-

 

יוצרות כותבות על עצמן

אליסיה שחף

 

 

חזרה למדור

"יוצרות כותבות על עצמן"

עוד ב"הדרך למעלה:

 ארכיון מאמרים

  בריאות

 כל הטיפים

  סגנון חיים

  יעוץ

  כיתבי לנו

 

שמי אליסיה שחף, אני צלמת.

כל אישה, בכל גיל, מתמודדת עם הדימויים הנשיים המקובלים בחברה המערבית ושמציפים אותנו מכל עבר: הגוף ה"מושלם", נטול שומנים מיותרים, בדיוק בגובה הנכון, ברוחב הנכון, עם העור המושלם והשיער המושלם והבטן השטוחה והשדיים העגולים והזקורים, דימוי שמאלץ אותנו לערוך בדיקה ושיפוט קפדניים, לפרק ולמיין את הגוף לאזורים טובים ולא טובים, לא לאהוב מספיק את עצמנו ואת גופנו. או לא לאהוב בכלל.


הדימוי ההרסני הזה, הפיזי, מתלווה למסר הרסני לא פחות. התפיסה החברתית את מיניות האישה היא דואלית: או שהיא מותרת לגמרי או שהיא אסורה לגמרי. השימוש בגוף הנשי כמעורר תשוקה מינית, על מנת למכור מוצר זה או אחר – הוא יומיומי וכלל עולמי.
 

אבל, אישה שעושה שימוש בגופה כדי לעורר תשוקה מינית אצל אחרים, או כדי לספק את תשוקותיה,[עדיין] נחשבת למופקרת, לאחת שההתנהגות שלה מביכה. את עצמה ואת סביבתה.
 

כולנו מחפשות, במידה זו או אחרת, את הדרך הפרטית שלנו לחיות בשלום עם תשוקותינו ועם גופינו, להיות מסוגלות לראות את היופי שלנו גם כשהוא לא "עונה על כל הדרישות המקובלות", להנות מהמיניות שלנו בלי להרגיש שאנחנו מפרות נורמות התנהגותיות מקובלות ומהוגנות.
לנוכחות של מצלמה יש השפעה על אנשים.
 

עצם העמידה מול מצלמה מתקתקת מעוררת תחושות, איש-איש ותגובתו: יש אנשים שמחייכים, יש אנשים שמסתתרים, יש אנשים שנבוכים, יש שמרגישים צורך לעשות "פוזות", כאלה שעושים פרצופים.
אבל כולנו מגיבים.
 

צילום יכול להיות גם תחנה במסע של חיפוש עצמי, תחנה שתעזור לך לבדוק לעומק את חייך, את מחשבותייך, את תשוקותייך, את ההתייחסות לגוף שלנו.
הקילוף הפיזי, מול המצלמה, שהוא כמובן לא רק פיזי, הוא משמעותי, הוא מעמיד בפנייך מראה מלאה בעוצמה של גופך, של נפשך.
אשמח ללוות גם אותך במסע מופלא כזה.
אליסיה שחף

054-4320663
www.draft.co.il
 

www.notes.co.il/ali

________________

רוצה להופיע במדור זה? אם את אישה יוצרת, שילחי לנו מייל עם תמונה שלך ו- 200 מילה על עצמך.

בחזרה לגלריית היוצרות

                                                          שילחי לחברה 
___________________________________________