יוצרות כותבות על עצמן

ורד גפן

 

חזרה למדור

"יוצרות כותבות על עצמן"

 

עוד ב"הדרך למעלה:

ארכיון מאמרים

  בריאות

כל הטיפים

  סגנון חיים

 יעוץ

  כיתבי לנו

 

ורד גפן, אוטודידקטית, לפני כ- 6 שנים גילתה את עולם הציור וכיום מנהלת עסק של ציור על אריחי קרמיקה בסגנונות שונים מהעולם.
האהבה לאריחים באה לורד בעקבות חיפוש אחר שורשי משפחת אביה במרוקו, שם גילתה את אריחי ה"זליג'" המעטרים בתים רבים וכן מבנים ציבוריים ומסגדים. מאז למדה האומנית גם על אריחי הכחול-לבן מהולנד, אריחים מתורכיה, מטוניס, מפרס, מיפן, מאיטליה, ספרד ועוד. ורד מציירת על האריחים בסגנונות אלו והם משמשים לה כ"בד ציור" גם לציורים שאינם בעלי אופי אתני.
האריחים משולבים בכניסות לבתים, בחדרי-אמבטיה ושרותים, במטבחים, בבריכות וכן כציורי-קיר ושלטים בקירות חיצוניים ועל חומות. הציור על האריחים נעשה בטכניקה איטלקית הנקראת "מיוליקה" הנותנת למסתכל תחושה כי הציור והצבעים הם בעלי עומק וכי הם "צפים" בגלזורה.
בוני-בתים ומשפצים מזמינים אצל ורד אריחים בהתאם לסגנון בו בחרו לעצב את ביתם, כיום רבים מעצבים בסגנון ים-תיכוני חם והאריחים המצויירים מוסיפים יופי ,חן וזהות לבית ולבעליו.
נשים בוחרות בציורים מעולם החי והאגדות לשילוב באמבטיות הילדים, בציורי פרחים למטבחים ובציורים ארוטיים לאמבטיות ההורים האינטימיות. אריחי הקרמיקה בסטודיו הם אריחים תעשייתיים לא יקרים ולמרות שהציור עליהם נעשה בעבודת-יד מחיריהם זהים למחירים בהם נמכרים דקורים במחסני קרמיקה שיגרתיים בהם מבחר הסגנונות מצומצם ולא ניתן לזהות האם הדקור באמת צויר ביד או שיוצר ממדבקה.
אגב, ללא  מהדרין ניתן להוזיל עלויות ע"י הפיכת הציורים למדבקות בהזמנות גדולות
נכון הוא שהאריחים הכי יפים הם אלו הישנים עם הפינות הסדוקות והצבע הקצת דהוי אותם אנו זוכרים מבית סבתא וכן אותם שראינו בטיולינו בעולם, אלו יופים רק משתבח עם השנים וכמו יין טוב נותר לנו רק לשחזר ולטעום מהם בבתינו הפרטיים, ולהתמוגג.
 
לפרטים והזמנות
"Gefen Ceramic"
04-6247540  058-597044
אתר:

________________________

רוצה להופיע במדור זה? אם את אישה יוצרת, שילחי לנו מייל עם תמונה שלך ו- 200 מילה על עצמך.

בחזרה לגלריית היוצרות

  בואי לדבר על זה בפורום פמיניזם ושיוויון
______________________________________