יוצרות כותבות על עצמן

בתיה טון שגיא

 

חזרה למדור

"יוצרות כותבות על עצמן"

בתיה טון שגיא

עוד ב"הדרך למעלה:

ארכיון מאמרים

  בריאות

כל הטיפים

  סגנון חיים

 יעוץ

  כיתבי לנו

 

סימפוניה של צבעים למכחול ועכבר

 

יצירות האמנות של בתיה טון שגיא מדברות אל נשמת הצופה בצבעוניותן הייחודית.

בתיה הינה אמנית רב-תחומית ומעצבת, העוסקת הן בציור ואיור, הן בעיצוב גרפי והן בצילום. לאחרונה החליטה בתיה לשלב את שלושת התחומים האהובים עליה – צילום, איור ועיצוב גרפי – ליצירת אמנות ייחודית: ציורי מחשב מודפסים על בד קנבס.

ציוריה המודפסים של בתיה משלבים מציאות ודמיון בצבעוניות הכובשת את לב המתבונן.

ציורי הקנבס המודפסים שלך נראים כאילו צוירו במכחול. מהו הסוד?

הסוד הוא שילוב של ציור ידני, שנסרק למחשב, ועיבוד דיגיטלי, וכן בטכניקת הדפסה מיוחדת על גבי בד קנבס וציפוי המגן לשימור. כל אלה יחד הופכים את הציור המודפס ליצירת אומנות לכל דבר, במחיר שווה לכל נפש.

איך הגעת לאמנות הדיגיטלית?

אני עוסקת הרבה בעיצוב גרפי והיכולות הכמעט אינסופיות של המחשב מלהיבות אותי. אני נהנית לגלות עוד ועוד אפשרויות להביע את עצמי באמצעות המדיה הדיגיטלית, ובמיוחד האפשרות לשלב איורים עם עיבודי ציור במחשב.

באחרונה רכשתי מצלמה דיגיטלית חדשה וגיליתי עולם מופלא של שילובים וצבעים מהטבע כחלק מהיצירה האומנותית שלי. השילוב של שלושת האלמנטים – צילום, ציור ועיצוב גרפי – מאפשר לי להראות את כל היופי הזה בצורת ציורים מודפסים על בד קנבס ועיצובים שניתן להשתמש בהם למגוון רעיונות ביצוע.

אל המחשב הגעתי בלימוד עצמי, לאחר שנים של ציור ואיור בשיטות הישנות והטובות – ציור באקריליק, עבודה בטכניקת Air Brash, אקוורל ועוד.

על מנת להרחיב את אפשרויות היצירה שלי, החלטתי ללמוד גרפיקה ממוחשבת. באופיי אני אוטו-דידקטית, ומעדיפה ללמוד בעצמי מחוויית ההתנסות בשטח. המחשב שקניתי, מקינטוש כמובן, עמד על השולחן מספר חודשים לפני שעזרתי אומץ להפעיל אותו. אך כאשר התחלתי לעבוד, גיליתי עולם חדש ונפלא שעד היום אני ממשיכה לשכלל ולגלות עוד ועוד דרכים להוציא באמצעותו את האמנות שלי לאור.

מי הוא קהל היעד שלך?

עבודתי מכוונת לכל אחד: אדריכלים, מעצבי פנים, משרדי פרסום, הוצאות לאור, מעצבים גרפיים, משרדי הפקות וכמובן לקהל הרחב.

ניתן לעצב, באמצעות יצירותיי, עטיפות לספרים או לדיסקים, או לוח שנה, או כרטיסי ברכה, או ציור קנבס מודפס לקיר הבית או למשרד.

בעידן שלנו, בו ניתן להדפיס כמעט על כל  חומר – נייר, בדים, שטיחים, קנבס ועוד – אין גבול לאפשרויות המימוש.

ספרי לי קצת על הרקע שלך

נולדתי בליטא ועליתי ארצה עם משפחתי בגיל 21, בין המשפחות הראשונות שקיבלו היתר עליה. חדורים ברוח הציונות התיישבנו בנגב. עברנו בין דימונה, ירוחם, ובאר שבע וגם שנה בנואייבה (נביעות) ותקופה קצרה גם בקריות ליד חיפה, כאשר למדתי אדריכלות בטכניון. לפני כחמש עשרה שנה עברנו לגור בתל אביב, והיום אני בהחלט מרגישה חיבור לעיר הגדולה. עם זאת אני מאד אוהבת לטייל בארצנו גם בדרום החום והצהוב על מרחביו הפראיים וגם בגליל על הריו הירוקים.

למדתי מספר שנים בקונסרבטוריום בליטא. אהבתי למוסיקה מתבטאת בין השאר בשילוב מוטיבים של תווים ביצירות האמנות שלי.

במה את יכולה להתגאות כאמנית ויוצרת?

אני מאיירת ומציירת מאז שאני זוכרת את עצמי. תקופה מסוימת הייתה בבעלותי גלריה ברחוב גורדון בתל אביב שם מכרתי את ציוריי.

יש אנשים שחוזרים הביתה אחרי יום עבודה ורק אז מתפנים לעסוק ביצירה או משהו לנשמה. לשמחתי הצלחתי לשלב בין עבודתי ויצירתי וגם להתפרנס מזה.

בין השאר הוצאתי לאור ספר ילדים שכתבתי ואיירתי. אני מעצבת עטיפות לספרים. כרטיסי ברכה שעיצבתי נמכרים בארץ וברחבי העולם. עיצבתי מספר בולים ומעטפות יום ראשון עבור השירות הבולאי.

גאוותי האחרונה היא עיצוב האתר שלי – www.Art4Print.co.il - שעלה ברשת בימים אלה, ובו מוצגות עבודותיי ובאמצעותו ניתן להזמין מיצירותיי – כציור מודפס על בד קנבס, או לכל צורך עיצובי אחר.

 

    

______________________________

רוצה להופיע במדור זה? אם את אישה יוצרת, שילחי לנו מייל עם תמונה שלך ו- 200 מילה על עצמך.

בחזרה לגלריית היוצרות

 

  שילחי לחברה                     
____________________________________________