עוד סיבה טובה להימנע מצפייה בטלויזיה
 סידרת מאמרי הדרכה לניהול נכון יותר של כספך

 

מאת: חי ערב

 

הכסף שלך:
האם כדאי לרכוש דירה?

6 שיטות לשמור על חיוביות

האם כדאי לקחת הלוואה?

מסגרת האשראי שלנו 2006

הגדלת ההכנסה הפנוייה במשק

הבית

מאפיינים של מיליונרים

אישורי שהיה לפחד

לשמור על ערך הכסף

לא גומרים ת'חודש

ענייה עשירה ומבוססת

הבנק לא מאפשר להגדיל את האוברדרפט

איך אוכל להמשיך ברמת החיים שלי?

דמי כיס לבנות 

איך למצוא משקיע לעסק שלך 
לקנות כסף בזול  
ביטוח בריאות וסיעוד -מה כדאי יותר?  -
מי חייב להגיש דו"ח למס הכנסה?  -  הטבות מס בסוף השנה
נקודות זיכוי ממס הכנסה

תכנון מס בפרישה
את מחליטה כמה מס לשלם!

פתרונות כלכליים לחושבים 

קדימה
שכירים: איך להגדיל את 

המשכורת
איך יוצאים מהאוברדראפט
 

 

עוד:

 

זהות מיגדר ויצירה

האישה שאהבה יותר מדי

ורושקה - האלילה הבלתי נראית

 

נו, נדמה שאין עוד מישהו שעבר את גיל 18 שלא היה ממליץ לעצמו ולנו להגביל באופן דרסטי את שעות הצפייה שלנו בטלוויזיה. אין צורך להיות מומחה גדול כדי להבחין ששעות רבות וטובות מחיינו מוקדשות לרביצה במעין שינה מערבלת-מוח שכזו, מין הרדמות מלאכותית שכזו מול הטלוויזיה. אלו שעות שיכולים היינו להקדיש לשיחה מרחיבת לב (או שכל) עם חברים או עם בני משפחה, לקריאה או לכתיבה, ללימודים או לפעילות, פעילות גופנית או חברתית ואולי גם התנדבותית. נראה שאיש לא יחלוק על כך  ששלוש שעות של הגשת סיוע לזולת יתנו לכל אחד תחושת סיפוק רבה יותר משלוש שעות של צפייה בטלוויזיה. אבל, בנוסף להיותה זוללת זמן כרונית ומטשטשת מוח עקבית, הצפייה בטלוויזיה נוגסת בתאבון רב בחשבון הבנק שלנו.

 

במאמר שכתבהSuzanne Richardson    היא מדווחת על ממצאים שנאספו בארה"ב במשאל שביעות רצון הלקוחות שנערך בשנת   2005  ע"י Associates     J.P.  Power .

 

ממשאל זה עולה כי מנויי הלווין משלמים בממוצע 57.72 דולר לחודש ומנויי הכבלים נפרדים כל חודש ממוצע של 58.51 דולר כדי לצפות בתכניות השונות. זה מסתכם לסכום של בערך  700 דולר בשנה, שאנו מפזרים תמורת הזכות לערפל את מוחנו ולבזבז את זמננו.

 

אם היית משקיעה את הכסף הזה ומקבלת 15% תשואה, ממשיכה סוזן ריצ'רדסון וטוענת, היית מקבלת קרוב ל- 7,000 דולר אחרי חמש שנים. טוב, לא קל להגיע ל- 15% תשואה בהשקעה בתנאים המוצעים בארצנו הטובה, אבל גם 6,000 דולר בחמש שנים זה לא רע, ואפילו 5,000 דולר היו מתקבלים בברכה !

 

במהלך 25 שנה, ממשיכה הכותבת ואומרת, היית מגיעה ל- 200,000 דולר. עם כסף בסדר גודל כזה, את יכולה לקנות פררי F430  Spider , לשלם את ההלוואה שלקחה בתך במהלך כל השנים שלמדה בבית ספר לרפואה (אל תשכחו שזו אמריקה וה"חיים הטובים" עולים הרבה יותר משעולים החיים פה בארצנו הנפלאה), או סתם ליהנות מפנסיה הרבה הרבה יותר נוחה.

 

אז מה את אומרת? אני כשלעצמי, בכל אופן, ממהרת לכתוב את המאמר הזה ולשלוח אותו לפרסום באתר, כי בינתיים אנחנו עוד מצליחים להישאר בחיים בלי טלוויזיה, ולא רק הדור המבוגר, גם בני, בן 17, נתן את הסכמתו להתנתק מהכבלים, וכבר עברו חודשיים ואיש עוד לא התלונן...

 

חי ערב היא מאמנת אישית ומנחת הסדנה לניהול הכסף בחיי

chaierev@zahav.net.il

03-5243649

________________________

תגובות: כיתבי אל האתר                                             שילחי לחברה

 

______________________________________________