת יכולה לבדוק: איפה הזליגה הגדולה של הכסף? האם החיובים בכרטיסי האשראי מפתיעים אותך כל פעם מחדש ולא משנה מה את עושה, את לא מצליחה להוריד את גובה החיובים החודשי? אם תשובתך לשאלות הנ"ל היא כן, יתכן מאוד שהפסקת השימוש בכרטיסים ומעבר לתשלום בכסף מזומן יחבר אותך ואת משפחתך לתחושה  הברורה של כמה כסף אתם מוציאים, וזה עשוי לשפר את מאזן התשלומים שלכם.

 

 ________________________________

חי ערב  היא מאמנת אישית ומנחת הסדנה לניהול הכסף בחיי.

שאלות אל חי:

 chaierev@zahav.net.il

_________________________

תגובות: כיתבי לנו                                                            שילחי לחברה

 

_____________________________________________