-

 

יוצרות כותבות על עצמן

טליה אופק

 

 

חזרה למדור

"יוצרות כותבות על עצמן"

עוד ב"הדרך למעלה:

 ארכיון מאמרים

  בריאות

 כל הטיפים

  סגנון חיים

  יעוץ

  כיתבי לנו

 

אור - אמנות אינטרנטית

פגשתי את חברתי טליה אופק לפני מספר שנים, לאחר שהחליטה שהאומנות היא מרכז חייה. את הסטודיו המצליח לעיצוב גראפי בבעלותה החליפה בסטודיו לאומנות. ראיתי כיצד היא בונה לעצמה חזון של ביטוי חדשני ואהבתי את הצורך שלה להתחיל משהו היוצר חוויה שונה שלא הכרתי בעבר. מיד התחברתי לעבודותיה וראיתי כיצד נוצר ביקוש לאומנות מסוג זה. בימים אלו היא מציגה בארץ, בפריס ובניו יורק.

 

עבודותיה הן מרקם המשלב חומרים ומדיות כשהאור חובר ומחבר. היצירות מאופיינות בחדשנות, בייחודיות ובעדכניות. העבודות מתאימות לבתים פרטיים, לופטים, לחללים גדולים בבניני ציבור, במשרדים, בתי מלון, חדרי המתנה וכו'.

 

האור הוא מדיום בלתי מוחשי, ביצירותיה האור מוחדר ומשולב בחומרים כמו פרספקס ואלומיניום. השימוש באור נוצר מאלומות וקווי אור, ממשטחי אור, הילות אור ווידיאו.

 

אופק יוצרת סביבה הילה אנרגטית שהיא מעין שער לרוחניות הבאה לידי ביטוי בשימוש באור כצבע רוחני.

 

בעולם של קישורים, של רשתות, האור שהוא גם חומר וגם גל, הוא הקישור, הוא הקשר במובן צומת שבין חומר לרוח, בין חומר לחומר ורוח לרוח. הטכנולוגיה עומדת לרשותה ככלי ליצירה והיא הכרחית לתפיסתה את האומנות היום. האומנות הטכנולוגית עוצרת בחיקה את האומנות הדיגיטלית היא מדיום אומנותי בדיוק כמו הצלום . הטכנולוגיה אינה עושה את העבודה עבורה היא דורשת מהאומנית מיומנויות ויכולות שונות.

 

כחוקרת את נושא האור  היא מצליחה ליצור ראייה חדשה לשימוש באור כצבע. השימוש באור מקנה לעבודותה את היכולת להיראות ולהיעלם. יש לעבודה מימד אינטרנטי.

 

http://www.ofekart.com

 

דליה מורגנשטרן

 

________________

רוצה להופיע במדור זה? אם את אישה יוצרת, שילחי לנו מייל עם תמונה שלך ו- 200 מילה על עצמך.

בחזרה לגלריית היוצרות

                                                          שילחי לחברה 
___________________________________________